0
گیاه بنسای یاس هلندی، خرید اینترنتی گیاه بنسای یاس هلندی، خرید آنلاین گیاه بنسای یاس هلندی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

زمان مورد نیاز: 20 روز, 20 ساعت و 20 دقیقه.

روش نگهداری بونسای یاس هلندی

 1. نور

  بونسای یاس هلندی نور زیاد را ترجیح می‌دهد. حتی چند ساعت آفتاب مستقیم در طول روز برای گیاه بونسای یاس هلندی مفید است و رشد آن را تقویت می‌کند. بااین‌حال بونسای یاس هلندی در سایه هم مقاومت نسبتاً بالایی دارد اما نباید از آن انتظار داشت که در محیط کم‌نور گل و میوه بدهد!

 2. دما

  در فصل سرما حتماً بونسای یاس هلندی را از یخ‌زدگی محافظت کنید. بونسای یاس هلندی در فصل زمستان دمای کمتر از 6 درجه سانتی‌گراد را نمی‌تواند تحمل کند. در فصل تابستان نیز نباید در گرمای بیش‌ازاندازه قرار بگیرد.

 3. رطوبت

  بونسای یاس هلندی برای رشد به رطوبت نیاز دارد. در فصل زمستان که هوا خشک می‌شود، بهتر است با غبار پاشی رطوبت موردنیاز بونسای یاس هلندی را تأمین کنید. اگر بتوانید هفته‌ای دو بار بونسای یاس هلندی را غبار پاشی کنید که چه‌بهتر!

 4. خاک

  بونسای یاس هلندی گیاهی کم‌توقع است. ازاین‌رو مخلوط خاک باغچه و ماسه شسته شده برای آن کفایت می‌کند. درواقع بونسای یاس هلندی در هر خاکی که زهکش باشد، به‌خوبی رشد می‌کند. خاک سنگین که آب را در خود نگه می‌دارد نه‌تنها برای بونسای یاس هلندی، بلکه برای هرگونه گل و گیاه آپارتمانی و زینتی مضر است.

 5. آبیاری

  بونسای یاس هلندی کم‌آبی را تحمل می‌کند اما برای رشد بهینه به آبیاری منظم مخصوصاً در فصل تابستان نیاز دارد. اگر هوا خیلی گرم شود، گاهی مجبورید روزی دو مرتبه هم به بونسای یاس هلندی آب بدهید. توجه کنید زیاده‌روی در آبیاری هم نتیجه‌ای جز پوسیدگی ریشه نخواهد داشت. بهترین نشانه برای زمان مناسب آبیاری، خشک شدن سطح خاک است. هر موقع سطح خاک بونسای یاس هلندی خشک شد، زمان آبیاری گیاه فرارسیده است.

 6. کود

  برخی از گیاه‌شناسان عقیده دارند که از اواسط بهار تا اوایل تابستان، بونسای یاس هلندی به کود غنی از نیتروژن نیاز دارد تا شرایط مناسب برای رشد ایده آل و گلدهی آن فراهم آید. برخی دیگر از باغبانان، یک‌بار در فصل بهار و یک‌مرتبه در پاییز به بونسای یاس هلندی کود می‌دهند. گروه سوم نیز معتقدند که بونسای یاس هلندی در فصل رشد ماهی دومرتبه و در سایر ماه‌های سال نیز ماهی یک‌مرتبه به کود محتاج است.

 7. سایر موارد توصیه شده

  برخی از گیاه‌شناسان عقیده دارند که از اواسط بهار تا اوایل تابستان، بونسای یاس هلندی به کود غنی از نیتروژن نیاز دارد تا شرایط مناسب برای رشد ایده آل و گلدهی آن فراهم آید. برخی دیگر از باغبانان، یک‌بار در فصل بهار و یک‌مرتبه در پاییز به بونسای یاس هلندی کود می‌دهند. گروه سوم نیز معتقدند که بونسای یاس هلندی در فصل رشد ماهی دومرتبه و در سایر ماه‌های سال نیز ماهی یک‌مرتبه به کود محتاج است.

نگهداری گیاه بونسای یاس هلندی، خرید اینترنتی گیاه بونسای یاس هلندی

بیماریها:

علت ریزش برگ‌های بونسای یاس هلندی چیست؟

ریختن برگ‌های بونسای یاس هلندی می‌تواند علل گوناگونی داشته باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:
نور کم و ناکافی می‌تواند منجر به ریزش برگ‌های بونسای یاس هلندی شود. گیاه را در روشن‌ترین قسمت خانه (ترجیحاً پشت پنجره جنوبی) قرار دهید. برگ‌های بونسای یاس هلندی غالباً به علت نور کم می‌ریزند.
دمای پایین و هوای سرد نیز می‌تواند موجب ریختن برگ‌های بونسای یاس هلندی شود. گیاه را به محیطی گرم‌تر منتقل کنید.
آبیاری بیش‌ازاندازه بونسای یاس هلندی موجب می‌شود که خاک از آب اشباع شود و به‌مرور ریشه‌ی احاطه‌شده با آب می‌پوسد. پوسیدگی ریشه نیز منجر به ریختن برگ‌های بونسای یاس هلندی می‌گردد.

علت حمله‌ی قارچی بونسای یاس هلندی چیست؟

آبیاری بیش‌ازحد نیاز بونسای یاس هلندی، گیاه را در معرض بیماری‌های قارچی قرار می‌دهد. آبیاری را کم کرده و گیاه را سم‌پاشی کنید.

علت زرد شدن برگ بونسای یاس هلندی چیست؟

دلایل زیر همگی می‌توانند منجر به زرد شدن برگ‌های بونسای یاس هلندی شوند. با شناسایی علت و رفع آن، بونسای یاس هلندی خود را دوباره سرحال و شاداب کنید.
آبیاری بیش‌ازاندازه منجر به پوسیدگی ریشه بونسای یاس هلندی، زرد شدن برگ‌ها و ریزش آن‌ها می‌شود.
کمبود مواد مغذی در خاک بونسای یاس هلندی هم یکی از علل اصلی در زرد شدن برگ‌های بونسای شماست. می‌توانید با تعویض خاک بونسای یاس هلندی یا کود دهی، کمبود مواد مغذی را جبران کنید. طبیعتاً روش دوم یعنی کود دهی ساده‌تر و کم دغدغه تر است.
هرگونه شوک و استرس نیز می‌تواند برگ‌های بونسای یاس هلندی شما را زرد کند! جابه‌جایی ناگهانی، تغییرات دمایی، نور و غیره، به گیاه شوک وارد می‌کند.
هوای سرد و دمای پایین یکی از دیگر علل زرد شدن برگ‌های بونسای یاس هلندی است. فوراً گیاه را به محل گرم‌تری منتقل کنید.

علت قهوه‌ای شدن برگ‌های بونسای یاس هلندی چیست؟

اگر بونسای یاس هلندی شما آب کافی دریافت نکند یا حتی بیش‌ازحد نیاز آبیاری شود، برگ‌هایش به‌مرور قهوه‌ای می‌شوند. تعادل را در آبیاری حفظ کنید و به شکل منظم به بونسای یاس هلندی آب بدهید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
× مشاوره رایگان گل و گیاه