0
گیاه دیفن، خرید اینترنتی گیاه دیفن، خرید آنلاین گیاه دیفن، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری دیفن باخیا :

نحوه نگهداری گیاه دیفن باخیا

 1. نور

  دیفن باخیا با شرایط گوناگون نوری سازگاری دارد. می توان آن را در محیط سایه یا نور فراوان غیرمستقیم نگهداری کرد. البته فراموش نکنید که در نور کافی، برگ های دیفن باخیا طراوت و تازگی بیشتری دارند. نور مستقیم هم موجب سوختگی یا رنگ پریدگی برگ های دیفن باخیا می شود. دیفن باخیا در محیط سایه هم زنده می ماند و به سرعت خود را با شرایط وقف می دهد اما نباید از آن توقع داشت که با سرعت بالا رشد کند. دیفن باخیا بسیار کم توقع است و حتی به نور مصنوعی هم قانع است!

 2. دما

  دمای 15 الی 26 درجه بهترین دما برای نگهداری دیفن باخیا است. گل دیفن باخیا را در مکان هایی که ممکن است دما کاهش شدید داشته باشد مثل کنار در یا اتاق های بدون استفاده که در زمستان گرم نمی شوند قرار ندهید. همچنین محیط های بسیار گرم هم برای نگهداری دیفن باخیا مناسب نیست.

 3. رطوبت

  دیفن باخیا عاشق رطوبت فراوان است. حتی نگهداری آن در محیط های بسیار مرطوب مثل حمام هم توصیه می شود. اگر رطوبت مورد نیاز دیفن باخیا برآورده نشود، مستعد آلوده شدن به کنه عنکبوتی است. به طور کل رطوبت خانه برای نگهداری دیفن باخیا ایده آل نیست. با این حال نگران نباشید زیرا دیفن باخیا کم توقع در رطوبت متوسط خانه هم زنده می ماند. با این حال به کمک روش های زیر به سادگی می توانید رطوبت محل نگهداری دیفن باخیا را افزایش دهید و به افزایش سرعت رشد و شادابی آن کمک کنید.
  اسپری آب روی برگ های دیفن باخیا که علاوه بر تامین رطوبت، به تمیز شدن برگ ها و از بین رفتن گرد و غبار سطح برگ هم کمک می کند.
  قرار دادن زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب در زیر گلدان دیفن باخیا به نحوی که کف گلدان در تماس مستقیم با آب نباشد. به مرور زمان با تبخیر آب درون زیرگلدانی رطوبت مورد نیاز دیفن باخیا تامین می شود.
  روشن کردن دستگاه بخور سرد در محل نگهداری دیفن باخیا هم به حفظ رطوبت محیط کمک شایانی می کند.

 4. خاک

  ترکیب دو سهم پیت ماس و یک سهم پرلیت برای دیفن باخیا مناسب است. دیفن باخیا خاک متخلخل که سریع خشک شود را می پسندد.

 5. آبیاری

  دیفن باخیا به آب فراوان نیازمند است اما تا قبل از آن که خاک دیفن باخیا خشک نشده به آن آب ندهید. باز هم میزان آبی که به دیفن باخیا می دهید با تمام عوامل زیر ارتباط دارد:
  نوع دیفن باخیا
  سایز گیاه دیفن باخیا
  فصل (دیفن باخیا هم همانند سایر گیاهان آپارتمانی در فصل سرد به آب کمتری نیاز دارد.)
  شرایط محیطی

 6. کود

  کود خانگی قابل حل در آب با نسبت 20-20-20 برای دیفن باخیا مناسب است. هر دو هفته یک بار با نصف غلظت توصیه شده توسط تولیدکننده، دیفن باخیا را کود دهید. در فصل زمستان که سرعت رشد دیفن باخیا به شکل محسوسی کم می شود، از دادن کود پرهیز کنید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  تعویض گلدان دیفن باخیا باید با دقت انجام شود. سرعت رشد دیفن باخیا بالاست و اگر در گلدان خیلی بزرگ قرار بگیرد و ریشه ی آن در فضای محدود و تحت فشار نباشد، سریعا رشد می کند و ممکن است ارتفاع گیاه به سقف خانه هم برسد! به همین جهت اگر میخواهید گیاه دیفن باخیا شما متراکم و کوتاه قد باشد، از تعویض مداوم گلدان و تغییر سایز آن خودداری کنید.
  هنگام تعویض گلدان دیفن باخیا حتما دستکش بپوشید زیرا شیره درون برگ ها و ساقه ی گیاه دیفن باخیا سمی و حساسیت زاست.
  حتما از گلدانی که در کف خود سوراخ هایی برای خروج آب دارد استفاده کنید و هرچند وقت یک بار چک کنید که سوراخ ها بسته نشده باشند.
  آب جمع شده در زیرگلدانی دیفن باخیا را به طور مرتب تخلیه کنید.
  هرس کردن دیفن باخیا ضروری نیست. با این حال برای حفظ زیبایی می توانید آن را هرس کنید.

همچنین مطالعه کنید: گل نرگس، کاشت و نگهداری

نگهداری دیفن باخیا، خرید اینترنتی دیفن باخیا

بیماری ها:

علت پوسیدگی ریشه دیفن باخیا چیست؟

دیفن باخیا هم همانند سایر گل وگیاهان آپارتمانی در صورت آبیاری بیش از حد مستعد پوسیدگی ریشه است. تنها راه جلوگیری از این موضوع، توجه به رطوبت خاک گیاه، قبل از آبیاری دیفن باخیا است. تا زمانی که خاک خشک نشده، به دیفن باخیا آب ندهید.

علت سوختگی برگ دیفن باخیا چیست؟

نور شدید و مستقیم علت سوختگی برگ دیفن باخیا است. دیفن باخیا نور فراوان را دوست دارد اما نور مستقیم برای آن مضر است.

علت رنگ پریدگی برگ های دیفن باخیا چیست؟

نور شدید و مستقیم موجب پریدن رنگ برگ های دیفن باخیا می شود.
کنه عنکبوتی: با افزایش رطوبت محیط نگهداری دیفن باخیا کنه های عنکبوتی از بین می روند. کنه عنکبوتی در محیط های خشک نمایان می شود.

علت قهوه ای شدن برگ دیفن باخیا چیست؟

ازدیاد مواد مغذی در خاک دیفن باخیا که بر اثر زیاده روی در مصرف کود پدید می آید علت قهوه ای شدن برگ دیفن باخیا است.

علت زرد شدن برگ دیفن باخیا چیست؟

آبیاری بیش از اندازه علت زرد شدن برگ دیفن باخیا است. با این حال موارد زیر نیز می توانند موجب زرد شدن برگ های دیفن باخیا بشوند:
دمای بالا
نور ناکافی
رطوبت کم
کمبود مواد مغذی در خاک دیفن باخیا

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید