0
خواص شیر برای گیاهان ؛ خواص شیر برای گلهای آپارتمانی + دادن شیر به گیاه پتوس | شیر خراب برای گلدادن | شیر به گیاه پتوس را در مقاله این...

آیا شیر برای گیاه مفید است؟

اخیرا مطالب زیادی در رابطه با مزایای شیر برای تقویت گیاه منتشر شده است. اسیدهای آمینه، پروتئین‌ها، آنزیم‌ها و قندهای طبیعی که شیر را به غذایی مفید برای انسان و حیوان تبدیل می‌کند، برای پرورش جوامع سالم میکروب‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌های مفید در کمپوست و خاک باغ شما نیز مفید هستند.
کاملا درست است. میکروب‌ها مولکول‌های بزرگتر شیر را به عناصر غذایی اساسی تبدیل می‌کنند که گیاهان می‌توانند از آن‌ها به عنوان منبع غذایی استفاده کنند. با این حال، در مورد هر نوع ماده غذایی می‌توان اظهارات یکسانی داشت. بقایای میوه‌ها و سبزیجات‌، مواد زائد گیاهی، کود، کمپوست، خرده چوب و حتی کاغذ نیز می‌توانند برای گیاهان مفید باشند. استفاده از شیر به عنوان کود از گذشته‌های دور در باغ یک درمان قدیمی بوده است. تغذیه گیاهان با شیر علاوه بر کمک به رشد گیاه، می‌تواند بسیاری از مسائل موجود در باغ، از کمبود کلسیم گرفته تا ویروس‌ها و کپک پودری را کاهش دهد.

از شیر حرارت دیده استفاده نکنید. برای تقویت گیاهان بهتر است از شیر خام استفاده نمایید. شیر نه تنها برای انسان بلکه برای گیاهان نیز منبع خوبی از کلسیم است. شیر گاو خام یا غیر پاستوریزه از نظر خواص تغذیه‌ای برای گیاهان، دارای همان خواصی است که برای حیوانات و انسان دارد. این ماده حاوی پروتئین‌های مفید، ویتامین B و قندهایی است که برای گیاهان مفید هستند و سلامت کلی آن‌ها و عملکرد محصولات را بهبود می‌بخشد. میکروب‌هایی که از اجزای شیر تغذیه می‌کنند نیز برای خاک مفید هستند.
گیاهان نیز مانند انسان‌ها، از کلسیم برای رشد استفاده می‌کنند. کمبود کلسیم در مواردی مشاهده می‌شود که گیاهان دچار کمبود رشد می‌شوند و در حد کامل رشد نمی‌کنند. پوسیدگی انتهای شکوفه، که معمولاً در کدو، گوجه فرنگی و فلفل دیده می‌شود، ناشی از کمبود کلسیم است. تغذیه گیاهان با شیر تضمین می‌کند که رطوبت و کلسیم کافی دریافت می‌کنند. از تغذیه گیاهان با شیر با اثربخشی متفاوتی در کاربردهای دفع آفات، به ویژه دفع شته‌ها استفاده شده است. شاید بهترین استفاده از شیر در کاهش انتقال ویروس‌های برگ موزاییکی مانند موزاییک تنباکو بوده است. از شیر به عنوان یک ماده ضد قارچی موثر به ویژه در پیشگیری از کپک پودری نیز استفاده شده است.

مضرات استفاده از شیر برای گیاه

همراه با مزایای استفاده از شیر برای گیاه، باید مضرات آن را نیز ذکر کرد. در واقع استفاده بیش از حد از شیر ایده خوبی نیست زیرا باکتری‌های موجود در آن از بین می‌روند، در نتیجه بوی بد و رشد پژمرده و ضعیفی در گیاه ایجاد می‌شود. چربی موجود در شیر می‌تواند بوی نامطبوع تولید کند زیرا تجزیه می‌شود. ارگانیسم‌های خوش خیم قارچی که در برگ‌ها قرار می‌گیرند و شیر را تجزیه می‌کنند، می توانند باعث زشت شدن ظاهر گیاه شوند. گزارش شده است که شیر بدون چربی باعث ایجاد پوسیدگی سیاه، پوسیدگی نرم و لکه برگ آلترناریا در گیاه می‌شود. حتی با وجود این چند اشکال، کاملاً واضح است که فواید شیر برای گیاه بیشتر از مضرات آن است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X