0
گیاه کروتون، خرید اینترنتی گیاه کروتون، خرید آنلاین گیاه کروتون، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 22 روز, 22 ساعت و 22 دقیقه.

روش نگهداری گیاه کروتون

 1. نور

  به‌طور کل کروتون نور فراوان را می‌پسندد. بااین‌حال برخی از گونه‌های آن در محیط نیمه سایه هم رشد می‌کنند؛ اما بد نیست بدانید که هرچه کروتون نور بیش‌تری دریافت کند، برگ‌های آن رنگارنگ‌تر و درخشان‌تر می‌شوند. کروتون شما روزانه به 4 الی 5 ساعت نور خورشید نیاز دارد. حتی کروتونی که در آستانه مرگ و از بین رفتن باشد، با 5 ساعت نور در روز احیا می‌شود! پشت پنجره جنوبی منزل شما بهترین مکان برای نگهداری کروتون است.

 2. دما

  کروتون هوای گرم را ترجیح می‌دهد و در هوای سرد آسیب می‌بیند. هیچ‌وقت کروتون را در معرض جریان هوای بسیار داغ یا خیلی سرد قرار ندهید.

 3. رطوبت

  کروتون گیاهی استوایی است پس رطوبت را دوست دارد. خاک کروتون باید همیشه کمی مرطوبت باشد. البته رطوبت خاک به معنای خیس بودن مداوم آن نیست. در محیط‌های خیلی خشک، از طریق غبار پاشی رطوبت کروتون را تأمین کنید.

 4. خاک

  خاکی که آب اضافی خود را به‌راحتی از دست بدهد اما درعین‌حال رطوبت موردنیاز گیاه را حفظ کند، بهترین خاک برای کروتون است.

 5. آبیاری

  کروتون آبیاری منظم را می‌پسندد؛ اما در آبیاری آن اغراق نکنید. آبیاری زیاد موجب پوسیدگی ریشه کروتون می‌شود. از سوی دیگر آبیاری کم هم، به گیاه‌رطوبت‌دوست کروتون، آسیب جدی می‌رساند. می‌توانید از تغییرات برگ‌های کروتون به‌سادگی متوجه کم‌آبی گیاه شوید. برگ‌های کروتون بر اثر کم‌آبی به‌سرعت خم می‌شوند.

 6. کود

  توصیه می‌شود در اوایل بهار به گل کروتون، کود گرانول کم نیتروژن بدهید. کروتون به خاک غنی از مواد مغذی نیاز دارد زیرا پس از مدتی مواد مغذی خاک کروتون به‌وسیله آب شسته شده و از سوراخ‌های پایین گلدان خارج می‌شوند. تنها راه جبران مواد مغذی ازدست‌رفته، استفاده به‌موقع و کافی از کود است.

 7. سایر موارد توصیه شده

  توصیه می‌شود در اوایل بهار به گل کروتون، کود گرانول کم نیتروژن بدهید. کروتون به خاک غنی از مواد مغذی نیاز دارد زیرا پس از مدتی مواد مغذی خاک کروتون به‌وسیله آب شسته شده و از سوراخ‌های پایین گلدان خارج می‌شوند. تنها راه جبران مواد مغذی ازدست‌رفته، استفاده به‌موقع و کافی از کود است.

نگهداری گیاه کروتون، خرید اینترنتی گیاه کروتون

بیماری‌ها:

علت قهوه‌ای شدن برگ‌های کروتون چیست؟

سرما و کاهش دما علت قهوه‌ای شدن برگ‌ کروتون است. کروتون گیاهی استوایی و عاشق گرما است.

علت رنگ‌پریدگی برگ‌های کروتون چیست؟

اگر گیاه کروتون در معرض نور بسیار شدید قرار بگیرد، برگ‌هایش به‌مرور رنگ‌پریده می‌شوند. در این شرایط فوراً کروتون را به محیطی کم‌نورتر و دور از پنجره یا حتی به سایه منتقل کنید.

علت زرد شدن برگ کروتون چیست؟

آبیاری بیش‌ازحد و تجمع آب درون خاک سنگین کروتون موجب می‌شود که‌برگ‌های کروتون زرد شوند. گیاه خود را در خاک سبک و زهکش نگهداری کنید و در آبیاری کروتون نیز اغراق نکنید.

علت ریزش برگ کروتون چیست؟

ریزش برگ‌های کروتون دلایل متعددی به شرح زیر دارد.
معمولاً هرگونه شوک و استرس موجب ریزش برگ کروتون می‌شود؛ مثلاً جابه‌جایی گلدان کروتون از داخل به خارج خانه یا بالعکس می‌تواند منجر به ریزش برگ‌های کروتون شود. چند هفته زمان می‌برد تا کروتون با مکان جدیدش خو بگیرد و سازگار شود.
هوای بسیار گرم و سرد نیز می‌تواند منجر به ریزش برگ کروتون شود.
نور ناکافی و تاریکی یکی از دیگر دلایل ریختن برگ کروتون است.
زیاده‌روی در آبیاری یا آب دادن کمتر از حد به کروتون هم موجب ریزش برگ‌های این گیاه می‌شود.
درنهایت اگر هیچ‌کدام از علل ذکرشده در مورد ریزش برگ کروتون شما صحت نداشت، احتمالاً گیاه شما به آفات و حشرات آلوده شده است.

علت خم شدن برگ و ساقه کروتون چیست؟

کم‌آبی علت خم شدن برگ‌های کروتون است و با افزایش آبیاری قابل‌حل است.

علت پوسیدگی ریشه کروتون چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه و خاک سنگین موجب باقی ماندن مقدار زیادی آب در خاک گلدان کروتون می‌شود و درنهایت ریشه گیاه را می‌پوساند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید