0
گیاه یوکا، خرید اینترنتی گیاه یوکا، خرید آنلاین گیاه یوکا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه یوکا

 1. نور

  یوکا باید در معرض نور فراوان باشد زیرا سایه و تاریکی موجب می‌شود که گیاه به شکل کامل و درست رشد نکند و پس از مدتی برگ‌ها از هم فاصله می‌گیرند، زرد شده و می‌ریزند. گیاه یوکا نهایتاً چهارتا پنج هفته در سایه مقاومت می‌کند. در ضمن دقت کنید که اگر گیاه یوکا شما برای مدتی در محیط کم‌نور بوده است، به‌هیچ‌عنوان گیاه را ناگهانی به محیط پرنور انتقال ندهید. می‌توانید با کمک پرده به شکل تدریجی نور را برای گیاه افزایش دهید تا به آن عادت کند. در غیر این صورت نواحی سفیدرنگی در پشت برگ یوکا به وجود خواهد آمد. باوجوداینکه یوکا از نور استقبال می‌کند، دقت کنید که آفتاب بسیار شدید در فصل تابستان برای این گیاه مضر است.

 2. دما

  دمای 10 الی 16 درجه سانتی‌گراد برای نگهداری گیاه یوکا در فصل زمستان مناسب است. حداقل دمای مناسب یوکا در فصل زمستان 7 الی 8 درجه سانتی‌گراد‌است. در فصل گرما هم بهتر است بیرون از محیط خانه، در تراس یا حیاط نگهداری شود.

 3. رطوبت

  توصیه می‌شود هفته‌ای یک‌بار در فصل تابستان و ماهی یک‌بار در فصل‌های سرد گیاه را آب‌پاشی و غبارپاشی کنید. به‌طور کل گیاه یوکا هوای خشک را دوست دارد و ترجیح می‌دهد.

 4. خاک

  خاک سبک و زهکش بهترین خاک برای یوکا است تا آب در گلدان تجمع نکند و خارج شود. ازاین‌رو بهتر است از ترکیب دو بخش شن و سه بخش پیت ماس استفاده کنید.

 5. آبیاری

  توصیه می‌شود که در فصل تابستان هر دو الی سه روزبه یوکا آب بدهید. طبیعتاً آبیاری یوکا در زمستان به نسبت فصول گرم باید کمتر شود. دقت کنید تا در زمستان تنها زمانی که خاک یوکا خشک‌شده است به آبیاری مجدد آن اقدام کنید.

 6. کود

  توصیه می‌شود که در فصل رشد، ماهانه یوکا را با کود‌های کامل همانند 20.20.20 تغذیه کنید. با افزایش سن یوکا، تمایل آن به کود نیز کمتر می‌شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  بهترین زمان هرس یوکا در اوایل فصل بهار و قبل از آغاز فصل رشد است. بااین‌حال در صورت نیاز، می‌توانید در سایر فصول هم یوکا را هرس کنید به‌شرط اینکه در زمان‌ترمیم گیاه، نور کافی برای آن مهیا شود.
  تعویض گلدان یوکا هر سال باید انجام شود تا زمانی گیاه چهارساله شود. بعدازآن فقط خاک سطحی گلدان را با خاک جدید عوض کرده و خوب فشرده کنید.

نگهداری گیاه یوکا، خرید اینترنتی گیاه یوکا

بیماری‌ها:

علت لکه‌های قهوه‌ای روی گیاه یوکا چیست؟

اگر بر روی ساقه یوکا و زیر برگ‌هایش لکه‌های قهوه‌ای مشاهده کردید، ناشی از حشره است و تنها راه‌حل سم‌پاشی گیاه است.

علت خشک شدن برگ‌های یوکا چیست؟

گرمای محیط منجر به خشک شدن برگ‌های یوکا می‌شود. گیاه را به محل خنک‌تری منتقل کرده و آب‌پاشی را فراموش نکنید.

علت زرد شدن برگ‌های یوکا چیست؟

اگر برگ‌های زیرین یوکا زرد شدند، مشخص است که نور کافی به گیاه نمی‌رسد و باید به‌سرعت به محلی پرنور منتقل شود. درست است که یوکا در برابر نور کم مقاوم است اما فراموش نکنید که گیاهی نور دوست است.

علت سیاه شدن برگ یوکا چیست؟

اگر آبیاری گیاه بیش‌ازحد باشد، برگ‌های یوکا سیاه می‌شوند. در این وضعیت، آبیاری را کم کنید و حتماً چک کنید که آب اضافی درون گلدان انباشته نشود و خارج گردد.

علت برگ رنگ‌پریده یوکا چیست؟

اگر گیاه در معرض نور شدید و مستقیم قرار بگیرد، برگ‌های آن رنگ‌پریده می‌شوند. یوکا به نور علاقه‌مند است اما نور بسیار شدید و مستقیم را دوست ندارد.

علت لکه‌های قرمز روی برگ یوکا چیست؟

در بیماری زنگ یوکا، لکه‌های قرمز روی برگ یوکا ایجاد می‌شود که ممکن است به ساقه هم سرایت کند و درنهایت منجر به پوسیدگی ساقه یوکا می‌شود. برای درمان بیماری زنگ یوگا، برگ‌های بیمار را حتماً از ساقه جدا کرده و گیاه را سم‌پاشی کنید.

علت پوشش آرد مانند سفید روی برگ‌ یوکا چیست؟

اگر یوکا به شپشک آرد آلود آلوده باشد، لایه‌ای سفید شبیه به آرد یا پنبه روی برگ یوکا به وجود می‌آید که با سم‌پاشی از بین می‌رود.

علت کپک خاکستری روی برگ یوکا چیست؟

سرما و رطوبت موجب تشکیل کپک خاکستری به‌وسیله قارچ بوتری تیس روی برگ یوکا می‌شود که معمولاً باکم کردن آبیاری و انتقال گیاه به محیط گرم‌تر و بدون رطوبت برطرف می‌شود. اگر این راه‌ها کپک را از بین نبرد، چاره‌ای جز سم‌پاشی وجود ندارد.

علت توقف رشد یوکا چیست؟

به‌طورکلی یوکا به‌آرامی رشد می‌کند اما اگر رشد آن کاملاً متوقف شود، می‌تواند ناشی از کمبود مواد غذایی در خاک یوکا باشد و به کود نیاز دارد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید