0
گیاه سانسوریا، خرید اینترنتی گیاه سانسوریا، خرید آنلاین گیاه سانسوریا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

نحوه نگهداری گیاه سانسوریا کراواتی

 1. نور

  سانسوریا کراواتی خود را با شرایط گوناگون محیطی به‌خوبی وقف می‌دهد. درنتیجه نور شدید را تحمل می‌کند اما نور غیرمستقیم را ترجیح می‌دهد. به همین علت است که سانسوریا برای پرورش در محیط بسته و آپارتمان بهترین گزینه است. حتی نور مصنوعی که در منازل و محیط کار ما وجود دارد نیز برای سانسوریا کافی است! اما طبیعتاً سانسوریا کراواتی در نور طبیعی و فراوان رشد بیش‌تری دارد.

 2. دما

  دمای بسیار بالا موجب سوختگی برگ‌های سانسوریا کراواتی می‌شود. همچنین سانسوریا کراواتی دمای زیر 10 درجه سانتی گراد را هم دوست ندارد. دمای ایده آل برای سانسوریا بین 21 الی 32 درجه سانتی گراد است. به‌طور کل سانسوریا هوای گرم را ترجیح می‌دهد.

 3. رطوبت

  سانسوریا کراواتی به رطوبت فراوان نیاز ندارد. رطوبت طبیعی منزل یا محیط کار شما برای سانسوریا کافی است.

 4. خاک

  خاک سبک و زهکش که سریعاً خشک شود بهترین گزینه برای سانسوریا کراواتی است. می‌توانید از خاک مخصوص کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید. اگر از خاک معمولی باغچه استفاده کردید حتماً به آن پرلیت یا ماسه اضافه کنید تا سبک شود. خاک سنگین برای سانسوریا و هرگیاه آپارتمانی و زینتی به شدت مضر است.

 5. آبیاری

  سانسوریا به آب کمی برای زنده ماندن نیاز دارد. هر موقع سطح خاک گلدان کاملاً خشک شد، به سانسوریا کراواتی آب بدهید. مقاومت سانسوریا در برابر کم‌آبی موجب می‌شود که برخی آن را به‌کل فراموش کرده و حتی در مواقع نیاز نیز آب را از سانسوریا دریغ کنند! درست است که سانسوریا کراواتی استقامت بالایی دارد اما غفلت و بی‌توجهی مکرر در آبیاری آن نیز نتیجه‌ای جز آسیب به گیاه و قهوه‌ای شدن برگ‌هایش ندارد.

 6. کود

  سانسوریا در خاک خنثی و قلیایی زنده می‌ماند. می‌توانید ماهی یک‌بار با نصف غلظت توصیه‌شده به سانسوریا کراواتی کود بدهید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  احتیاط کنید که هنگام آبیاری برگ‌های سانسوریا خیس نشوند و خشک باقی بمانند. ریختن آب روی برگ‌های سانسوریا برای گیاه مثل سم است.

همچنین مطالعه کنید: سانسوریای پاکوتاه | کاشت، نگهداری، تکثیر

نگهداری گیاه سانسوریا، خرید اینترنتی گیاه سانسوریا

بیماریها:

علت برگ‌های بدبو سانسوریا کراواتی چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه سانسوریا موجب پوسیدگی سلول‌های برگ‌های گیاه می‌شود و درنهایت بوی بدی ایجاد می‌کند.

علت زرد شدن برگ‌های سانسوریا کراواتی چیست؟

دلایل گوناگونی منجر به زرد شدن برگ‌های سانسوریا کراواتی می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:
آبیاری بیش‌ازحد نیاز سانسوریا دلیل اصلی زرد شدن برگ‌های گیاه است. دقت کنید که سانسوریا کراواتی برای زنده ماندن به آب فراوان نیاز ندارد. تنها زمانی به سانسوریا آب بدهید که سطح خاکش کاملاً خشک‌شده باشد. چک کنید که آب اضافی از سوراخ زیر گلدان خارج شود.
آلودگی به حشراتی نظیر کنه قرمز نیز می‌تواند برگ‌های سانسوریا را زرد کند که با سم‌پاشی قابل‌حل است.
نور ناکافی یکی از دیگر دلایل زرد شدن برگ‌های سانسوریا است. گیاه را به مکانی پرنورتر منتقل کنید.
کمبود مواد مغذی در خاک نیز منجر به زرد شدن برگ‌های سانسوریا کراواتی می‌شود. این مشکل با تعویض خاک یا راه ساده‌تر آن یعنی دادن کود به گیاه سانسوریا قابل جبران است.

علت قهوه‌ای شدن برگ سانسوریا کراواتی چیست؟

اگر به گیاه آب کافی ندهید، برگ‌های سانسوریا کراواتی قهوه‌ای می‌شوند. برگ‌های قهوه‌ای و آسیب‌دیده را جدا کنید و به‌محض خشک شدن خاک، گیاه را آبیاری کنید.

علت قهوه‌ای شدن نوک برگ سانسوریا کراواتی چیست؟

آبیاری نامنظم و بیش‌ازاندازه علت قهوه‌ای شدن نوک برگ سانسوریا است. آبیاری را تنظیم کنید و قسمت‌های قهوه‌ای را از نوک برگ‌های سانسوریا جدا نکنید. اجازه دهید گیاه خودش را ترمیم کند.

علت ریزش برگ‌های سانسوریا کراواتی چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه سانسوریا موجب پوسیدگی ریشه گیاه و سپس ریزش برگ‌هایش می‌شود. دقت کنید فقط زمانی به گیاه سانسوریا کراواتی آب بدهید که سطح خاکش خشک شده باشد.

علت لوله شدن برگ‌های سانسوریا کراواتی چیست؟

برگ‌های گیاه سانسوریا کراواتی به یکی از دلایل زیر به شکل لوله‌ای درمی‌آیند که با رفع عامل به حالت طبیعی خود باز خواهند گشت.
دمای نامناسب (سرما یا گرمای زیاد)
نور نامناسب (تاریکی یا نور شدید)
رطوبت بسیار زیاد یا کم

علت زخم‌های سفیدرنگ روی برگ‌های سانسوریا کراواتی چیست؟

شپشک آرد آلود یکی از آفات رایج گیاه سانسوریا است که طی آن زخم‌های سفید شبیه به پنبه بر سطح برگ‌های سانسوریا ایجاد می‌شود. برای حل این مشکل با کمک آب و صابون یا الکل زخم‌ها را از سطح برگ‌های سانسوریا کراواتی پاک کنید تا به سایر گلدان‌ها سرایت نکند. دقت کنید که شپشک‌ها روی خاک گیاه نریزد.

علت سیاه شدن برگ‌ سانسوریا کراواتی چیست؟

دمای نامناسب (سرما یا گرمای بیش‌ازاندازه) می‌تواند برگ‌های سانسوریا کراواتی را سیاه کند.

علت پوسیدگی برگ‌های نزدیک به خاک سانسوریا چیست؟

اگر خاک سانسوریا غرقاب شده باشد، برگ‌های نزدیک به خاک که در مجاورت آب هستند، می‌پوسند. آبیاری را کم کنید و تا زمانی که سطح خاک کاملاً خشک نشده به آن آب ندهید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید