0
گیاه دراسینا، خرید اینترنتی گیاه دراسینا، خرید آنلاین گیاه دراسینا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه دراسنا

 1. نور

  این نوع دراسنا نیز هم مانند سایر انواع دراسنا نور غیرمستقیم را می‌پسندد. حاشیه قرمز رنگ این نوع از دراسنا در نور کافی و غیرمستقیم مشخص‌تر و زیباتر می‌شود. بااین‌حال دراسنا قرمز مقاوم است و نور ناکافی را به‌خوبی تحمل می‌کند اما برگ‌هایش در نور کم باریک می‌شوند.

 2. دما

  دراسنا قرمز سرما را دوست ندارد و در هوای سرد برگ‌هایش را از دست می‌دهد. به‌طور کل دمای ایده آل برای این گیاه 15 الی 24 درجه سانتی‌گراد است. اگر دما بیشتر از 30 درجه شد، با غبار پاشی دمای گیاه را پایین بیاورید.

 3. رطوبت

  دراسنا قرمز محیط مرطوب را دوست دارد. برگ‌های ان را هفته‌ای دو تا سه مرتبه غبار پاشی کنید، مخصوصاً در هوای خشک. در نبود رطوبت و آب و هوای خشک، نوک برگ‌های آن قهوه‌ای رنگ و خشک می‌شوند.

 4. خاک

  دراسنا قرمز خاکی که کمی اسیدی باشد را ترجیح می‌دهد. خاک دراسنا قرمز حتماً باید سبک و زهکش باشد تا آب اضافی به‌سادگی از آن خارج شود. می‌توانید این گیاه را در ترکیب خاک باغچه، پرلیت و خاک‌برگ بکارید.

 5. آبیاری

  اجازه دهید خاک گلدان دراسنا قرمز کمی خشک شود، سپس به آبیاری اقدام کنید. بعد از اطمینان از خشک شدن خاک سطحی گلدان، آن را به‌طور کامل آب بدهید و چک کنید که آب اضافی از طریق سوراخ زیر گلدان خارج شود. به‌هیچ‌وجه دراسنا را غرقاب و خاک آن را در آب غوطه‌ور نکنید. بیشتر بیماری‌ها و مشکلاتی که این گیاه با آن دست و پنجه نرم می‌کند به غفلت در آبیاری (آبیاری بیش‌از‌اندازه یا کمتر از حد نیاز گیاه) برمی‌گردد.

 6. کود

  در فصل رشد (بهار و تابستان) حتماً به دراسنا قرمز کود بدهید. زیرا این گیاه به کود فراوان نیاز ندارد اما بهتر است یک‌بار در اوایل بهار و بار دوم در فصل تابستان با دادن کود، رشد مناسب گیاه را تضمین کنید. دقت کنید که اگر به آن بیش‌ازاندازه کود دهید، همانند سایر گیاهان، نوک و حاشیه‌ی برگ‌هایش زرد و قهوه‌ای می‌شود و به‌اصطلاح می‌سوزد.

 7. سایر موارد توصیه شده

  هر چند وقت یک بار برگ‌های دراسنا قرمز را با دستمال مرطوب تمیز کنید و گردوغبار سطح آن را حتماً پاک‌کنید.
  در صورت نیاز، در فصل بهار گلدان آن را عوض کنید. به‌طور کل توصیه می‌شود هر دو سال یک‌بار گلدان گیاه را عوض کنید و آن را در گلدانی که تنها یک سایز بزرگ‌تر است بکارید.
  برگ‌های قدیمی‌تر که در پایین ساقه  قرار دارند و در معرض افتادن هستند را از گیاه جدا کنید.

نگهداری گیاه دراسنا، خرید اینترنتی گیاه دراسنا

بیماریها:

علت بروز لکه روی برگ‌های دراسنا قرمز چیست؟

اگر این گیاه برای مدت طولانی در هوای گرم و شرجی قرار بگیرد، لکه‌هایی بر روی برگ‌هایش پدید می‌آید. در این شرایط، برگ‌های خراب گیاه را فوراً جدا کنید و میزان آبیاری را کم کنید.

علت زرد شدن برگ‌های دراسنا قرمز چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه یا کمتر از حد نیاز موجب زرد شدن برگ‌های دراسنا می‌شود. در این شرایط به میزان آبیاری، خاک زهکش و خروج آب اضافی از گلدان دقت بیش‌تری کنید.

علت پوسیدگی ریشه دراسنا قرمز

اگر خاک این گیاه سبک و زهکش نباشد و یا گلدان آن برای خروج آب اضافی سوراخ نداشته باشد، آب درون خاک انباشته‌شده و خاک را سنگین می‌کند. ریشه گیاه را احاطه کرده و نهایتاً موجب پوسیدگی ریشه و گیاه می‌شود. در چنین شرایطی آبیاری دراسنا قرمز را کم کرده، از خاک سبک استفاده کنید و مطمئن شوید که آب اضافی از گلدان خارج می‌شود.

علت ریزش ناگهانی برگ‌های دراسنا قرمز چیست؟

اگر برگ‌های دراسنا شما به شکل ناگهانی ریخت، یکی از علل زیر این مشکل را پدید آورده و با رفع علت، گیاه سرحال می‌شود:
تغییر ناگهانی دما
آبیاری کمتر یا بیشتر از حد نیاز گل 
عدم خروج آب اضافی از گلدان و قرار گرفتن گلدان در زیرگلدانی پر از آب
خشکی بیش‌ازاندازه خاک دراسنا
آلوده شدن گیاه به آفات و حشرات

علت قهوه‌ای شدن برگ‌های دراسنا قرمز چیست؟

اگر به گیاه کمتر یا بیشتر از حد نیاز آب بدهید، نوک برگ‌های آن قهوه‌ای می‌شود. کاهش رطوبت هوا هم می‌تواند به قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های دراسنا قرمز منجر شود. همچنین کود دادن بیش‌ازاندازه نیز منجر به زرد و قهوه‌ای شدن برگ‌های دراسنا می‌گردد.

علت برگ‌های ریز دراسنا قرمزچیست؟

کوچک شدن برگ‌های جدید گیاه حاکی از کمبود مواد مغذی در خاک دراسنا قرمز است که با دادن کود و تأمین مواد مغذی موردنیازش قابل‌حل است.

علت زخم‌های سفیدروی برگ‌های دراسنا قرمز چیست؟

شپشک آرد آلود موجب ایجاد زخم‌هایی سفیدرنگ شبیه به پنبه یا آرد بر روی برگ‌های این نوع دراسینا می‌شود که با سم‌پاشی قابل‌حل است.

علت تارعنکبوت زیر برگ‌های دراسنا قرمز چیست؟

اگر در زیر برگ‌های دراسنا قرمز تارهای عنکبوتی دیدید، گیاه شما به کنه قرمز آلوده شده و با سم کنه‌کش درمان می‌شود. کنه قرمز بر زیر برگ‌های گیاه تار می‌بندد و موجب زرد شدن برگ‌ها هم می‌شود.

علت پوسیدگی ساقه دراسنا قرمز چیست؟

اگر ساقه دراسنا  شروع به پوسیدگی کرد، فوراً گیاه را به مکان گرم‌تری منتقل کنید. این گیاه به سرما شدید حساس است و نمی‌تواند تحمل کند. در سرما ساقه آن از بالا شروع به پوسیدن می‌کند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید