0
خرید اینترنتی گیاه فیلودندرون،خرید گیاه فیلودندرون، نگهداری گیاه فیلودندرون، گیاه فیلودندرون، خرید عمده گیاه فیلودندرون ، فروش گیاه فیلودندرون، خرید آنلاین گیاه فیلودندرون

نگهداری:

شرایط نگهداری گیاه فیلودندرون

 1. نور

  انواع فیلودندرون نور متوسط تا زیاد اما غیرمستقیم را می‌پسندند. سعی کنید فیلودندرون را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

 2. دما

  بهترین دما برای نگهداری فیلودندرون در طول روز 18 الی 25 درجه سانتی گراد است. حداقل دما در طول شب نیز 15 درجه سانتی گراد است.

 3. رطوبت

  گل فیلودندرون بومی مناطق استوایی است درنتیجه افزایش رطوبت رشد آن را تقویت کرده و برگ‌های گیاه را براق و درخشان می‌کند.

 4. آبیاری

  هر موقع خاک بالای گلدان فیلودندرون خشک شد به آبیاری گیاه اقدام کنید. خاک غرقابی به پوسیدگی فیلودندرون منجر می‌شود.

 5. خاک

  خاک غنی و زهکش بهترین گزینه برای نگهداری فیلودندرون است. خاک‌برگ هم برای کاشت فیلودندرون مناسب است. می توانید از خاک سبک تولید شده در گلخانه ملک برای کاشت فیلودندرون استفاده کنید تا هم زهکشی گیاه مناسب باشد و هم مواد مغذی مورد نیاز آن تامین شود.

 6. کود

  می‌توانید در فصل رشد، گیاه فیلودندرون را ماهانه با کود 20-20-20 تغذیه کنید. البته دقت کنید که غلظت کود را به نصف غلظت توصیه‌شده توسط شرکت تولیدکننده کود کاهش دهید. بااین‌حال تجربه نشان می‌دهد که فیلودندرون به کود وابسته نیست و تا سالیان سال هم می‌تواند بدون کود رشد کند. مقاومت و سازگاری فیلودندرون مثال زدنی است.

 7. سایر موارد توصیه شده

  به کمک دستمال مرطوب گردوغبار را از سطح برگ‌های فیلودندرون تمیز کنید.
  گلدان فیلودندرون را به‌طور مرتب بچرخانید تا تمام زوایای آن نور دریافت کرده و یکسان رشد کنند.

نگهداری گیاه فیلودندرون، خرید اینترنتی گیاه فیلودندرون

بیماری‌ها:

علت زرد شدن برگ فیلودندرون چیست؟

معمولاً با افزایش سن گیاه فیلودندرون برگ‌های آن مایل به زرد می‌شوند اما اگر به‌طور ناگهان چند عدد از برگ‌هایش زرد شدند، نشانه‌ی نور مستقیم و شدید است.

علت قهوه‌ای شدن برگ فیلودندرون و ریزش آن‌ها چیست؟

آب ناکافی می‌تواند علت قهوه‌ای شدن برگ فیلودندرون و درنهایت ریزش آن باشد.

علت قهوه‌ای شدن نوک برگ فیلودندرون چیست؟

رطوبت بسیار پایین موجب می‌شود نوک برگ‌های فیلودندرون قهوه‌ای شود. فیلودندرون بومی جنگل‌های مرطوب استوایی است و رطوبت را دوست دارد.

علت رشد هرز و علفی ساقه‌های فیلودندرون چیست؟

اگر ساقه‌های فیلودندرون بیش‌ازحد بلند شده و فاصله‌ی بین برگ‌هایشان زیاد شد، گیاه را به مکان پرنورتری منتقل کنید. نور ناکافی موجب رشد هرز و علفی فیلودندرون می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X