0
خرید اینترنتی گیاه کروتون آکوبا برگ باریک،خرید گیاه کروتون آکوبا برگ باریک، نگهداری گیاه کروتون آکوبا برگ باریک، گیاه کروتون آکوبا برگ باریک، خرید عمده گیاه کروتون آکوبا برگ باریک، فروش گیاه کروتون آکوبا برگ باریک، خرید آنلاین گیاه کروتون آکوبا برگ باریک

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 22 روز, 22 ساعت و 22 دقیقه.

روش نگهداری گیاه کروتون آکوبا

 1. نور

  اگر کروتون آکوبا در معرض نور شدید قرار بگیرد، برگ‌های آن تیره و به سمت رنگ سیاه می‌روند. بهتر است کروتون آکوبا را در نور کم و محیط نیمه سایه قرار دهید. کروتون آکوبا سایه را به‌خوبی تحمل می‌کند. جالب است بدانید که هرچه کروتون آکوبا نور کمتری دریافت کند، برگ‌هایش روشن‌تر خواهد شد!

 2. دما

  کروتون آکوبا تا دمای 15- درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند! کروتون آکوبا در برابر گرما نیز استقامت بالایی دارد. به‌طور کل دمای بین 7 الی 18 درجه سانتی‌گراد برای کروتون آکوبا مطلوب است.

 3. رطوبت

  رطوبت معمول اتاق (40%) برای کروتون آکوبا مناسب است. ازآنجایی که رطوبت خانه در فصل زمستان کاهش میابد، می‌توان زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب زیر گلدان آکوبا قرار داد تا با تبخیر تدریجی آب، رطوبت مورد نیازش تأمین شود.

 4. خاک

  هر خاکی که سریعاً خشک شود و آب را درون خود نگه ندارد برای کروتون آکوبا مناسب است. کروتون آکوبا خاک با PH مختلف از5 الی 8 را تحمل می‌کند؛ اما خاکی که PH آن بین 6 تا 7 باشد (نسبتاً اسیدی تا خنثی) بهترین گزینه است.

 5. آبیاری

  کروتون آکوبا به آب زیادی نیاز ندارد. به‌طور کل کروتون آکوبا در برابر خشکی و بی‌آبی استقامت بالایی دارد و می‌توان گفت جز مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی در برابر بی‌آبی است. هر موقع سطح خاک کروتون آکوبا خشک شد، به آبیاری آن اقدام کنید.

 6. کود

  توصیه می‌شود در اواخر زمستان یا اوایل بهار به کروتون آکوبا کود دهید. هدف این است که قبل از آغاز فصل رشد به کروتون آکوبا کود داده شود تا در فصل رشد (بهار) به‌خوبی رشد کند. از کودی که حاوی آهن و گوگرد است برای کروتون آکوبا استفاده کنید. اگر احساس کردید گیاه شما باز هم به کود نیاز دارد و به‌خوبی رشد نکرده، می‌توانید در اواسط یا اواخر تابستان مجدداً به آن کود دهید. در یک جمله می‌توان گفت که گیاه آکوبا در بدترین خاک‌ها هم می‌تواند زنده بماند اما رشد نمی‌کند!

 7. سایر گلدان های توصیه شده

  گلدان کروتون آکوبا باید حتماً سوراخ برای خروج آب اضافی داشته باشد.
  کروتون آکوبا اسپری، مواد شیمیایی و آلودگی هوا را به‌خوبی تحمل می‌کند!
  هر دو سه سال یک‌بار کروتون آکوبا را در فصل بهار به گلدانی بزرگ‌تر انتقال دهید.
  می‌توانید در اوایل بهار کروتون آکوبا را هرس کنید. سر ساقه‌های کروتون آکوبا را قطع کنید تا وادار به رشد بیشتر در فصل بهار شود.

نگهداری گیاه کروتون، خرید اینترنتی گیاه کروتون

بیماریها:

علت سیاه شدن برگ‌های آکوبا چیست؟

افزایش رطوبت خاک در فصل‌های سرد موجب آسیب ریشه کروتون آکوبا و درنهایت سیاه شدن برگ‌هایش می‌شود (مخصوصاً برگ‌هایی که در نزدیکی سطح خاک هستند). به‌طور کل هر بیماری که ریشه را درگیر کند منجر به سیاه شدن برگ‌های کروتون آکوبا می‌شود.

علت ریزش و زرد شدن برگ آکوبا چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه، خاک سنگین که آب را در خود نگه دارد و عدم خروج آب اضافی از سوراخ زیر گلدان، همگی منجر به پوسیدگی ریشه کروتون آکوبا و نهایتاً ریزش و زرد شدن برگ آکوبا می‌شوند.

علت سوختن برگ آکوبا چیست؟

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای کروتون آکوبا پیش می‌آید سوختگی برگ‌هایش است و علل اصلی سوختن برگ‌های کروتون آکوبا به شرح زیر است:
نور شدید و فراوان موجب تیره شدن رنگ برگ‌های کروتون آکوبا و درنهایت سوختگی آن‌ها می‌شود.
زیاده‌روی در کود دهی نیز می‌تواند برگ‌های کروتون آکوبا را بسوزاند. در این حالت، کود دهی را متوقف کنید.

علت زخم‌های پنبه‌ای سفیدروی برگ‌های کروتون آکوبا چیست؟

اگر بر سطح برگ‌های کروتون آکوبا زخم‌های پنبه‌ای سفیدرنگ ظاهر شود، گیاه شما به شپشک آرد آلود آلوده‌شده است. شپشک‌ها را با آب و صابون یا الکل پاک کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید