0
گیاه زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، خرید آنلاین گیاه زامفولیا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 30 روز, 12 ساعت و 12 دقیقه.

نحوه نگهداری گیاه زامفولیا:

 1. نور

  زامفولیا نور مستقیم را نمی پسندد. نور متوسط و غیرمستقیم برای زامفولیا مناسب است. بد نیست بدانید که گل کم توقع زامفولیا در نور کم هم به خوبی رشد می کند. شاید سرعت رشد آن در نور کم پایین بیاید اما آسیبی به گیاه نمی رسد. نور مصنوعی هم برای نگهداری گیاه سازگار زامفولیا مناسب است.

 2. دما

  دمای بین 15 الی 23 درجه ی سانتی گراد برای نگهداری زامیفولیا ایده آل است.

 3. رطوبت

  رطوبت معمول خانه برای زامفولیا مناسب است اما اگر هوای خانه به علت روشن بودن دستگاه های گرمایشی گرم و خشک بود، حتما با استفاده از دستگاه بخور سرد یا قرار دادن گلدان زامیفولیا بر روی زیر گلدانی حاوی آب و سنگریزه، رطوبت محیط را افزایش دهید. البته دقت کنید که کف گلدان مستقیما با آب در تماس نباشد.

 4. خاک

  بهتر است از خاکی که حاوی ماسه و پرلیت باشد برای کاشت و نگهداری گیاه زامفولیا استفاده کنید. خوشبختانه زامفولیا گیاه سخت گیری نیست و هر نوع خاکی که متخلخل و سبک باشد را می پسندد.

 5. آبیاری

  برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه زامفولیا، بیش از حد به گیاه آب ندهید. تا زمانی که سطح خاک زامفولیا خشک نشده، به آبیاری آن اقدام نکنید. برگ های ضخیم و پرآب زامفولیا آب را در خود ذخیره می کنند و در مواقع لزوم استفاده می کنند. در نتیجه گل زامیفولیا کم آبی را تحمل می کند.

 6. کود

  ماهی یک بار گل زامفولیا را با کود 20-20-20 تغذیه کنید. بهتر است هم زمان با آبیاری به گیاه زامفولیا کود دهید تا از سوختن گیاه بر اثر کود جلوگیری شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  از وجود سوراخ برای خروج آب اضافی در پایین گلدان زامیفولیا مطمئن شوید.
  سالی یک بار در اوایل بهار به تعویض گلدان زامیفولیا اقدام کنید، خصوصا در 3 الی 5 سال اول پس از کاشت زامفولیا که رشد گیاه بیشتر است.
  ساقه های زامفولیا که بیش از حد رشد کردند و از سایر ساقه ها بلندتر شده اند را قطع کنید یا آن ها را کوتاه کنید تا با سایر ساقه ها هم قد شوند.
  هرگز براق کننده های شیمیایی را روی برگ های زامفولیا اسپری نکنید.
  تکثیر زامفولیا از طریق قلمه برگ و تقسیم ریزوم صورت می گیرد.
  گرد و غبار سطح برگ های زامفولیا را با دستمال نمدار پاک کنید زیرا موجب نرسیدن نور خورشید به گیاه زامیفولیا می شود.

نگهداری گیاه زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا

آموزش قلمه زدن گیاه زامفولیا

بیماری ها:

علت زرد شدن برگ های پایینی زامفولیا چیست؟

اگر فقط تعداد کمی از برگ های پایینی و نزدیک به خاک در زامفولیا زرد شدند یا حتی ریختند، کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. اما اگر تعداد برگ های زرد شده و ریزش آن ها زیاد شود نشان می دهد که بیش از حد به گیاه زامفولیا آب داده اید.

علت شته زدن گیاه زامفولیا چیست؟

اگر گل زامفولیا به شته آلوده شد، آن را با محلول آب و صابون ضدعفونی کنید.

علت قهوه ای شدن نوک برگ های زامفولیا چیست؟

هوای خشک و رطوبت ناکافی موجب تغییر رنگ برگ ها و قهوه ای شدن نوک آن ها می شود. می توانید با اسپری آب بر روی برگ های زامفولیا مشکل را حل کنید.

علت قهوه ای شدن برگ زامفولیا چیست؟

آبیاری بیش از حد مهم ترین عامل در قهوه ای شدن برگ زامفولیا است. مخصوصا اگر در زمان آبیاری سطح خاک گلدان زامیفولیا خشک نشده باشد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X