دیدگاه‌ها برای نگهداری درختچه کراسولا خرفه ای بسته هستند
خرید اینترنتی بونسای کراسولا،خرید بونسای کراسولا، نگهداری بونسای کراسولا، بونسای کراسولا، خرید عمده بونسای کراسولا ، فروش بونسای کراسولا، خرید آنلاین بونسای کراسولا

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری درختچه کراسولا خرفه ای

 1. نور

  کراسولا خرفه ای نور فراوان را دوست دارد. بهتر است کراسولا خرفه‌ای را در روشن‌ترین مکان آپارتمان خود قرار دهید. پنجره جنوبی بهترین گزینه برای قرار دادن کراسولا خرفه‌ای است. کراسولا خرفه‌ای روزانه به حداقل 5 الی 6 ساعت نور خورشید نیاز دارد. برگ‌های کراسولا خرفه‌ای در نور کم با فاصله از هم می‌رویند و گیاه زیبایی خود را از دست می‌دهد.

 2. دما

  کراسولا خرفه‌ای گرمای فراوان را تحمل می‌کند و در برابر سرما هم مقاومت خوبی دارد اما نباید برای مدت طولانی در معرض سرمای شدید و یخ‌زدگی قرار بگیرد. به‌طور کل بهترین دما برای نگهداری کراسولا خرفه‌ای بین 12 الی 27 درجه سانتی گراد است.

 3. رطوبت

  به‌طور کل کراسولا خرفه ای به رطوبت بالا نیاز ندارد و اگر برای مدت طولانی در معرض رطوبت باشد، از بین می‌رود. بااین‌حال می‌توانید در فصل زمستان که هوا به‌وسیله وسایل گرمایشی خشک می‌شود، زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب در زیر گلدان کراسولا خرفه‌ای قرار دهید تا با تبخیر آب درون زیرگلدانی رطوبت موردنیاز گیاه تأمین شود. البته دقت کنید که گلدان با آب به شکل مستقیم در تماس نباشد. در غیر این صورت ریشه گیاه می‌پوسد و از بین می‌رود.

 4. خاک

  ترکیبی از خاک کاکتوس با پرلیت برای کراسولا خرفه‌ای مناسب است. می‌توانید خاک کاکتوس را دو برابر پرلیت استفاده کنید. کراسولا خرفه‌ای نیز همانند سایر ساکولنت‌ها خاک زهکش را دوست دارد تا آب اضافی خاک فوراً تخلیه شود. به همین علت باید از پرلیت در خاک کراسولا خرفه‌ای استفاده شود.

 5. آبیاری

  برای آبیاری کراسولا خرفه‌ای بهتر است از تکنیک Soak & Dry استفاده کرد. به این معنا که پس از آبیاری گیاه کراسولا خرفه‌ای، اجازه دهید تا خاکش کاملاً خشک شود و سپس اقدام به آبیاری مجدد کنید. کراسولا خرفه‌ای همانند سایر ساکولنت ها مقاومت خوبی در برابر کم‌آبی دارد زیرا آب را در برگ‌های گوشتی خود ذخیره کرده و در مواقع بی‌آبی از آن استفاده می‌کند. معمولاً در فصول گرم (بهار و تابستان) هر 7 الی 10 روز به کراسولا خرفه‌ای آب بدهید. در هوای سرد هم هر دو هفته یک‌بار نیاز به آب دارد. در ضمن اگر کراسولا خرفه‌ای شما در محیط مرطوب قرار دارد، نیاز آن به آب به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

 6. کود

  می‌توانید ماهی یک‌بار از فصل بهار تا اوایل پاییز به کراسولا خرفه‌ای کود ارگانیک با نصف غلظت توصیه‌شده، بدهید. در فصل زمستان حتماً کود دهی را متوقف کنید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  فصل بهار زمان مناسب برای تعویض گلدان کراسولا خرفه‌ای است.
  شاخ و برگ کراسولا خرفه‌ای را هرماه بشویید یا با دستمال مرطوب تمیز کنید. وجود گردوغبار بر روی برگ‌های کراسولا خرفه‌ای مانع جذب نور خورشید می‌شود.

