0
گیاه بابا آدم، خرید اینترنتی گیاه بابا آدم، خرید آنلاین گیاه بابا آدم، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهدای گیاه بابا آدم

 1. نور

  باباآدم نور متوسط و محیط نیمه‌روشن را دوست دارد پس آن را در کنار پنجره و در معرض نور شدید خورشید قرار ندهید. چون ممکن است دچار سوختگی شود. بااین‌حال باباآدم خود را به هر وضعیت جدیدی وقف می‌دهد اما در نور متوسط و غیرمستقیم بهترین عملکرد و رشد را دارد.

 2. دما

  گیاه باباآدم به سرما بسیار حساس است و در دمای پایین پژمرده می‌شود و حتی ممکن است تمام برگ‌هایش را از دست بدهد. باباآدم را در مجاورت وسایل سرمایشی مثل کولرگازی و پنکه قرار ندهید. به‌طور کل باباآدم گرما را ترجیح می‌دهد و در فصول گرم سال تقریباً هفته‌ای یک برگ جدید درمی‌آورد زیرا باباآدم از جزایر گرم و مرطوب جنوب شرقی آسیا آمده است.

 3. رطوبت

  باباآدم به رطوبت علاقه‌مند‌است و بهترین مکان برای رشد حداکثری این گیاه، گلخانه‌های گرم و مرطوب است زیرا همان‌گونه که گفته شد این گیاه بومی جزایر مرطوب و گرم فیلیپین، اندونزی و مالزی است. حتماً رطوبت موردنیاز گیاه را از طریق غبار پاشی فراهم کنید. پاشیدن آب بر برگ‌های این گیاه به افزایش سایز برگ‌ها کمک شایانی می‌کند اما زیاده‌روی هم نکنید زیرا منجر به بروز آفات خواهد شد. بهترین روش برای تأمین رطوبت این گیاه قرار دادن گلدان باباآدم بر روی زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب است به‌نحوی‌که کف گلدان فقط با سنگ‌ها تماس داشته باشد و با آب هیچ برخوردی نداشته باشد. در این روش آب درون زیرگلدانی براثر گرمای محیط به‌مرور تبخیر شده و رطوبت موردنیاز گیاه را فراهم می‌آورد. اگر کف گلدان باباآدم مستقیم با آب در تماس باشد به پوسیدگی ریشه منجر خواهد شد.

 4. خاک

  خاک‌برگ، خاک لومی، کود دامی و ماسه را به نسبت برابر باهم مخلوط کرده و گیاه باباآدم را در آن بکارید. خاک مناسب برای گل باباآدم باید سبک و زهکش باشد.

 5. آبیاری

  باباآدم به آب فراوان محتاج است اما همیشه اجازه دهید روی خاک خشک شود، سپس به آبیاری اقدام کنید. تجمع آب درون خاک و اطراف ریشه، گیاه را مستعد آلوده شدن به آفات می‌کند.

 6. کود

  توصیه می‌شود در فصول رشد مقادیر کمی از کودهای نیتروژن به باباآدم داده شود. در سایر فصل‌ها نیازی به دادن کود نیست. فراموش نکنید که با افزایش سن و سال گل آپارتمانی باباآدم، نیاز آن به تغذیه و کود دهی نیز بیشتر می‌شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  اگر به دنبال گلدان مناسب برای باباآدم هستید، حتماً از گلدان‌های سفالی استفاده کنید. این گلدان‌ها به تهویه و تنفس راحت‌تر ریشه‌های باباآدم کمک می‌کنند.
  برگ‌ها و ساقه‌های پژمرده و مریض باباآدم را حتماً جدا کرده و دور بریزید.
  حتماً باباآدم را در گلدان بزرگ بکارید زیرا رشد این گیاه سریع است و باید در گلدان بزرگ متناسب با سرعت رشدش کاشته شود.
  تعویض گلدان باباآدم سالی یک‌بار توصیه می‌شود.

نگهداری گیاه باباآدم، خرید اینترنتی گیاه باباآدم

بیمار‌ی‌ها:

علت قهوه‌ای شدن برگ باباآدم چیست؟

دو عامل موجب قهوه‌ای شدن برگ باباآدم می‌شود: آبیاری بیش‌ازاندازه و سرما. میزان و دفعات آبیاری خود را چک کنید و پیش از آبیاری مطمئن شوید که سطح خاک فقط کمی مرطوب است و خیس نیست. دمای محیط را هم چک کنید و اگر کمتر از 15 درجه سانتی‌گراد بود، گیاه را به محیط گرم‌تری انتقال دهید.

علت رنگ‌پریدگی برگ‌های گیاه باباآدم چیست؟

نور شدید و کمبود مواد غذایی می‌تواند منجر به رنگ‌پریدگی شود. نور محیط را چک کنید و اگر گیاه کمبود مواد مغذی داشت حتماً از کود استفاده کنید.
زرد شدن برگ باباآدم: اگر حاشیه برگ باباآدم زرد مایل به قهوه‌ای شود، از کمبود مواد مغذی در خاک حکایت دارد و با مصرف کود مشکل حل خواهد شد. به‌طورکلی آبیاری بیش‌ازاندازه و تجمع آب درون گلدان می‌تواند موجب زرد شدن برگ باباآدم شود که با کاهش آبیاری و انتخاب خاک زهکش و گلدان سفالی قابل‌حل است.

علت ریزش برگ باباآدم چیست؟

کمبود نور می‌تواند علت ریزش برگ باباآدم باشد. گیاه را به محلی پرنور منتقل کنید اما فراموش نکنید که گیاه از نور خیلی شدید و مستقیم هم بیزار است.

علت خشک شدن برگ باباآدم چیست؟

علت خشک شدن برگ باباآدم، رطوبت پایین محیط است. با افزایش رطوبت، برگ‌ها از حالت خشکی و شکننده درمی‌آیند.

علت شل شدن برگ‌های باباآدم چیست؟

آب ناکافی، گرما و سرمای شدید هر سه می‌توانند منجر به شل شدن برگ‌های باباآدم شوند. با تنظیم دمای مناسب و آب کافی از شل شدن برگ‌های باباآدم جلوگیری کنید.

علت لکه‌های زرد بر روی برگ باباآدم چیست؟

کمبود مواد مغذی می‌تواند بر روی برگ‌ باباآدم لکه‌هایی پدید آورد. حتی اگر قطرات سرد آب از سقف گلخانه بر روی برگ‌های گیاه بریزد، با توجه به حساسیت بسیار زیاد باباآدم نسبت به سرما، می‌تواند منجر به پدید آمدن لکه‌های زرد بر روی برگ باباآدم شود. فراموش نکنید این گیاه بومی جزایر گرم آسیا است و به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند سرما را تحمل کند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید