0
گیاه بونسای لیندا، خرید اینترنتی گیاه بونسای لیندا، خرید آنلاین گیاه بونسای لیندا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه لیندا پافیلی

 1. نور

  لیندا پافیلی در محیط نیمه سایه هم دوام می‌آورد اما بهتر است در نور کافی قرار بگیرد. هرچه نور دریافتی لیندا پافیلی بیشتر باشد، رشد آن نیز سرعت بیش‌تری به خود می‌گیرد و برگ‌های بیش‌تری درمی‌آورد. توصیه می‌شود گلدان نخل دم‌اسبی را پشت پرنورترین پنجره خانه خود قرار دهید. همچنین در فصل تابستان می‌توانید گلدان لیندا پافیلی را به حیاط ببرید، به‌شرط اینکه مراقب باشید نور مستقیم خورشید گیاه شما را نسوزاند.

 2. دما

  بهتر است لیندا پافیلی شما در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد قرار نگیرد. دمای 21 درجه سانتی‌گراد بهترین دما برای رشد مناسب و ایده آل لیندا پافیلی است. در فصل سرد زمستان لیندا پافیلی خود را از پنجره فاصله دهید تا براثر سرما یخ نزند.

 3. رطوبت

  اگر رطوبت گیاه تأمین نشود، حاشیه و لبه‌های آن خشک و قهوه‌ای می‌شود. البته رطوبت مداوم هم برای لیندا پافیلی توصیه نمی‌شود. رطوبت معمولی (40%) برای نخل دم‌اسبی مناسب است.

 4. خاک

  لیندا پافیلی در خاک ماسه‌ای و زهکش و سبک به‌خوبی رشد می‌کند. خاک سنگینی ک آب را در خود نگه می‌دارد نه‌تنها برای نخل دم‌اسبی بلکه برای تمامی گیاهان آپارتمانی و زینتی مناسب نیست. می‌توانید یک سهم خاک گلدان را با یک سهم پرلیت و یک سهم ماسه ترکیب کنید و لیندا پافیلی را در آن بکارید.

 5. آبیاری

  ساقه لیندا پافیلی در قسمت پایینی و نزدیک به خاک ضخیم است زیرا آب را در خود نگه‌داشته و در واقع مخزن ذخیره آب است تا در مواقع خشکی، آب موردنیاز گیاه را تأمین کند. به‌طور کل در فصل تابستان و در هوای گرم، هفته‌ای یک‌بار به نخل دم‌اسبی آب بدهید. تا زمانی که خاک لیندا پافیلی خشک نشده، از آبیاری مجدد پرهیز کنید. همانند سایر گیاهان، نخل دم‌اسبی نیز در فصل زمستان به آب کمتری نیاز دارد وگرنه ریشه آن می‌پوسد. آبیاری بیش‌ازاندازه و نامنظم خطرناک‌ترین دشمن و نابودکننده لیندا پافیلی است.

 6. کود

  توصیه می‌شود هرچند هفته یک‌بار در فصل بهار و تابستان به نخل دم‌اسبی خود کود بدهید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  اگر رشد لیندا پافیلی شما خوب است، سالی یک‌بار گلدان را عوض کنید. در غیراینصورت تعویض گلدان لیندا پافیلی هر دو سه سال یک‌بار ضرورت دارد.
  به‌طور کل لیندا پافیلی ترجیح می‌دهد که ریشه‌هایش توسط بدنه گلدان گرفته و محصور شود و در این شرایط بهترین رشد و عملکرد را دارد.
  چک کنید که گلدان نخل دم‌اسبی شما در قسمت پایینی برای خروج آب اضافی، سوراخ داشته باشد.

نگهداری گیاه لیندا پافیلی، خرید اینترنتی گیاه لیندا پافیلی

بیماریها:

علت قهوه‌ای شدن برگ‌ لیندا پافیلی چیست؟

قهوه‌ای شدن برگ لیندا پافیلی می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد:
اگر نخل دم‌اسبی در محیط خشکی باشد و رطوبت کافی برای آن تأمین نشود، لبه‌ها و نوک برگ‌هایش قهوه‌ای و خشک می‌شود. در این شرایط قسمت‌ها قهوه‌ای برگ‌ها را جدا کنید و از هر راهی که می‌توانید رطوبت لیندا پافیلی را افزایش دهید.
آبیاری بیش‌ازاندازه یا کمتر از حد نیاز گیاه هم می‌تواند منجر به قهوه‌ای شدن برگ لیندا پافیلی شود.
کود دهی بیش‌ازاندازه می‌تواند به سوختن برگ‌های نخل دم‌اسبی و قهوه‌ای شدن آن‌ها منجر شود.

علت تارهای عنکبوتی روی برگ‌های لیندا پافیلی چیست؟

آفت کنه موجب تشکیل تارهای عنکبوتی روی برگ‌های نخل دم‌اسبی می‌شود. تارها را با آب و صابون پاک‌کنید و گیاه را سم‌پاشی کنید.

علت زخم‌های پنبه‌ای روی برگ‌های نخل دم‌اسبی چیست؟

شپشک آرد آلود زخم‌هایی شبیه به پنبه یا آرد بر روی برگ‌های لیندا پافیلی پدید می‌آورد که با سم‌پاشی درمان می‌شود. البته قبل از سم‌پاشی با کمک پنبه و آب و صابون این شپشک ها را از سطح برگ‌های نخل دم‌اسبی پاک‌کنید.

علت توقف رشد لیندا پافیلیچیست؟

رشد نخل دم‌اسبی شما به یکی از دلایل زیر کم شده یا متوقف می‌گردد:
آلودگی لیندا پافیلی به شته و حشرات
آبیاری نامنظم و ناکافی لیندا پافیلی
دما و نور نامناسب در محیط نگهداری نخل دم اسبی

علت پوسیدگی ساقه لیندا پافیلی چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه نخل دم‌اسبی موجب پوسیدگی ساقه می‌شود. در این شرایط برگ‌های لیندا پافیلی زرد می‌شوند. کاهش آبیاری تنها راه‌حل این مشکل است.

علت چروک شدن ساقه لیندا پافیلی چیست؟

اگر آب به میزان کافی به لیندا پافیلی نرسد، قسمت ضخیم ساقه‌ی آن چروکیده می‌شود. این ناحیه محل تجمع و ذخیره آب است و اگر آب کافی به آن نرسد، جمع و چروک می‌شود. در این حالت، آب بیش‌تری به نخل دم‌اسبی بدهید تا ساقه به شکل طبیعی خود برگردد و محکم شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید