0
گیاه بنجامین بلک، خرید اینترنتی گیاه بنجامین بلک، خرید آنلاین گیاه بنجامین بلک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

 1. نور

  انواع بنجامین به نور زیاد اما غیرمستقیم علاقه دارند. نور مستقیم موجب ریزش برگ بنجامین و رنگ‌پریدگی برگ‌ها می‌شود. برای نگهداری گیاه بنجامین بلک باید یه این نکته توجه کنید که هرچه تنوع رنگی برگ‌های بنجامین بیشتر باشد به نور بیش‌تری محتاج است تا بتواند این تنوع رنگی را حفظ کند.

 2. دما

  دمای زیر 15 درجه سانتی گراد برای بنجامین بلک سم است. در تمام طول سال گیاه را در محیطی با دمای بالا 15 درجه قرار دهید تا از ریزش برگ‌هایش جلوگیری شود. حفظ و تعادل دما در نگهداری بنجامین بلک نکته‌ای کلیدی و مهم تلقی می‌شود. بنجامین بلک به نوسانات دمایی بسیار حساس است.

 3. رطوبت

  بنجامین بلک به رطوبت 50 درصدی در پیرامون خود نیاز دارد. حتماً آن را از دستگاه‌های گرمایشی که هوا را خشک می‌کنند دور نگه‌دارید. می‌توانید به روش‌های زیر رطوبت بنجامین را حفظ کنید:
  دستگاه بخور سرد در اطراف بنجامین بلک روشن کنید.
  زیرگلدانی بنجامین بلک را با سنگریزه و آب پرکنید، به‌نحوی‌که کف گلدان با آب مستقیماً در تماس نباشد تا تبخیر آب، رطوبت موردنیاز بنجامین بلک را تأمین کند.
  در فصل زمستان، ظرفی حاوی آب روی شوفاژ منزل خود قرار دهید تا آب آن به مرور تبخیر شود و رطوبت موردنیاز بنجامین بلک را تولید کند.
  هر چند روز یک‌بار بنجامین را غبار پاشی کنید.

 4. خاک

  می‌توانید بنجامین بلک را در خاک سبک تولید شده در گلخانه ملک بکارید. این خاک مخصوص گلدان است و مثل خاک باغچه سنگین نیست. درنتیجه آب در آن جمع نمی‌شود و ریشه در معرض پوسیدگی قرار نمی‌گیرد.

 5. آبیاری

  با در نظر گرفتن چند نکته زیر در آبیاری بنجامین، سلامت گیاه خود را تضمین کنید.
  تا زمانی که 2 الی 3 سانتی‌متر بالای خاک بنجامین خشک نشده، به آبیاری مجدد آن اقدام نکنید.
  از دادن آب سرد به بنجامین بلک خودداری کنید. از آبی استفاده کنید که به دمای محیط رسیده باشد.
  آب بدون آهک به بنجامین بلک بدهید.
  تا حدی به بنجامین بلک آب بدهید که زیرگلدانی آن از آب برشود. سپس بعد از 20 دقیقه حتماً آب زیرگلدانی را خالی کنید یا درون آن سنگریزه بریزید، به‌نحوی‌که کف گلدان مستقیماً با آب در تماس نباشد.

 6. کود

  در فصل رشد، ماهی دومرتبه به بنجامین بلک، کود مایع بدهید. البته بهتر است غلظت کود را به نصف غلظت توصیه‌شده توسط تولیدکننده، کاهش دهید. در ضمن به‌هیچ‌عنوان به خاک خشک کود ندهید. قبل و بعد از کود دهی، به بنجامین آب هم‌دمای محیط بدهید. در غیر این صورت نمک‌های موجود در کود می‌تواند منجر به سوختگی برگ بنجامین بلک و ریز ش آن شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  در فصل زمستان بنجامین بلک وارد دوره‌ی استراحت می‌شود پس به آب و کود کمتری نیاز دارد و باید از خشکی و هوای سرد (زیر 15 درجه) محافظت گردد.
  اوایل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان بنجامین بلک است.

نگهداری گیاه بنجامین بلک، خرید اینترنتی گیاه بنجامین بلک

بیماریها:

علت ریزش برگ بنجامین چیست؟

ریختن برگ بنجامین بلک اصلی‌ترین مشکلی است که نگه‌دارندگان بنجامین با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و غالباً از آن شاکی هستند.علل اصلی ریزش برگ‌های بنجامین در این قسمت ذکرشده تا با رفع آن، کلیدی‌ترین مشکل گیاه بنجامین بلک حل شود.
اصلی‌ترین علت ریختن برگ بنجامین بلک، جابه‌جایی مکان گلدان است. گاهی اوقات چاره‌ای جز تغییر محل گلدان بنجامین بلک نداریم؛ مثلاً در صورت عوض کردن آپارتمان، ناچاریم مکان بنجامین را تغییر دهیم و آن را به محیط جدیدی ببریم. در این حالت از ریزش برگ‌ بنجامین بلک نگران نشوید. چند هفته به گیاه فرصت دهید تا خودش را با محیط جدید وقف دهد و دوباره سرحال شود. البته به شرطی که مکان جدید شرایط زیر را برای بنجامین بلک شما فراهم آورد:
نور مناسب و غیرمستقیم و متناسب با رنگ برگ‌های بنجامین (هرچه تنوع رنگی برگ‌های بنجامین بیش‌تر باشد، به نور بیش‌تری برای حفظ رنگ‌ها نیاز دارد)
دمای بالای 15 درجه سانتی‌گراد در تمام طول سال
دومین عاملی که موجب ریزش برگ‌های بنجامین بلک می‌شود خشکی و رطوبت ناکافی است. باز کردن پنجره نزدیک به گلدان بنجامین بلک در فصل زمستان حتی یک لحظه هم توصیه نمی‌شود زیرا هوای سرد و خشکی که وارد می‌شود، تعادل گیاه بنجامین را به هم زده، به گیاه شوک وارد کرده و آسیب جدی می‌رساند. همچنین هوای گرم و خشکی که دستگاه‌های گرمایشی در فصل زمستان پدید می‌آورند برای بنجامین بلک سم است.
سومین عامل ریزش برگ بنجامین بلک، نفوذ سرما به درون خاک گیاه است. بنجامین را با آب سرد آبیاری نکنید. از آبی استفاده کنید که به دمای محیط رسیده باشد.

علت پریدن رنگ برگ‌های بنجامین چیست؟

نور شدید و مستقیم موجب رنگ‌پریدگی برگ‌های بنجامین بلک می‌شود.

علت تار عنکبوت زیر برگ‌های بنجامین چیست؟

کنه قرمز تارهایی شبیه به تار عنکبوت زیر برگ‌های بنجامین بلک می‌تند که با سم‌پاشی قابل‌درمان است.

علت لکه‌های مشکی زیر برگ بنجامین چیست؟

اگر نقاط ریز مشکی در سطح زیرین برگ بنجامین بلک مشاهده کردید، برگ‌های آسیب دیده را جدا کنید و گیاه را با قارچ‌کش پایه مس سم‌پاشی کنید. در این حالت غبار پاشی بنجامین بلک را متوقف کنید.

علت خشکی برگ بنجامین چیست؟

هوای گرم و خشک آب درون برگ بنجامین بلک را تبخیر کرده و موجب خشکی و حتی شکننده شدن برگ‌های بنجامین بلک می‌شود. برای تأمین رطوبت بنجامین از غبار پاشی یا زیرگلدانی حاوی آب و سنگریزه که در بخش قبل توضیح داده شد استفاده کنید.

علت هزارپا در خاک بنجامین بلک چیست؟

اگر از خاک استریل و بهداشتی نکنید، هزارپا در خاک بنجامین بلک رشد می‌کند. حتماً خاک گیاهان آپارتمانی خود را از مراکز معتبری نظیر گلخانه ملک تهیه کنید تا ریسک رشد هزارپا و سایر موجودات مضر در خاک گیاه پایین بیاید.

علت کوچک شدن سایز برگ‌های جدید بنجامین چیست؟

دو دلیل اصلی که در زیر ذکر شده‌اند موجب کاهش سایز برگ‌های جدید بنجامین بلک می‌شوند:
اگر برگ‌های جدید بنجامین بلک کوچک‌تر شده‌اند، احتمالاً گیاه شما به گلدان بزرگ‌تری نیاز دارد. پس ریشه بنجامین را چک کنید و اگر درون گلدان را پر کرده بود و به دیواره‌ی آن فشار می‌آورد، فوراً آن را عوض کنید.
اگر سایز گلدان برای بنجامین بلک کوچک نبود، احتمالاً تغییر سایز برگ‌های جدید آن، ناشی از کمبود مواد مغذی در خاک گلدان بنجامین بلک است. می‌توانید به گیاه کود دهید تا کمبود مواد مغذی در خاک گیاه جبران شود. همچنین می‌توانید فقط خاک سطحی گلدان بنجامین را عوض کنید. تعویض خاک سطحی بنجامین بلک هم به تأمین مواد مغذی مورد نیاز کمک شایانی می‌کند.

آموزش قلمه زدن گیاه بنجامین

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
× تماس با پشتیبان