0
گیاه آنتوریوم، خرید اینترنتی گیاه آنتوریوم، خرید آنلاین آنتوریوم، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه آنتوریوم

 1. نور

  گیاه آنتوریوم به نور علاقه‌مند است اما به نور شدید حساس! به همین دلیل نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد. نور غیرمستقیم در پشت پنجره بهترین پیشنهاد است. تابش شدید نور خورشید بر آن منجر به سوختن برگ آنتوریوم می‌شود. گیاه آنتوریوم در محیط تاریک کمتر گل می‌دهد.

 2. دما

  دمای بین 20 الی 22 درجه سانتی‌گراد برای گیاه آنتوریوم در تمام فصول سال مطلوب است. توجه داشته باشید که آنتوریوم به‌شدت به سرما حساس است و در فصل زمستان دمای گیاه آنتوریوم کاشته شده در گلدان و همچنین گل شاخه بریده آنتوریوم به‌هیچ‌وجه نباید به کمتر از 16 درجه سانتی‌گراد برسد.

 3. رطوبت

  گیاه آنتوریوم محیط مرطوب را دوست دارد، درنتیجه آب‌پاشی بر سطح گیاه به‌شدت توصیه می‌شود. از همین رو بهترین محل برای نگهداری گیاه آنتوریوم در منزل، محیط مرطوب حمام است! اگر حمام منزل شما پنجره‌ای داشته باشد تا نور کافی برای گیاه تأمین شود، بهترین محیط برای رشد گیاه آنتوریوم مهیا شده است!

 4. خاک

  ریشه‌ی گیاه آنتوریوم گوشتی است درنتیجه به خاک سبک با زهکش بالا نیاز دارد تا آب اضافی خاک از پایین گلدان خارج شود. خاک پیت ماس (peat moss) برای گیاه آنتوریوم توصیه می‌شود.

 5. آبیاری

  برای نگهداری گیاه آنتوریوم را در فصل گرمابه میزان کافی و فراوان آبیاری کنید و اجازه بدهید خاک آن همیشه مرطوب باقی بماند. در فصل زمستان هم بگذارید سطح خاک کاملاً خشک شود و سپس به آبیاری مجدد اقدام کنید. به‌طورکلی توصیه می‌شود در فصول گرم سال هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یک‌بار گیاه آنتوریوم آب‌داده شود. از آبیاری بیش‌ازاندازه این گیاه جدا خودداری کنید زیرا ممکن است موجب فساد ریشه و زرد شدن برگ آنتوریوم شود.

 6. کود

  توصیه می‌شود که برای کمک به رشد گیاه هر دو هفته یک‌بار مخصوصاً در فصل رشد به کود دادن آنتوریوم اقدام کنید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  برگ‌ها و گل‌های مرده و پژمرده و قهوه‌ای گیاه آنتوریوم را فوراً جدا کنید. با این کار به گیاه کمک می‌کنید و فرصت می‌دهید تا برگ و گل جدید بیافریند.
  گیاه آنتوریوم نباید در محیط خیلی خشک، در کنار شوفاژ و رادیاتور و همچنین در نوسانات شدید آب و هوایی قرار بگیرد.
  در فصل زمستان، گیاه آنتوریوم به استراحت شش‌هفته‌ای در دمای 15 درجه سانتی‌گراد و با آبیاری اندک نیاز دارد. این خواب زمستانه به آنتوریوم کمک می‌کند تا در فصل بعدی بازدهی و گلدهی بیشتری داشته باشد.
  توصیه می‌شود که سطح برگ‌ها و گلبرگ‌های آنتوریوم را آب ولرم بپاشید یا با دستمال مرطوب تمیز کنید. با پاک کردن غبار برگ‌ها، به باز شدن راه‌های تنفسی و دریافت اکسیژن بیشتر کمک خواهد شد.
   به‌طورکلی سطح شفاف و براق برگ‌های آنتوریوم و گل‌دهی آن از شرایط مطلوب محیط رشد حکایت دارد.
  فصل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان گیاه آنتوریوم است. در صورت بزرگ شدن گیاه، گلدانی با 20% قطر بیشتر انتخاب کنید.

نگهداری گیاه آنتوریوم، خرید اینترنتی گیاه آنتوریوم

بیماری‌ها:

علت قهوه‌ای شدن برگ آنتوریوم چیست؟

برگ‌های قهوه‌ای گیاه آنتوریوم نشان‌دهنده آبیاری بیش‌ازاندازه یا بسیار کم است. هنگام آبیاری گیاه آنتوریوم به سطح خاک توجه کنید و در صورت مرطوب بودن آبیاری نکنید و تا خشک شدن سطح خاک صبر کنید. به‌طورکلی دومرتبه آبیاری هفتگی در تابستان و یک‌مرتبه در زمستان توصیه می‌شود.

علت زرد شدن برگ آنتوریوم چیست؟

برگ‌های زرد گیاه آنتوریوم نشان می‌دهد که گیاه بیش‌ازاندازه در معرض نور بوده است. پس در این شرایط بهتر است گیاه را از پنجره دور کنید. فراموش نکنید که گیاه آنتوریوم نور شدید و مستقیم را دوست ندارد.

علت سیاه شدن برگ آنتوریوم چیست؟

سرما و چسبیدن برگ به شیشه سرد موجب سیاه شدن برگ آنتوریوم می‌شود. اگر لبه‌ی برگ‌ها سیاه شوند و کم‌کم این سیاهی به تمام برگ منتقل شود می‌تواند نشانگر کمبود کلسیم باشد؛ اما اگر لکه‌های سیاه در وسط برگ ایجاد شود، ناشی از آلوده شدن به قارچ آنتراکنوز است و نیاز به سم‌پاشی با بنومیل دارد.

علت برگ ریز، کوچک و رنگ‌پریده آنتوریوم چیست؟

نشانگر فقدان مواد مغذی موردنیاز گیاه در خاک است و به‌سادگی با استفاده از کود حل می‌شود.

علت گل سبزرنگ آنتوریوم چیست؟

هنگامی‌که گیاه در حال گلدهی است اما گل‌های شکفته سبزرنگ باقی‌مانده‌اند، نمایانگر نور کم و ناکافی است. فوراً گلدان را به پنجره نزدیک کرده تا در معرض نور قرار بگیرد.

علت عدم گلدهی آنتوریوم چیست؟

آبیاری بیش‌ازحد نیاز و نور ناکافی موجب می‌شود که گیاه گل ندهد. در این شرایط گیاه را به پنجره نزدیک کنید و مطمئن شوید که به حد نیاز به گل آب می‌دهید. همچنین اگر برگ‌های گیاه آنتوریوم بسیار پرپشت باشند ولی گیاه گل ندهد می‌توان به این نتیجه رسید که خاک گیاه بیش‌ازاندازه از مواد مغذی غنی بوده است.

علت درهم‌پیچیده شدن برگ‌های آنتوریوم چیست؟

برودت و خشکی هوا موجب می‌شود که‌برگ‌های گیاه به‌هم‌پیچیده شوند. برای حل این مشکل گیاه را به محل گرم انتقال دهید و سطح آن را آب‌پاشی کنید تا رطوبت موردنیاز گیاه تأمین شود.

علت لکه‌های قهوه‌ای روی برگ آنتوریوم چیست؟

نشان‌دهنده آلوده شدن گیاه به قارچ است. فوراً برگ‌های آسیب‌دیده را جدا کنید و با محلول قارچ‌کش سم‌پاشی کنید.

علت آفت شپشک آرد آلود آنتوریوم چیست؟

در این حالت برگ و ساقه گیاه آنتوریوم پر از گرد سفیدرنگی می‌شود که شبیه به آرد سفید است. برای رفع این آفت گیاه را سم‌پاشی کنید یا با پنبه آغشته به آب و صابون سطح برگ‌ها را تمیز کنید و مواظب باشید که آفت‌های پاک‌شده از سطح برگ بر روی خاک نریزد زیرا در این صورت خاک را هم آلوده می‌کند.

علت آفت کنه قرمز آنتوریوم چیست؟

زخم‌های شبیه تارعنکبوت در سطح زیر برگ‌های آنتوریوم پدیدار می‌شود که با سم‌پاشی و هم‌چنین افزایش رطوبت گیاه قابل‌درمان است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید