0
گیاه یوکا، خرید اینترنتی گیاه یوکا، خرید آنلاین گیاه یوکا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری گیاه بونسای یوکا

 1. نور

  بونسای یوکا نور فراوان و غیرمستقیم را دوست دارد اما از نور مستقیم بیزار است. درعین‌حال مقاومت آن در سایه نیز بالاست و تا چند هفته می‌تواند در محیط سایه و کم‌نور دوام بیاورد.

 2. دما

  حداقل دمای توصیه‌شده برای نگهداری بونسای یوکا به شرح زیر است.
  حداقل 18 در جه سانتی‌گراد در طول روز
  حداقل 10 درجه سانتی‌گراد در طول شب

 3. رطوبت

  برای تأمین رطوبت موردنیاز بونسای یوکا در فصل تابستان هفته‌ای یک‌بار گیاه را غبار پاشی کنید. در فصل زمستان غبار پاشی بونسای یوکا را به ماهی یک‌بار کاهش دهید.

 4. خاک

  بونسای یوکا به خاک سبک و زهکش که آب اضافی خود را به‌راحتی از دست بدهد نیاز دارد. خاک سبک تهیه شده در گلخانه ملک غنی از مواد مغذی موردنیاز گیاهان آپارتمانی است و با قیمت رقابتی در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

 5. آبیاری

  برای آبیاری بونسای یوکا به رطوبت خاک توجه کنید. هر موقع سطح خاک گلدان خشک شده بود (حدوداً 2.5 سانتی‌متر سطح خاک)، زمان آبیاری فرارسیده است. آبیاری بونسای یوکا در فصل زمستان نسبت به فصول گرم سال کمتر شود. به طور کل بونسای یوکا همانند گیاه یوکا از آب فراوان نفرت دارد. حدوداً هر پنج روز یک‌بار بونسای یوکا به آب احتیاج پیدا می‌کند.

 6. کود

  کود کم نیتروژن به بونسای یوکا بدهید البته با نصف غلظت توصیه شده توسط تولیدکننده! می‌توانید از کودی که حاوی کلسیم، منگنز، گوگرد، روی، آهن و منیزیوم است در طول فصل بهار و تابستان به بونسای یوکا بدهید. هم کود گرانول و هم کود محلول در آب برای بونسای یوکا مناسب است.

 7. سایر موارد توصیه شده

  رگ‌های پژمرده و آسیب‌دیده بونسای یوکا را با کشیدن برگ به سمت پایین از تنه جدا کنید.
  تمیز کردن برگ‌های بونسای یوکا به کمک پارچه مرطوب توصیه نمی‌شود.
  به برگ‌های بونسای یوکا مواد براق‌کننده شیمیایی نزنید.
  تعویض خاک گلدان بونسای یوکا باید در فصل بهار انجام شود.

نگهداری گیاه یوکا، خرید اینترنتی گیاه یوکا

بیماری‌ها:

علت قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های بونسای یوکا چیست؟

آبیاری بیش‌ازاندازه علت قهوه‌ای شدن نوک برگ بونسای یوکا است. در این شرایط نوک‌ قهوه‌ای برگ گل بونسای یوکا با حاشیه‌ی زردرنگ احاطه می‌شود. برای درمان این مشکل آبیاری را کاهش دهید.

علت زرد یا قهوه‌ای شدن کل برگ بونسای یوکا چیست؟

اگر تمام سطح برگ بونسای یوکا به رنگ زرد یا قهوه ای در آمد، به گیاه آب بیش‌تری بدهید. کم‌آبی موجب زرد و قهوه ای شدن تمام سطح برگ یوکا می‌شود.

علت خشک شدن برگ بونسای یوکا چیست؟

دمای بالا و قرار دادن گل بونسای یوکا در محیط خیلی گرم موجب خشک شدن برگ‌‌های گیاه می‌شود. گیاه را به محلی خنک ببرید. معمولاً در ابتدا نوک برگ بونسای یوکا خشک می‌شود و اگر گیاه به محیط خنک منتقل نشود، مابقی قسمت‌های برگ یوکا هم به‌مرور خشک می‌شوند.

علت کاهش سایز برگ های جدید بونسای یوکا چیست؟

دو علت زیر می‌توانند موجب کوچک شدن سایز برگ‌های یوکا شوند:
اگر مدت زیادی از زمان تعویض خاک گلدان بونسای یوکا گذشته و گیاه شما کود کافی دریافت نکرده باشد، به‌احتمال‌قوی، کمبود مواد مغذی در خاک بونسای یوکا علت اصلی کوچک شدن سایز برگ‌های آن است. در این شرایط توصیه می‌شود فوراً گیاه را کود گرانول یا محلول بدهید.
اگر خاک گیاه بونسای یوکا جدید است یا گیاه شما به‌طور مرتب کود دریافت می‌کرده، دمای پایین و سرمای هوا علت کاهش سایز برگ است.

علت پریدن رنگ برگ های یوکا چیست؟

همان‌طور که در بخش نگهداری بونسای یوکا گفته شد، نور مستقیم و شدید برای یوکا سم است. درواقع نور مستقیم موجب رنگ‌پریدگی برگ‌های بونسای یوکا می‌شود.

علت پوسیدگی برگ بونسای یوکا چیست؟

بونسای یوکا از آب زیاد نفرت دارد و آبیاری بیش‌ازاندازه‌ی این گیاه موجب پوسیدگی برگ‌ها و شاخه‌های بونسای یوکا و درنهایت سیاه شدن آن‌ها می‌شود.

علت زخم های سفید پنبه ای روی برگ های بونسای یوکا چیست؟

شپشک آرد آلود موجب تشکیل زخم‌های سفید پنبه‌ای روی برگ‌های بونسای یوکا می‌شود. شپشک‌ها و زخم‌های سفید را با آب و صابون و به کمک یک قلم‌مو از سطح بونسای یوکا پاک کنید، وگرنه به گلدان‌های اطراف نیز سرایت می‌کند.

علت تار عنکبوت روی برگ های بونسای یوکا چیست؟

کنه قرمز موجب تشکیل تارهای عنکبوتی بر سطح زیرین برگ‌های بونسای یوکا می‌شود. سم پاشی هفتگی برای رفع این آفت توصیه می‌شود.

علت چروک شدن برگ های بونسای یوکا چیست؟

آفت تریپس با تغذیه از عصاره و شیره بونسای یوکا موجب چروک شدن برگ‌های گیاه و بدشکل شدن آن‌ها می‌شود. زخم‌های خاکستری بر سطح برگ‌های بونسای یوکا نیز توسط آفت تریپس ایجاد می‌شوند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X