2
نگهداری کراسولا مخملی ،خرید اینترنتی کراسولا مخملی، خرید کراسولا مخملی، نگهداری کراسولا مخملی،کراسولا مخملی، خرید عمده کراسولا مخملی، فروش کراسولا مخملی، خرید آنلاین کراسولا مخملی

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری کراسولا مخملی

 1. نور

  کراسولا مخملی به نور فراوان اما غیرمستقیم نیاز دارد. رنگ برگ‌های انواع کراسولا در نور کافی درخشان و کاملاً شکوفا می‌شود. اگر کراسولا در فضای باز نگهداری می‌شود، آن را از نور مستقیم خورشید در فصل گرم تابستان محفوظ بدارید. بهترین حالت برای کراسولا، دریافت نور در صبح و سایه در بعدازظهر است.

 2. دما

  کراسولا مخملی به دمای بسیار پایین یا بسیار بالا حساس است. به طور کل در فصل رشد (بهار) هوای گرم برای کراسولا مخملی مناسب است اما در فصل زمستان که گیاه به خواب رفته، نباید در دمای بیش از 12 درجه سانتی‌گراد قرار گیرد. حداقل دمایی که کراسولا مخملی در فصل زمستان می‌تواند تحمل کند نیز 7 درجه سانتی‌گراد است.

 3. رطوبت

  رطوبت معمول خانه (حدود 40%) برای کراسولا مخملی مناسب است. بااین‌حال کراسولا در هوای خشک هم مقاومت بالایی دارد.

 4. خاک

  کراسولا مخملی یا می‌توان گفت انواع کراسولا به خاکی که سریعاً خشک شود نیاز دارند. خاک غرقابی برای گیاه کراسولا مضر است. کراسولا نسبت به PH خاک حساس نیست. می‌توانید از خاک سبک، زهکش و غنی از مواد مغذی تولیدشده در گلخانه ملک برای کاشت کراسولا مخملی و سایر گیاهان آپارتمانی و زینتی خود استفاده کنید.

 5. آبیاری

  کراسولا مخملی نیز همانند سایر گونه‌های کراسولا به آب کمی نیاز دارد زیرا آب موردنیاز خود را در برگ‌هایش ذخیره کرده و به‌مرور استفاده می‌کند. تا زمانی که خاک کراسولا مخملی کاملاً خشک نشده به آن آب ندهید. از ریختن آب روی برگ‌های کراسولا مخملی جدا پرهیز کنید. معمولاً هر دو هفته یک‌بار کراسولا به آب نیاز دارد اما دمای محیط نگهداری آن نقش بسزایی در تعیین میزان آبیاری دارد. با کاهش دما در فصل زمستان، کراسولا به آب کم‌تری نیاز دارد و برعکس با افزایش دما و خشک شدن سریع‌تر خاک، به آب بیش‌تری محتاج است.

 6. کود

  می‌توانید در اواسط فصل بهار که اوج رشد کراسولا مخملی است، کمی کود ارگانیک به آن بدهید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  کراسولا مخملی به هوای در جریان و تازه نیاز دارد.
  هر دو سه سال یک‌بار گلدان کراسولا مخملی را فقط یک سایز بزرگ‌تر کنید.
  اوایل فصل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان کراسولا مخملی است.
  کراسولا مخملی به هرس زیاد نیازی دارد.

خرید اینترنتی گیاه کراسولا مخملی

بیماری‌ها:

علت پوسیدگی ریشه کراسولا مخملی چیست؟

بزرگ‌ترین خطری که سلامتی کراسولا مخملی را تهدید می‌کند، پوسیدگی ریشه است. کراسولا مخملی نوعی ساکولنت است با برگ‌های ضخیم، گوشتی و آبدار که به تجمع آب درون خاک و اطراف ریشه خود بسیار حساس است. دلایل زیر موجب غرقابی شدن خاک کراسولا مخملی و نهایتاً پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه کراسولا می‌شوند.
آبیاری بیش‌ازاندازه کراسولا مخملی
کاشت کراسولا مخملی در خاک سنگین و بدون زهکش
بسته بودن سوراخ‌های گلدان کراسولا مخملی و عدم خروج آب اضافی از گلدان

علت ریزش برگ کراسولا مخملی چیست؟

دمای بالا و هوای گرم موجب ریزش برگ‌های پایینی کراسولا مخملی می‌شود. گیاه را به مکانی خنک‌تر انتقال دهید.

علت تار عنکبوت زیر برگ‌های کراسولا مخملی چیست؟

کنه قرمز زیر برگ‌های کراسولا مخملی تارهایی شبیه به تار عنکبوت می‌تند که برای درمان به سم‌پاشی نیاز دارد.

علت زخم‌های سفید پنبه‌ای روی برگ کراسولا مخملی چیست؟

شپشک آرد آلود زخم‌های شبیه به آرد و پنبه روی برگ‌های کراسولا مخملی به وجود می‌آورد که باید فوراً با فرچه یا قلم‌مو پاک‌سازی شده و با آب و صابون ضدعفونی شوند.

علت چروک شدن برگ‌های کراسولا مخملی چیست؟

کم‌آبی موجب چروک شدن و از بین رفتن آب درون بافتی برگ‌های کراسولا مخملی می‌شود. درست است که انواع کراسولا به آب فراوان نیاز ندارند و می‌توانند از آب ذخیره‌شده در برگ خود استفاده کنند اما این مسئله به این معنا نیست که گیاه را تشنه بگذارید! کراسولا در خشکی و کم‌آبی مجبور می‌شود از آب ذخیره‌شده در برگ‌هایش استفاده کند و اگر آب مصرف کرده با آبیاری جبران نشود، برگ‌های کراسولا کم‌کم چروک می‌شوند. افزایش آبیاری در این موقعیت تنها راه درمان گیاه کراسولا مخملی و گوشتی شدن دوباره برگ‌هایش است.

2 دیدگاه

 1. Avatar زمانه خرداد 23, 1399 پاسخ

  سلام وقت بخیر ببخشید من یک گل کراسولای مخملی دارم ک پژمرده شد مجبور شدم همه برگاشو بکنم الانم روز ب روز داره پژمرده تر میشه خواهشاً راهنمایی کنید ک چکار کنم براش☹

  • Avatar گلخانه ملک تیر 31, 1399 پاسخ

   سلام
   مکان گیاهتون رو عوض کنید و به مکان خنک تری منتقل کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
× مشاوره رایگان گل و گیاه