0
گیاه فلامینگو، خرید اینترنتی گیاه فلامینگو، خرید آنلاین گیاه فلامینگو، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ، خرید گیاه فلامینگو

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 10 ساعت و 10 دقیقه.

نحوه نگهداری گیاه فلامینگو

 1. نور

  ممکن است رنگ نارنجی برگ های گل فلامینگو شما را به اشتباه بیندازد و تصور کنید که به نور مستقیم نیاز دارد اما برخلاف تصور شما، گیاه فلامینگو نور مستقیم را نمی پسندد. توصیه می شود آن را در محیطی با نور فراوان اما غیر مستقیم قرار دهید، مثلا پشت پنجره جنوبی آپارتمان. گل فلامینگو حتی در نور مصنوعی اما فراوان هم به خوبی رشد می کند. به طور کل گیاه فلامینگو به نسبت سایر انواع گل عنکبوتی به نور کمتری نیاز دارد.

 2. دما

  دمای 20 الی 22 درجه سانتی گراد برای نگهداری گیاه فلامینگو ایده آل است.

 3. رطوبت

  گل فلامینگو بومی مناطق استوایی است. در نتیجه علاقه ی زیادی به رطوبت دارد. بهتر است آن را در مکان های مرطوب نظیر حمام قرار داد یا به کمک اسپری آب بر روی برگ ها، رطوبت مورد نیازش را فراهم آورد.

 4. خاک

  گل فلامینگو انواع گوناگون خاک با PH اسیدی، خنثی یا قلیایی را تحمل می کند. با این حال خاک سبک و زهکش تهیه شده در گلخانه ملک بهترین گزینه برای نگهداری گیاه فلامینگو است. خاک غرقابی دشمن گل فلامینگو است. پس واجب است گیاه فلامینگو را در خاکی کاشت که آب اضافی را پس دهد و در خود نگه ندارد.
  آبیاری: اگر خاک گل فلامینگو را مرطوب نگه دارید، بیشتر مشکلات نگهداری گیاه فلامینگو حل شده است! البته دقت کنید که خاک فقط مرطوب باشد. خاک غرقابی دشمن این گیاه است. بهتر است هیچ وقت خاک گیاه فلامینگو خشک نشود و به صورت منظم آبیاری شود. با این حال گل فلامینگو می تواند بازه های کوتاه خشکسالی را تحمل کند.

 5. کود

  توصیه می شود در فصل رشد (بهار الی تابستان)، ماهی دو مرتبه، کود مایع با نصف غلظت توصیه شده توسط تولیدکننده را به گیاه فلامینگو بدهید. بهترین کود برای حفظ رنگ نارنجی برگ های گل فلامینگو، کود N.P.K با نسبت 3-1-2 است.

 6. سایر موارد توصیه شده

  برگ های آسیب دیده گل فلامینگو را حتما جدا کنید. فصل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان فلامینگو است.
  گیاه فلامینگو همانند سایر گونه های گل عنکبوتی به املاح، کلر و فلوراید درون آب بسیار حساس است. پس بهتر است از آبی که چند ساعت مانده یا آب باران به گل فلامینگو بدهید.
  گل فلامینگو نسبت به مواد شیمیایی بسیار حساس است.
  از آن جایی که گل فلامینگو به خاک غرقابی حساس است، حتما از باز بودن سوراخ های انتهای گلدان فلامینگو اطمینان حاصل کنید.

همچنین مطالعه کنید: آشنایی با گیاه بابا آدم

نگهداری گیاه فلامینگو، خرید اینترنتی گیاه فلامینگو
نگهداری گیاه فلامینگو، خرید اینترنتی گیاه فلامینگو

بیماری ها:

علت لکه های قهوه ای روی برگ های گیاه فلامینگو چیست؟

آب حاوی کلر و فلوراید موجب پدید آمدن لکه های قهوه ای روی برگ های گل فلامینگو می شود. اجازه دهید آب چند ساعتی در ظرف باقی بماند و سپس به گیاه بدهید. آب باران هم بهترین گزینه برای آبیاری گل فلامینگو است.

علت زرد شدن و پریدن رنگ برگ های گل فلامینگو چیست؟

نور بسیار زیاد و مستقیم موجب پریدن رنگ برگ های گیاه فلامینگو و حتی زرد شدن آن ها می شود. در این شرایط گیاه را به مکانی با نور غیرمستقیم انتقال دهید. فراموش نکنید که گل فلامینگو به نور شدید مستقیم بسیار حساس است.

علت فنجانی شدن برگ های گیاه فلامینگو چیست؟

خشکی بیش از حد و عدم حفظ رطوبت کافی موجب می شود که برگ های گل فلامینگو جمع شوند و شکل فنجانی به خود گیرند. همانطور که گفته شد گیاه فلامینگو خاک مرطوب را دوست دارد و خشکی بیش از حد را فقط برای مدت کوتاهی تحمل می کند. سعی کنید همیشه خاک گیاه فلامینگو را مرطوب نگه دارید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید