0
گیاه کاکتوس آچینو، خرید اینترنتی گیاه کاکتوس آچینو، خرید آنلاین گیاه کاکتوس آچینو، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

شرایط نگهداری کاکتوس آچینو

 1. نور

  نور فراوان و مستقیم برای رشد کاکتوس اچینو ضروری است. انواع کاکتوس اچینو عاشق نور هستند. هرچه کاکتوس اچینو در نور بیشتری قرار گیرد بهتر رشد می کند.

 2. دما

  هوای گرم برای کاکتوس اچینو ایده آل است. به طور کل دمای معمولی خانه برای نگهداری کاکتوس اچینو مناسب است ولی بهتر است آن را در گرم ترین اتاق منزل خود قرار دهید. با این حال یک دوره استراحت زمستانه و قرار دادن گیاه در دمای 10 درجه برای کاکتوس اچینو مفید است. حداقل دمایی که کاکتوس اچینو می تواند تحمل کند 5 درجه سانتی گراد است. یخبندان قادر است کاکتوس اچینو شما را نابود کند.

 3. رطوبت

  کاکتوس اچینو به هوای خشک عادت دارد. به طور کل کاکتوس اچینو گیاهی بیابانی است و رطوبت را نمی تواند تحمل می کند. با این حال گاهی اسپری مقدار کمی آب گرم بر روی کاکتوس اچینو می تواند مفید باشد.

 4. خاک

  می توانید از خاک کاکتوس تولید شده در گلخانه ملک برای کاشت کاکتوس اچینو استفاده کنید. به طور کل خاکی با ترکیب زیر برای کاکتوس اچینو مناسب است:
  یک بخش خاک برگ
  دو بخش شن
  کمی پیت ماس

 5. آبیاری

  در هوای گرم (بهار و تابستان) هر چهار روز یک بار به کاکتوس اچینو آب دهید و با سرد شدن هوا و آمدن پاییز، میزان آبیاری را کاهش دهید. در تمام طول زمستان کاکتوس اچینو به دو یا سه مرتبه آبیاری نیاز دارد.

 6. کود

  به طور کل انواع کاکتوس در محیط هایی با مواد مغذی کم رشد می کنند. به همین جهت کاکتوس اچینو به کود کمی احتیاج دارد. حتی اگر سالی یک بار هم به کاکتوس اچینو کود بدهید کافیست. بهتر است از کود با نیتروژن کم استفاده شود. حجم کود نیز براساس سایز کاکتوس اچینو و خاک گلدان مشخص می شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  بهترین زمان برای تعویض گلدان کاکتوس اچینو فصل بهار است. توصیه می شود سالی یک بار در فصل بهار گلدان کاکتوس اچینو رو عوض کنید.
  کاکتوس اچینو به هرس کردن نیازی ندارد.
  خاک گلدان کاکتوس اچینو را با دست فشار دهید تا فضاهای خالی از بین برود.

همچنین مطالعه کنید: عکس گیاهان آپارتمانی

نگهداری گیاه کاکتوس آچینو، خرید اینترنتی گیاه کاکتوس آچینو
نگهداری گیاه کاکتوس آچینو، خرید اینترنتی گیاه کاکتوس آچینو

بیماری ها:

علت زخم های سفید رنگ روی کاکتوس آچینو چیست؟

شپشک آرد آلود موجب به وجود آمدن زخم هایی سفیدرنگ بر روی تنه کاکتوس اچینو می شود. با کمک یک گوش پاک کن شپشک ها را از سطح کاکتوس اچینو پاک کنید و محلول آب و صابون را به گیاه اسپری کنید.

علت زرد شدن کاکتوس آچینو چیست؟

اگر کاکتوس اچینو را بیش از اندازه آبیاری کنید، آب درون خاک گیاه جمع شده و به مرور به پوسیدگی ریشه و زرد شدن کاکتوس اچینو منجر می شود. کمبود نور هم می تواند علت زرد شدن کاکتوس اچینو باشد. تمامی مواردی که منجر به زرد شدن کاکتوس اچینو می شوند در زیر بیان شده اند:
آبیاری بیش از انداره کاکتوس اچینو
کاشت کاکتوس اچینو در خاک سنگین و غیر متخلخل
بسته بودن سوراخ های زیر گلدان و عدم خروج آب اضافی از گلدان کاکتوس اچینو
نور ناکافی در محل نگهداری کاکتوس اچینو

علت قهوه ای شدن کاکتوس آچینو چیست؟

زمانی که پوسیدگی ریشه کاکتوس اچینو به مرحله حاد برسد، تنه ی گیاه تغییر رنگ داده و قهوه ای می شود. معمولا نجات کاکتوس اچینو در این مرحله سخت است و یا حتی غیرممکن! از این رو بهتر است با رعایت تمام مواردی که پیش از این توضیح داده شد از غرقابی شدن خاک کاکتوس اچینو جدا خودداری کنید.

علت لکه زرد یا قهوه ای روی کاکتوس آچینو چیست؟

کنه موجب ایجاد تار عنکبوتی روی کاکتوس اچینو می شود. اولین نشانه ی آلوده شدن کاکتوس اچینو به کنه، لکه های زرد روی گیاه است که به مرور نیز قهوه ای می شوند. این کنه به علت خشکی بیش از حد هوا به وجود می آید. برای مبارزه با کنه عنکبوتی، کمی آب گرم بر روی کاکتوس اچینو اسپری کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید