0
خرید اینترنتی بونسای کراسولا،خرید بونسای کراسولا، نگهداری بونسای کراسولا، بونسای کراسولا، خرید عمده بونسای کراسولا ، فروش بونسای کراسولا، خرید آنلاین بونسای کراسولا

نگهداری:

شرایط نگهداری بونسای کراسولا

 1. نور

  بونسای کراسولا نور فراوان را دوست دارد. بهتر است کراسولا را در روشن‌ترین مکان آپارتمان خود قرار دهید. پنجره جنوبی بهترین گزینه برای قرار دادن بونسای کراسولا است. بونسای کراسولا روزانه به حداقل 5 الی 6 ساعت نور خورشید نیاز دارد. برگ‌های بونسای کراسولا در نور کم با فاصله از هم می‌رویند و گیاه زیبایی خود را از دست می‌دهد.

 2. دما

  بونسای کراسولا گرمای فراوان را تحمل می‌کند و در برابر سرما هم مقاومت خوبی دارد اما نباید برای مدت طولانی در معرض سرمای شدید و یخ‌زدگی قرار بگیرد. به‌طور کل بهترین دما برای نگهداری بونسای کراسولا بین 12 الی 27 درجه سانتی گراد است.

 3. رطوبت

  به‌طور کل بونسای کراسولا به رطوبت بالا نیاز ندارد و اگر برای مدت طولانی در معرض رطوبت باشد، از بین می‌رود. بااین‌حال می‌توانید در فصل زمستان که هوا به‌وسیله وسایل گرمایشی خشک می‌شود، زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب در زیر گلدان بونسای کراسولا قرار دهید تا با تبخیر آب درون زیرگلدانی رطوبت موردنیاز گیاه تأمین شود. البته دقت کنید که گلدان با آب به شکل مستقیم در تماس نباشد. در غیر این صورت ریشه گیاه می‌پوسد و از بین می‌رود.

 4. خاک

  ترکیبی از خاک کاکتوس با پرلیت برای بونسای کراسولا مناسب است. می‌توانید خاک کاکتوس را دو برابر پرلیت استفاده کنید. بونسای کراسولا نیز همانند سایر ساکولنت‌ها خاک زهکش را دوست دارد تا آب اضافی خاک فوراً تخلیه شود. به همین علت باید از پرلیت در خاک بونسای کراسولا استفاده شود.

 5. آبیاری

  برای آبیاری بونسای کراسولا بهتر است از تکنیک Soak & Dry استفاده کرد. به این معنا که پس از آبیاری گیاه بونسای کراسولا ، اجازه دهید تا خاکش کاملاً خشک شود و سپس اقدام به آبیاری مجدد کنید. بونسای کراسولا همانند سایر ساکولنت ها مقاومت خوبی در برابر کم‌آبی دارد زیرا آب را در برگ‌های گوشتی خود ذخیره کرده و در مواقع بی‌آبی از آن استفاده می‌کند. معمولاً در فصول گرم (بهار و تابستان) هر 7 الی 10 روز به بونسای کراسولا آب بدهید. در هوای سرد هم هر دو هفته یک‌بار نیاز به آب دارد. در ضمن اگر بونسای کراسولا شما در محیط مرطوب قرار دارد، نیاز آن به آب به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

 6. کود

  می‌توانید ماهی یک‌بار از فصل بهار تا اوایل پاییز به بونسای کراسولا کود ارگانیک با نصف غلظت توصیه‌شده، بدهید. در فصل زمستان حتماً کود دهی را متوقف کنید.

 7. سایر موارد توصیه شده

  فصل بهار زمان مناسب برای تعویض گلدان بونسای کراسولا است.
  شاخ و برگ بونسای کراسولا را هرماه بشویید یا با دستمال مرطوب تمیز کنید. وجود گردوغبار بر روی برگ‌های بونسای کراسولا مانع جذب نور خورشید می‌شود.

نگهداری گیاه کراسولا، خرید اینترنتی گیاه کراسولا


بیماری‌ها:

علت ریزش برگ‌های بونسای کراسولا چیست؟

ریختن برگ‌های بونسای کراسولا می‌تواند چندین علت داشته باشد:
هرگونه آبیاری غیراصولی موجب ریختن برگ‌های بونسای کراسولا می‌شود. آبیاری بیش‌ازاندازه یا کمتر از حد نیاز گیاه می‌تواند منجر به ریزش برگ‌هایش شود. دقت کنید گیاه شما خاک کاملا خشک و خاک غرقاب را نمی‌پسندد.
کمبود مواد مغذی در برگ‌های بونسای کراسولا هم می‌تواند به ریزش برگ‌های گیاه منجر شود. می‌توانید به گیاه کود دهید یا خاکش را عوض کنید تا مواد مغذی مورد نیازش فراهم گردد.
تغییر ناگهانی نور، دما و رطوبت هم می‌تواند علت ریختن برگ‌های بونسای کراسولا باشد.
آلوده شدن بونسای کراسولا به آفات و بیماری‌ها هم منجر به ریزش برگ‌های بونسای کراسولا می‌شود.
جابه‌جایی ناگهانی بونسای کراسولا و قرار گرفتن آن در مکانی جدید ممکن است به گیاه شوک وارد کند و بونسای کراسولا برگ‌های قسمت پایینی‌اش را از دست بدهد.

علت زرد شدن برگ‌های بونسای کراسولا چیست؟

خاک نامناسب می‌تواند برگ‌های بونسای کراسولا را زرد کند. خاکی که زهکش نباشد و آب را در خودش نگه دارد علت زرد شدن برگ‌های بونسای کراسولا است. در چنین شرایطی بهتر است خاک بونسای کراسولا را عوض کنید و گیاه را در خاک سبک و زهکش بکارید. همچنین سوراخ زیر گلدان را چک کنید و مطمئن شوید که آب اضافی از طریق آن خارج می‌شود. خاک سنگین که آب را در خود نگه می‌دارد، دشمن بونسای کراسولا است.
کمبود یا فقدان مواد مغذی در خاک بونسای کراسولا هم به زرد شدن برگ‌هایش منجر می‌شود. اگر از آخرین باری که خاک گل بونسای کراسولا را عوض کرده‌اید، بیش از دو سال می‌گذرد، دیگر زمان تعویض گلدان بونسای کراسولا فرارسیده است. بدون شک با هر بار آبیاری مواد مغذی خاک شسته شده و از سوراخ زیر گلدان خارج‌شده‌اند. در این شرایط بهتر است خاک را عوض کنید اما اگر تعویض گلدان بونسای کراسولا برایتان مقدور نبود، می‌توانید از کودهای ارگانیک هم استفاده کنید.

علت زخم‌های سفیدرنگ روی برگ‌های بونسای کراسولا چیست؟

شپشک آرد آلود زخم‌هایی به رنگ سفید و شبیه به پنبه یا آرد روی برگ‌های بونسای کراسولا پدید می‌آورد. ابتدا این شپشک‌ها را با آب و صابون از سطح گیاه پاک کنید. سپس بونسای کراسولا را سم‌پاشی کنید.

علت لکه‌های سیاه زیر برگ‌های بونسای کراسولا چیست؟

اگر زیر برگ‌های گیاه لکه‌های حلقه مانند به رنگ سیاه تشکیل شد، بونسای کراسولا شما به بیماری ویروسی آلوده‌شده است. برگ‌های خراب را جدا کنید و گیاه را سم‌پاشی کنید.

علت چروک شدن برگ‌های بونسای کراسولا چیست؟

چروک شدن برگ‌های بونسای کراسولا می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:
کم‌آبی منجر به لاغر شدن و چروک شدن برگ‌های بونسای کراسولا می‌شود. با افزایش آبیاری می‌بینید که برگ‌های گیاه مجدداً محکم می‌شوند. بونسای کراسولا آب را درون برگ‌هایش ذخیره می‌کند و به همین علت برگ‌هایی گوشتی و آبدار دارد، پس طبیعی است که اگر آب کافی دریافت نکند، برگ‌هایش کوچک و چروک شوند.
نور ناکافی نیز می‌تواند برگ‌های بونسای کراسولا را کوچک و چروک کند. گیاه را به محلی پرنور منتقل کنید تا محکم شدن مجدد برگ‌هایش را مشاهده کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X