0
گیاه شفلرا، خرید اینترنتی گیاه شفلرا، خرید آنلاین گیاه شفلرا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 15 روز, 15 ساعت و 15 دقیقه.

روش نگهداری شفلرای سفید

 1. نور

  شفلرای سفید همانند سایر گونه‌های شفلرا، نور متوسط و غیرمستقیم را می‌پسندد. نور مستقیم موجب سوختن برگ شفلرا سفید می‌شود. این گیاه مقاومت بالایی در برابر نور کم از خود نشان می‌دهد.

 2. دما

  شفلرای سفید در دمای بین 18 الی 32 درجه سانتی‌گراد بهترین عملکرد و بالاترین رشد را دارد. شفلرای سفید فقط برای مدت کوتاهی می‌تواند دمای بسیار پایین را تحمل کند. گرمای بیش‌ازحد نیز گیاه را پژمرده می‌کند.

 3. رطوبت

  شفلرای سفید یا بهتر است بگوییم انواع شفلرا عاشق رطوبت هستند و اگر در هوای خشک قرار بگیرند، به ‌شدت آسیب می‌بینند. خشکی هوا حتی ممکن است موجب ریزش برگ شفلرا سفید شود. می‌توانید از دو روش زیر رطوبت مورد نیاز شفلرای سفید را تأمین کنید:
  غبار پاشی: هر روز آب را بر روی برگ‌های شفلرای سفید اسپری کنید. در فصل‌های گرم غبارپاشی را بیش‌تر کنید.
  زیرگلدانی حاوی آب و سنگریزه: این تکنیک ساده برای تأمین رطوبت موردنیاز شفلرا بسیار مفید است. زیرگلدانی را با سنگریزه و آب پرکنید و گلدان شفلرا را درون آن بگذارید. البته دقت کنید که کف گلدان با آب مستقیماً در تماس نباشد. تبخیر آب درون زیرگلدانی رطوبت کافی را برای شفلرا تأمین می‌کند.

 4. خاک

  شفلرای سفید نیز همانند سایر گل و گیاهان آپارتمانی، خاک زهکش و سبک را دوست دارد. مخلوطی از سه ماده زیر بهترین خاک برای شفلرا سفید است:
  خاک معمولی
  خاک‌برگ
  پیت ماس

 5. آبیاری

  آبیاری صحیح، شفلرای سفید شما را سرحال و شاداب نگه می‌دارد. به این منظور تنها پس از خشک شدن کامل خاک شفلرای سفید، به آبیاری آن اقدام کنید و خاک را کاملاً خیس کنید.

 6. کود

  توصیه می‌شود در فصل بهار و پاییز به شفلرای سفید هفته‌ای یک یا دو بار کود بدهید. اگر گلدان شفلرای سفید را عوض کردید، حداکثر تا هشت هفته نیازی به کود دهی نیست زیرا خاک جدید درون گلدان، مواد مغذی موردنیاز شفلرای سفید را تا چندین هفته تأمین می‌کند.

 7. سایر موارد توصیه شده

  به‌محض اینکه احساس کردید ریشه‌های شفلرای سفید تمام محفظه گلدان را گرفته، به تعویض گلدان اقدام کنید. شفلرا محصور شدن ریشه‌اش توسط دیواره گلدان را دوست دارد اما فشار بیش‌ازاندازه بر ریشه را خیر.

نگهداری گیاه شفلرای سفید، خرید اینترنتی گیاه شفلرای سفید

بیماریها:

علت سوختن برگ شفلرا سفید چیست؟

همان‌گونه که گفته شد نور مستقیم برای شفلرای سفید سم است و علت سوختن برگ‌های شفلرا است.

علت ریزش برگ‌های شفلرا سفید چیست؟

یکی از دلایل زیر می‌تواند منجر به ریزش برگ‌های شفلرا شود.
زیاده‌روی در آبیاری و خاک غرقابی شفلرای سفید
خاک خشک شفلرای سفید و رطوبت ناکافی
تغییر مکان گلدان شفلرای سفید و تغییر دمای محیط (افزایش یا کاهش)

علت رشد علفی شفلرای سفید چیست؟

اگر نور دریافتی شفلرای سفید بیش‌ازاندازه کم باشد، گیاه به شکل علفی رشد می‌کند. به این معنا که برگ‌هایی کم و بافاصله روی ساقه‌ی بلند شفلرای سفید می‌رویند و گل نیز نمی‌دهد. در این وضعیت، شفلرای سفید خود را به محیطی پرنور ببرید، البته فراموش نکنید که نور مستقیم برای شفلرای سفید مناسب نیست.

علت رنگ‌پریدگی شفلرا سفید چیست؟

اگر نور کافی به شفلرای سفید یا سایر گونه‌های شفلرا نرسد، برگ‌های گیاه رنگ خود را به مرور از دست می‌دهند. مخصوصاً گونه‌های ابلق شفلرا به‌مرور تنوع رنگی برگ‌های خود را از دست می‌دهند.

علت پوسیدگی ریشه شفلرا سفید چیست؟

خاک غرقابی و غوطه‌ور در آب و محصور شدن ریشه با آب فراوان علت پوسیدگی ریشه شفلرا است که به یکی از دلایل زیر اتفاق می‌افتد:
آبیاری بیش‌ازاندازه شفلرای سفید
خاک سنگین گلدان شفلرا که آب را درون خودش نگه می‌دارد
عدم وجود سوراخ در کف گلدان شفلرا برای خروج آب اضافی پس از آبیاری

علت زرد شدن برگ شفلرا سفید چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه علت زرد شدن برگ شفلرا سفید است. در چنین شرایطی فوراً آبیاری را کاهش دهید و تنها زمانی که سطح خاک گلدان شفلرا کاملاً خشک شده است به آبیاری شفلرای سفید اقدام کنید.

علت تارعنکبوت زیر برگ‌های شفلرای سفید چیست؟

کنه عنکبوتی تارهایی شبیه به تارعنکبوت زیر برگ‌های شفلرای سفید به وجود می‌آورد که با سم‌پاشی درمان می‌شود.

علت زخم‌های سفید پنبه‌ای شکل روی برگ‌های شفلرای سفید چیست؟

شپشک آرد آلود زخم هایی شبیه به پنبه یا آرد بر روی برگ‌های شفلرا سفید به وجود می‌آورد که با شستشو برگ‌ها توسط آب و صابون یا الکل برطرف می‌شود.

علت لکه بر سطح زیرین برگ شفلرای سفید چیست؟

آفت تریپس موجب ایجاد لکه روی برگ‌های شفلرای سفید می‌شود که با حشره‌کش قابل درمان است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید