دیدگاه‌ها برای نگهداری گیاه جنسینگ بسته هستند
گیاه بونسای جنسینگ، خرید اینترنتی گیاه بونسای جنسینگ، خرید آنلاین گیاه بونسای جنسینگ، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه جنسینگ

 1. نور

  بونسای جنسینگ فیکوس به نور علاقه‌مند است. ازاین‌رو آن را پشت پنجره‌های جنوبی و نورگیر خانه قرار دهید. نور کم موجب ریزش برگ‌های گیاه می‌شود؛ اما دقت کنید که نور مستقیم هم برای بونسای جنسینگ فیکوس خوب نیست. در ضمن از چرخاندن گلدان هر چند روز یک‌بار غافل نشوید تا نور به تمام جهات گیاه برسد.

 2. دما

  دمای مناسب برای بونسای جنسینگ فیکوس بین 25 الی 35 درجه سانتی‌گراد است. به‌طور کل بونسای جنسینگ گرما را دوست دارد زیرا بومی جنگل‌های استوایی است. توجه کنید که دمای محیطی که گیاه در آن قرار می‌گیرد ثابت و پایدار باشد. بونسای شما تغییر مداوم دما را دوست ندارد.

 3. رطوبت

  توصیه می‌شود که در فصل زمستان گلدان بونسای جنسینگ فیکوس را در زیرگلدانی که با سنگ و آب پرشده است قرار دهید تا با تبخیر آب درون زیرگلدانی، رطوبت موردنیاز گیاه تأمین شود.

 4. خاک

  بونسای جنسینگ فیکوس همانند سایر گیاهان به خاک زهکش نیاز دارد تا آب درون گلدان تجمع نکند و پس از آبیاری به‌سرعت از سوراخ‌های زیر گلدان خارج شود. خاک سبکی که از ماسه، کوکوپیت و کمی ورمی کومپوست تشکیل‌شده باشد برای بونسای جنسینگ فیکوس مناسب است.

 5. آبیاری

  از آبیاری بونسای جنسینگ فیکوس غافل نشوید. هفته‌ای یک یا دو بار به گیاه آب بدهید. به‌طور کل تا قبل از اینکه خاک گیاه خشک شود، به آن آب دهید و هرگز اجازه ندهید که خاک گیاه کاملاً خشک شود. توجه داشته باشید که در فصل رشد گیاه به آب بیشتری نیاز دارد. اگر از آب شیر برای آبیاری استفاده می‌کنید، اجازه دهید چند ساعت باقی بماند تا کلر آن قبل از آبیاری از بین برود.

 6. کود

  اگر می‌خواهید بونسای شما زیبا و سالم باقی بماند، کود دهی ضروری است. گیاه شما در حجم کوچکی از خاک زندگی می‌کند و طبیعتاً این محیط رشد کوچک نمی‌تواند تمام نیازهای گیاه به مواد مغذی را تأمین کند. حداقل ماهی یک‌بار غیر از فصل زمستان به گیاه کود بدهید. در فصل رشد نیز از کود محلول در آب بیشتری برای گیاه استفاده کنید. بونسای جنسینگ فیکوس تغذیه برگ‌هایش را نیز دوست دارد. برای این منظور کود محلول در آب را ماهی یک‌بار بر برگ‌های آن اسپری کنید. پیشنهاد می‌کنیم کودها را با نصف غلظت توصیه‌شده مصرف کنید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  فصل بهار یا تابستان زمان مناسب برای تعویض گلدان بونسای جنسینگ فیکوس است.
  هنگامی‌که ریشه‌ی گیاه تمام فضای گلدان را پر کرد، زمان تعویض گلدان بونسای فرارسیده است.
  در فصل‌های پاییز و زمستان که هوا تاریک‌تر است، گیاه را هرس کنید. نیازی به هرس ریشه‌های بونسای جنسینگ فیکوس نیست.
  برگ‌های زرد، قهوه‌ای و خشک بونسای جنسینگ فیکوس را از آن جدا کنید تا گیاه وادار به رشد شود.
  عموماً بونسای جنسینگ فیکوس با برگ‌های ریز، هر دو سه سال یک‌بار به تعویض گلدان نیاز دارد.

نگهداری گیاه جنسینگ، خرید اینترنتی گیاه جنسینگ

بیماریها:

علت زرد شدن برگ‌ بونسای جنسینگ چیست؟

چندین عامل می‌تواند موجب زرد شدن برگ‌های گیاه شما شود. به‌طور کل آبیاری بیش‌ازحد نیاز بونسای، نور کم، سرما و حتی بیماری‌های قارچی علل اصلی زرد شدن برگ بونسای جنسینگ فیکوس هستند.

علت ریزش برگ بونسای جنسینگ چیست؟

ریزش برگ بوسنای جنسینگ رایج‌ترین مشکل این گیاه است و بسیاری از پرورش‌دهندگان این گیاه از ریختن برگ‌هایش شاکی هستند. آبیاری بیش‌ازاندازه و نور ناکافی علت ریزش برگ بونسای جنسینگ فیکوس هستند. میزان آبیاری را کم کرده و گیاه را به مکانی پرنور منتقل کنید. فراموش نکنید که بونسای جنسینگ فیکوس عاشق نور است و معمولاً در فصل زمستان برگ‌های گیاه به علت کمبود نور می‌ریزند.

علت برگ های رنگ‌پریده جنسینگ چیست؟

کمبود مواد مغذی درون خاک بونسای جنسینگ موجب می‌شود که برگ‌های گیاه رنگ‌پریده شوند. برای حل این مشکل به گیاه کود بدهید.

علت کوچک شدن برگ‌های جدید گیاه جنسینگ چیست؟

کمبود مواد مغذی در خاک موجب می‌شود که برگ‌های جدید بونسای جنسینگ کوچک شوند. بهتر است از کود برای افزایش مواد مغذی استفاده کنید و گلدان گیاه را هم بزرگ‌تر کنید.

علت برگ‌های شکننده و خشک گیاه جنسینگ چیست؟

بونسای جنسینگ فیکوس گرما را دوست دارد اما اگر دما بیش‌ازاندازه بالا رود و رطوبت مورد نیاز گیاه هم تأمین نشود، برگ‌های آن خشک و شکننده می‌شوند. با کنترل دما و حفظ رطوبت موردنیاز گیاه از طریق زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب، گیاه را احیا کنید.

علت قهوه‌ای شدن برگ‌های بونسای جنسینگ چیست؟

اگر هوا بیش‌ازاندازه سرد باشد، برگ‌های بونسای جنسینگ قهوه‌ای می‌شوند. به یاد داشته باشید که گیاه شما گرما را دوست دارد و بومی مناطق استوایی است. کاهش رطوبت نیز می‌تواند منجر به قهوه‌ای شدن برگ‌های بونسای جنسینگ شود.

علت پشه‌های سیاه در گلدان بونسای جنسینگ چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه و رطوبت بالای خاک موجب پدید آمدن پشه‌های ریز سیاه در گلدان می‌شود که با کاهش آبیاری و سم‌پاشی خفیف قابل‌حل است.

علت تنه‌ی پوک بونسای جنسینگ چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه و خاک سنگین که زهکش نباشد موجب می‌شود که آب درون گلدان بونسای جنسینگ انباشته شود و به‌سرعت به پوسیدگی ریشه و درنهایت پوسیدگی گیاه منجر می‌شود. تنه‌ی پوک شده‌ی گیاه نشان از پوسیدگی آن دارد. حتماً از خاک سبک و زهکش استفاده کنید و دقت کنید که انتهای گلدان سوراخ برای خروج آب اضافی داشته باشد. از آبیاری بیش‌ازحد گیاه هم جدا خودداری کنید.

علت بروز تارهای عنکبوتی در زیر برگ‌های بونسای جنسینگ چیست؟

اگر گیاه شما به کنه قرمز آلوده شود، سطح زیر برگ‌ها تارهایی شبیه به تار عنکبوت می‌بندد که بر اثر فعالیت کنه قرمز ایجاد می‌شود. سم‌پاشی با کنه‌کش‌ها می‌تواند این تارها را از بین ببرد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید