0
خرید اینترنتی بونسای انجیری،خرید بونسای انجیری، نگهداری بونسای انجیری، بونسای انجیری، خرید عمده بونسای انجیری ، فروش بونسای انجیری، خرید آنلاین بونسای انجیری

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

نحوه نگهداری گیاه برگ انجیری

 1. نور

  گل برگ انجیری مینیاتوری نور شدید و مستقیم را نمی‌پسندد. ازاین‌رو آن را در مکانی با نور غیرمستقیم قرار دهید. در نظر بگیرید که گل برگ انجیری مینیاتوری از نور بیش‌ازحد و مستقیم بعدازظهرها نفرت دارد!

 2. دما

  گل برگ انجیری مینیاتوری دمای بسیار بالا یا پایین را به‌هیچ‌وجه دوست ندارد. هرچند که سرما را تا حدی تحمل می‌کند اما به‌هیچ‌وجه توان مقابله با یخ‌زدگی را ندارد.

 3. رطوبت

  رطوبت عادی خانه‌ها (30% الی 40%) برای گل برگ انجیری مینیاتوری کفایت می‌کند اما از آنجایی‌که این گیاه عاشق رطوبت است، غبار پاشی یا استفاده از دستگاه بخور سرد را برای حفظ رطوبت محیط فراموش نکنید. می‌توانید زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب نیز زیر گلدان بگذارید تا با تبخیر آب زیرگلدانی در اثر گرما، رطوبت موردنیاز گل برگ انجیری مینیاتوری تأمین شود. البته احتیاط کنید که کف گلدان به‌طور مستقیم با آب درون زیرگلدانی تماس نداشته باشد زیرا موجب پوسیدگی ریشه می‌شود.

 4. خاک

  نکته‌ی کلیدی در پرورش صحیح گل برگ انجیری مینیاتوری، استفاده از خاک سبک و زهکش است که آب را درون خودش نگه ندارد؛ به‌عبارت‌دیگر خاکی که تهویه خوبی داشته باشد و رطوبت لازم را برای گل برگ انجیری حفظ کند اما غرقابی و غوطه‌ور در آب نباشد. می‌توانید از ترکیب یک بخش پیت ماس و یک بخش شن یا پرلیت استفاده کنید. خاک سبک و غنی از مواد مغذی تهیه‌شده در گلخانه ملک نیز برای نگهداری گل برگ انجیری مینیاتوری گزینه‌ی بسیار مطلوبی است که با قیمت رقابتی در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

 5. آبیاری

  سعی کنید خاک گیاه برگ انجیری مینیاتوری را همیشه کمی مرطوب نگه دارید اما هرگز آن را در آب غوطه‌ور نکنید. اگر دوست دارید گل برگ انجیری شما بهترین عملکرد را داشته باشد، به آبیاری و رطوبت خاک توجه کنید. دقت کنید که گیاه شما خاک کاملاً خشک را نمی پسندد یا بهتر است بگوییم از آن نفرت دارد! اگر در فصل رشد به‌طور منظم به گل برگ انجیری مینیاتوری آب بدهید، افزایش رشد گیاه به شکل محسوسی نمایان می‌شود.

 6. کود

  توصیه می‌شود در فصل رشد، هر ماه به گل برگ انجیری مینیاتوری کود غنی از نیتروژن (با نصف غلظت توصیه‌شده) بدهید. در فصل‌های سرد سال که رشد گیاه متوقف شده، از دادن کود به برگ انجیری مینیاتوری پرهیز کنید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  رشد گل برگ انجیری مینیاتوری بالا است. ازاین‌رو هر سال نیاز به تعویض گلدان دارد. حتی ممکن است مجبور شوید که سالی دو مرتبه گلدان برگ انجیری مینیاتوری را عوض کنید!
  سطح برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری را با دستمال مرطوب تمیز کنید زیرا گردوغبار سطح برگ، جذب نور خورشید را دشوار می‌کند.

نگهداری برگ انجیری، خرید اینترنتی برگ انجیری

بیماریها:

علت تار عنکبوتی زیر برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

کنه قرمز موجب تشکیل تار عنکبوت زیر برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری می‌شود که با سم‌پاشی قابل‌درمان است.

علت پوسیدگی ریشه گل برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

اگر خاک گلدان برگ انجیری مینیاتوری با آب اشباع شود، ریشه گیاه می‌پوسد. خاک غرقابی به یکی از سه علت اصلی زیر به وجود می‌آید:
آبیاری بیش‌ازاندازه گل برگ انجیری مینیاتوری
کاشتن گل برگ انجیری مینیاتوری در خاک سنگین که آب را در خود نگه دارد
عدم وجود سوراخ در انتهای گلدان برگ انجیری مینیاتوری یا بسته بودن سوراخ‌ها و باقی ماندن آب درون گلدان

علت عدم رشد گیاه برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

اگر گل برگ انجیری مینیاتوری به میزان کافی نور دریافت نکند، به‌ مرور رشد گیاه کم شده و سپس متوقف می‌شود. گل را به محلی پرنور منتقل کنید.

علت زرد شدن برگ‌های گیاه برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

آبیاری بیش از حد، خاک سنگین و بسته بودن سوراخ‌های زیر گلدان موجب می‌شوند آب در گلدان برگ انجیری مینیاتوری جمع شود و به‌مرور برگ‌های زیرین گیاه زرد شوند. تنها راه درمان در این شرایط، کاهش آبیاری، استفاده از خاک زهکش و سبک و چک کردن سوراخ‌های زیر گلدان است.

علت چروک شدن برگ گل برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

رطوبت ناکافی و آبیاری کم موجب می‌شود برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری آب خود را از دست داده و چروک شوند. برای جبران این مسئله آبیاری را بیشتر کنید و با استفاده از زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب و غبار پاشی رطوبت موردنیاز گیاه برگ انجیری مینیاتوری را تأمین کنید.

علت قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های گیاه برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

دو عامل اصلی می‌تواند منجر به قهوه‌ای شدن برگ‌های گیاه برگ انجیری مینیاتوری شود.
عامل اول رطوبت کم محیط و هوای گرم و خشک است. همان‌طور که در بخش نگهداری از گل برگ انجیری مینیاتوری گفته شد، این گیاه عاشق رطوبت است. پس خاک آن را همیشه کمی مرطوب نگه دارید و با استفاده از غبار پاشی یا زیرگلدانی حاوی آب و سنگریزه رطوبت مورد نیاز گیاه را تأمین کنید.
عامل دوم زیاده‌روی در مصرف کود است که موجب سوختن و قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری می‌شود. در مصرف کود نه‌تنها برای گل برگ انجیری مینیاتوری بلکه برای تمام گیاهان زینتی و آپارتمانی خود، اعتدال را رعایت کنید.

علت تغییر شکل برگ‌های گیاه برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

منظور از تغییر شکل برگ‌های این گیاه، رشد برگ‌های جدید بدون سوراخ در سطح برگ و بریدگی در حاشیه آن است! نور کم موجب می‌شود که فرم برگ گیاه برگ انجیری مینیاتوری به‌مرور تغییر کند و یکی از عوامل زیبایی برگ‌های گیاه یعنی فرورفتگی‌های حاشیه ای و سوراخ‌های وسط آن، از بین برود. فوراً گیاه را به مکانی پرنور ببرید، البته نور غیرمستقیم!

علت سوختن برگ گل برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

همان‌گونه که در بخش قبل گفته شد، گل برگ انجیری مینیاتوری نور شدید و مستقیم را نمی‌پسندد! برگ‌های این گل در نور مستقیم می‌سوزند و لکه‌های قهوه‌ای و آثار سوختگی روی برگ‌های گل برگ انجیری نمایان می‌شود.

علت زخم پنیه ای سفید روی برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری چیست؟

شپشک آرد آلود روی سطح برگ‌های گل برگ انجیری مینیاتوری زخم‌های سفید و پنبه مانند پدید می‌آورد که باید به وسیله قلم‌مو، آب و صابون یا حتی الکل تمیز شوند تا به گیاهان دیگر سرایت نکنند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید