0
خرید اینترنتی گیاه بگونیا هلندی ،خرید گیاه بگونیا هلندی ، نگهداری گیاه بگونیا هلندی ، گیاه بگونیا هلندی ، خرید عمده گیاه بگونیا هلندی ، فروش گیاه بگونیا هلندی ، خرید آنلاین گیاه بگونیا هلندی

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گل بگونیا هلندی

 1. نور

  برای نگهداری گل بگونیا هلندی نیازبه نور غیرمستقیم است و جز گیاهان روزکوتاه است پس بهتر است آن را در اتاق خنکی که عصرها تاریک می‌شود قرار دهید تا روزهای کوتاه و شب‌های بلند را تجربه کند. حتی بهتر است بگونیا هلندی از نور چراغ‌های خیابان دور بماند تا چرخه زندگی‌اش به هم نخورد. کاهش ساعت‌هایی که گیاه نور دریافت می‌کند می‌تواند موجب تحریک بگونیا و شکوفه دادن آن شود.

 2. دما

  بهترین دما برای بگونیا هلندی، 16 درجه سانتی‌گراد در شب و 24 درجه در روز است. به‌طورکلی دمای متوسط رو به گرم برای نگهداری بگونیا هلندی مناسب است. این گیاه در مکان‌های بسیار سرد یا بسیار گرم زنده نمی‌ماند.

 3. رطوبت

  بگونیا هلندی رطوبت را دوست دارد و بهتر است خاک آن نسبتاً مرطوب باشد.

 4. خاک

  خاک بگونیا هلندی باید غنی از مواد مغذی، سبک و زهکش باشد تا بعد از آبیاری به‌سرعت خشک شود. خاک بنفشه آفریقایی برای این گیاه مناسب است. به‌هیچ‌عنوان از خاک کاکتوس برای بگونیا هلندی استفاده نکنید.

 5. آبیاری

  سطح خاک بگونیا هلندی به‌سادگی به شما نشان می‌دهد که نیاز به آبیاری دارد یا خیر. تنها زمانی به گیاه آب بدهید که سطح آن کاملاً خشک‌شده باشد. در هنگام آبیاری دقت کنید که‌ برگ و گل‌ها خیس نشوند و گیاه در آب غوطه‌ور نشود. همچنین عصرها که هوا تاریک شده و فرصت کافی برای خشک شدن خاک وجود ندارد، از آبیاری گیاه خودداری کنید. آبیاری بیش‌ازحد بگونیا هلندی منجر به پوسیده شدن ساقه و زرد شدن برگ بگونیا می‌شود.

 6. کود

  از کودهای حاوی انواع مواد مغذی برای بگونیا هلندی استفاده کنید و فراموش نکنید که در فصل پاییز و قبل از گلدهی، کودهای فسفر دار به گیاه بدهید تا در زمستان گلدهی گیاه بیش‌تر شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  از کودهای حاوی انواع مواد مغذی برای بگونیا هلندی استفاده کنید و فراموش نکنید که در فصل پاییز و قبل از گلدهی، کودهای فسفر دار به گیاه بدهید تا در زمستان گلدهی گیاه بیش‌تر شود.

نگهداری گیاه بگونیا، خرید اینترنتی گیاه بگونیا

بیماری‌ها:

علت برگ لوله شده گل بگونیا هلندی چیست؟

اگر برگ‌های بگونیا لوله شده بودند و حاشیه‌های آن‌ها خشک بود نشان‌دهنده‌ی کم‌آبی گیاه است. فوراً گیاه را آبیاری کنید و به محل خنک‌تری منتقل کنید.

علت برگ زرد گل بگونیا هلندی چیست؟

اگر بگونیا هلندی را بیش‌ازاندازه آب دهید منجر به زرد شدن برگ بگونیا و ریزش آن می‌شود. درواقع اصلی‌ترین علت زرد شدن برگ‌های بگونیا، آبیاری بیش‌ازحد است.

علت سفیدک پودری گل بگونیا هلندی چیست؟

این قارچ همانند پودر سفیدی بر روی برگ‌های بگونیا هلندی پدیدار می‌شود و اگر فوراً با قارچ‌کش‌ها سم‌پاشی نشود، منجر به مرگ گیاه خواهد شد.

علت آفت کنه گل بگونیا هلندی چیست؟

اگر در قسمت زیرین برگ‌های بگونیا هلندی آفتی شبیه به تارعنکبوت دیدید، گیاه را با سم کنه‌کش سم‌پاشی کنید.

علت تریپس گل بگونیا هلندی چیست؟

افزایش رطوبت گیاه به شکل پایدار موجب از بین رفتن تریپس در بگونیا هلندی می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X