نگهداری گیاه کراسولا، خرید اینترنتی گیاه کراسولا

بیماریها:

علت ریزش برگ‌های کراسولا خرفه‌ای چیست؟

کمبود مواد مغذی در برگ‌های کراسولا خرفه‌ای هم می‌تواند به ریزش برگ‌های گیاه منجر شود. می‌توانید به گیاه کود دهید یا خاکش را عوض کنید تا مواد مغذی مورد نیازش فراهم گردد.
تغییر ناگهانی نور، دما و رطوبت هم می‌تواند علت ریختن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای باشد.
آلوده شدن کراسولا خرفه‌ای به آفات و بیماری‌ها هم منجر به ریزش برگ‌های کراسولا خرفه‌ای می‌شود.
جابه‌جایی ناگهانی کراسولا خرفه‌ای و قرار گرفتن آن در مکانی جدید ممکن است به گیاه شوک وارد کند و کراسولا خرفه‌ای برگ‌های قسمت پایینی‌اش را از دست بدهد.

علت زرد شدن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای چیست؟

زرد شدن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که در این بخش شرح داده‌شده‌اند:
خاک نامناسب می‌تواند برگ‌های کراسولا خرفه‌ای را زرد کند. خاکی که زهکش نباشد و آب را در خودش نگه دارد علت زرد شدن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای است. در چنین شرایطی بهتر است خاک کراسولا خرفه‌ای را عوض کنید و گیاه را در خاک سبک و زهکش بکارید. همچنین سوراخ زیر گلدان را چک کنید و مطمئن شوید که آب اضافی از طریق آن خارج می‌شود. خاک سنگین که آب را در خود نگه می‌دارد، دشمن کراسولا خرفه‌ای است.
کمبود یا فقدان مواد مغذی در خاک کراسولا خرفه‌ای هم به زرد شدن برگ‌هایش منجر می‌شود. اگر از آخرین باری که خاک گل کراسولا خرفه‌ای را عوض کرده‌اید، بیش از دو سال می‌گذرد، دیگر زمان تعویض گلدان کراسولا خرفه‌ای فرارسیده است. بدون شک با هر بار آبیاری مواد مغذی خاک شسته شده و از سوراخ زیر گلدان خارج‌شده‌اند. در این شرایط بهتر است خاک را عوض کنید اما اگر تعویض گلدان کراسولا خرفه‌ای برایتان مقدور نبود، می‌توانید از کودهای ارگانیک هم استفاده کنید.

علت زخم‌های سفیدرنگ روی برگ‌های کراسولا خرفه‌ای چیست؟

شپشک آرد آلود زخم‌هایی به رنگ سفید و شبیه به پنبه یا آرد روی برگ‌های کراسولا خرفه‌ای پدید می‌آورد. ابتدا این شپشک‌ها را با آب و صابون از سطح گیاه پاک کنید. سپس کراسولا خرفه‌ای را سم‌پاشی کنید.

علت لکه‌های سیاه زیر برگ‌های کراسولا خرفه‌ای چیست؟

اگر زیر برگ‌های گیاه لکه‌های حلقه مانند به رنگ سیاه تشکیل شد، کراسولا خرفه‌ای شما به بیماری ویروسی آلوده‌شده است. برگ‌های خراب را جدا کنید و گیاه را سم‌پاشی کنید.

علت چروک شدن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای چیست؟

چروک شدن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:
کم‌آبی منجر به لاغر شدن و چروک شدن برگ‌های کراسولا خرفه‌ای می‌شود. با افزایش آبیاری می‌بینید که برگ‌های گیاه مجدداً محکم می‌شوند. کراسولا خرفه‌ای آب را درون برگ‌هایش ذخیره می‌کند و به همین علت برگ‌هایی گوشتی و آبدار دارد، پس طبیعی است که اگر آب کافی دریافت نکند، برگ‌هایش کوچک و چروک شوند.
نور ناکافی نیز می‌تواند برگ‌های کراسولا خرفه‌ای را کوچک و چروک کند. گیاه را به محلی پرنور منتقل کنید تا محکم شدن مجدد برگ‌هایش را مشاهده کنید.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید