0
گیاه برگ عبایی، خرید اینترنتی گیاه برگ عبایی، خرید آنلاین گیاه برگ عبایی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه برگ عبایی

 1. نور

  برای نگهداری گیاه عبایی به نور متوسط نیاز دارد. بهتر است گیاه را در معرض نور شدید مستقیم یا تاریکی قرار ندهید. محیط نیمه سایه در فضای باز و باغ‌ها برای گل برگ عبایی مناسب است. گیاه عبایی در محیط‌های بسته کم‌نور هم مقاومت خوبی دارد و حتی نور مصنوعی هم برای گیاه کفایت می‌کند.

 2. دما

  گیاه عبایی با طیف وسیعی از دماها سازگاری دارد اما نباید یخ بزند. هنگامی‌که هوای بیرون خیلی سرد شده و به شرایط یخ‌بندان نزدیک می‌شود، بهتر است گل برگ عبایی را قبل از یخ زدن به محیط بسته انتقال دهید.

 3. رطوبت

  گیاه عبایی در هوای مرطوب عملکرد مطلوبی دارد. بااین‌وجود خشکی محیط بسته را نیز به‌خوبی تحمل می‌کند.

 4. خاک

  خاک گیاه عبایی باید زهکش باشد. رطوبت نسبی برای گیاه عبایی خوب است اما غرق شدن در آب به‌هیچ‌وجه! ازاین‌رو خاک سنگین که آب را در خود نگه دارد به گیاه آسیب جدی می‌زند. حتماً در انتهای گلدان گیاه عبایی سوراخ ایجاد کنید تا آب اضافی از آن خارج شود. قابل ذکر است که گل برگ عبایی خاک کمی اسیدی یا قلیایی را به‌خوبی تحمل می‌کند.

 5. آبیاری

  اگر هوا خنک باشد و نور محیط کم باشد، گیاه عبایی به آب کمی نیاز دارد و آبیاری هرچند هفته یک‌بار کفایت می‌کند! اگر خاک گلدان گیاه عبایی هنوز خیس و مرطوب است، به‌هیچ‌عنوان مجدداً آن را آب ندهید. تنها زمانی به آبیاری اقدام کنید که خاک گلدان عبایی خشک‌شده باشد. آب زیاد دشمن گیاه عبایی است و احتمال پوسیدگی ریشه را افزایش می‌دهد.

 6. کود

  کیفیت و غلظت کودی که استفاده می‌کنید، دفعات کود دهی به گل برگ عبایی را مشخص می‌کند. اگر از کود باکیفیت و غلیظ استفاده می‌کنید، ماهی یک‌بار کود دهی کفایت می‌کند. از دادن کود در فصل زمستان خودداری کنید. در ضمن بیش‌ازاندازه به گیاه عبایی کود ندهید زیرا موجب می‌شود که برگ‌های گیاه سبز تیره باقی بمانند و تنوع رنگی خود را از دست بدهند! کوددهی بیش از اندازه حتی ممکن است به شکاف خوردن برگ‌های گل برگ عبایی منجر شود!

 7. سایر موارد توصیه شده

  توصیه می‌شود هر هفته برگ‌های گیاه را با دستمال مرطوب تمیز و غبارزدایی کنید.
  در تعویض گلدان گیاه عبایی زیاده‌روی نکنید. به‌طور کل هر 2 الی 3 سال یک بار گلدان آن را عوض کنید. گیاه عبایی دوست دارد که ریشه‌هایش توسط گلدان محصور شود اما نمی‌پسندد که گلدان به ریشه‌هایش فشار زیادی بیاورد.

نگهداری برگ عبایی، خرید اینترنتی برگ عبایی

بیماریها:

علت زرد شدن گیاه برگ عبایی چیست؟

علت زرد شدن برگ‌های گیاه برگ عبایی، آبیاری بیش‌ازحد نیاز است. تا زمانی که سطح خاک خشک نشده به آبیاری مجدد اقدام نکنید. در ضمن دقت کنید که خاک زهکش باشد و آب اضافی از سوراخ زیر گلدان خارج شود.

علت نواحی سفیدرنگ زیر برگ‌های گیاه عبایی چیست؟

نواحی سفیدرنگ شبیه به پنبه یا آرد همان شپشک آردآلود معروف است که اگر به‌موقع با آب، صابون و پنبه از سطح برگ‌ها پاک نشود، ممکن است به سایر گلدان‌های هم‌جوار گل برگ عبایی نیز سرایت کند. به‌جای آب و صابون می‌توانید از الکل هم استفاده کنید.

علت تارعنکبوت زیر برگ‌های گیاه عبایی چیست؟

کنه قرمز باعث ایجاد تارهای عنکبوت زیر برگ‌ها می‌شود که با سم‌پاشی قابل‌حل است.

علت لکه‌های قهوه‌ای روی برگ‌های گیاه عبایی چیست؟

لکه‌های قهوه‌ای نشانگر نور شدید مستقیم هستند. گیاه را به محیطی کم‌نورتر منتقل کرده و برگ‌های آسیب‌دیده را هم جدا کنید.

علت رنگ‌پریدگی برگ‌های گیاه عبایی چیست؟

پریدن رنگ برگ‌ها نشان‌دهنده‌ی رطوبت کم است. همچنین مواد مغذی ناکافی و آبیاری کمتر از حد نیاز نیز منجر به رنگ‌پریدگی برگ‌های گل برگ عبایی می‌شود که با کود دهی و افزایش آبیاری قابل‌حل است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید