0
خرید اینترنتی گیاه کالانکوا قاشقی ،خرید گیاه کالانکوا قاشقی ، نگهداری گیاه کالانکوا قاشقی ، گیاه کالانکوا قاشقی ، خرید عمده گیاه کالانکوا قاشقی ، فروش گیاه کالانکوا قاشقی ، خرید آنلاین گیاه کالانکوا قاشقی

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه کالانکوا قاشقی

 1. نور

  گیاه کالانکوا همانند سایر ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها نور طبیعی و فراوان را دوست دارد. البته نور مستقیم و خیلی شدید می‌تواند به سوختن گیاه منجر شود. به‌طور کل هرچه نور غیرمستقیم بیش‌تری به کالانکوا بدهید، زیباتر می‌شود! نور کم موجب می‌شود که گل‌های کالانکوا باز نشوند. کالانکوا برای گلدهی به نور فراوان نیاز دارد.

 2. دما

  دمای معمول خانه (10 الی 25 درجه سانتی‌گراد) برای کالانکوا مناسب است. گل‌های کالانکوا همانند سایر گیاهان در هوای گرم زودتر باز می‌شوند.

 3. رطوبت

  رطوبت متوسط و کم برای گل کالانکوا مناسب است. رطوبت شدید بیماری‌های گوناگونی همچون بروز لکه روی برگ‌های گیاه کالانکوا را موجب می‌شود.

 4. خاک

  از خاک سبکی که سریع خشک شود برای گیاه کالانکوا استفاده کنید. ترکیبی از پیت ماس، ماسه و پرلیت برای این گیاه مناسب است.

 5. آبیاری

  کالانکوا نوعی ساکولنت است و همان‌طور که می‌دانید ساکولنت ها آب را درون برگ‌های خود ذخیره می‌کنند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. پس مجبور نیستید که مدام به کالانکوا آب بدهید زیرا گیاه شما به‌محض اینکه در معرض کم‌آبی قرار گیرد، از آب ذخیره‌شده در برگ‌هایش استفاده می‌کند. به‌طور کل هر موقع خاک گیاه کالانکوا کاملاً خشک شد، به آبیاری مجدد اقدام کنید و چک کنید که آب اضافی از پایین گلدان خارج شود و در خاک انباشته نگردد. حدوداً هر دو هفته یک‌بار، می‌توانید به کالانکوا آب بدهید اما بازهم میزان آبیاری گیاه با دمای محیط، میزان نور و سایز گلدان ارتباط مستقیم دارد. می‌توانید در فصل گلدهی میزان آبیاری را اندکی افزایش دهید. کالانکوا به غبار پاشی نیز نیازی ندارد.

 6. کود

  می‌توانید در فصل رشد (بهار و تابستان) به کالانکوا کود دهید. البته برخی توصیه می‌کنند هر دو سه هفته یک‌بار، در آب آن‌ها کود حل کنید و به گیاه بدهید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  بهتر است گل‌های مرده و پژمرده کالانکوا را از گیاه جدا کنید تا گیاه وادار به گلدهی مجدد شود.
  هرچند سال یک‌بار گلدان کالانکوا را عوض کنید و هنگام تعویض گلدان، مراقب شاخه‌های شکننده کالانکوا باشید.
  حتماً کالانکوا را در گلدانی بکارید که برای خروج آب اضافی سوراخ داشته باشد.

نگهداری گل قاشقی، خرید اینترنتی گل قاشقی

بیماریها:

علت زرد شدن برگ کالانکوا چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه، خاک سنگین که آب را در خود نگه دارد و یا عدم خروج آب اضافی از انتهای گلدان همگی می‌توانند منجر به پوسیدگی ریشه کالانکوا و درنهایت زرد شدن برگ‌هایش گردند. میزان آبیاری گیاه، زهکشی خاک و سوراخ گلدان برای خروج آب اضافی را چک کنید.

علت ریز شدن برگ‌های جدید کالانکوا چیست؟

اگر گیاه نور کافی دریافت نکند، برگ‌های جدید آن کوچک می‌شوند. گل کالانکوا را به مکانی پرنور منتقل کنید.

علت ریزش برگ‌های گل کالانکوا چیست؟

اگر برگ‌های گیاه کالانکوا به شکل ناگهانی شروع به ریزش کردند نشانگر فقدان مواد مغذی در خاک گیاه است. در این شرایط حتماً به کالانکوا کود بدهید.

علت ریزش برگ‌های پایینی و زرد شدن برگ‌های بالایی کالانکوا چیست؟

نور ناکافی موجب زرد شدن برگ‌های بالای گیاه و ریختن برگ‌های پایینی می‌شود. حتماً گیاه را به مکانی پرنور مثل پشت پنجره جنوبی یا شرقی منزلتان انتقال دهید.

علت عدم گلدهی کالانکوا چیست؟

گاهی اوقات برگ‌های کالانکوا طبیعی هستند و رشد آن‌ها خوب است اما گیاه وارد دوره‌ی گلدهی نشده است! علت این مسئله ازدیاد مواد مغذی و کود در خاک کالانکوا است. در این شرایط، کود دهی گیاه را متوقف کرده یا حداقل دز آن را کمتر کنید.

علت لکه و خال‌های سیاه روی برگ‌های کالانکواچیست؟

حمله قارچ‌ها می‌تواند منجر به تشکیل لکه‌های سیاه روی برگ‌های کالانکوا شود. سرما و آبیاری بیش‌ازحد هم منجر به این بیماری می‌شود. برگ‌های لکه‌دار را جدا کنید، خاک کالانکوا را عوض کنید. آبیاری را کاهش دهید و گیاه را به محیط گرم‌تری منتقل کنید.

علت برگ‌های زرد و لول شده‌ی کالانکوا چیست؟

آلوده شدن کالانکوا به شته می‌تواند موجب زرد شدن برگ‌ها و لول شدنشان شود. اگر شته‌ها کم باشند ضرری به گیاه نمی‌زنند اما افزایش آن‌ها به کالانکوا آسیب می‌زند. شته‌ها را از سطح برگ‌ها پاک کنید و سپس سطح برگ‌ها را با آب و صابون شسته و سم‌پاشی کنید.

علت زخم‌های سفید پنبه‌ای روی برگ‌های کالانکوا چیست؟

شپشک آرد آلود زخم‌هایی سفید و شبیه به پنبه و آرد روی برگ‌های این گیاه ایجاد می‌کند که باید به سرعت با کمک آب و صابون یا الکل از سطح برگ پاک شوند وگرنه به گلدان‌های اطراف هم سرایت می‌کنند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید