0
گیاه بونسای نانا، خرید اینترنتی گیاه بونسای نانا،گیاه بونسای نانا، خرید اینترنتی گیاه بونسای میخک هندی، خرید آنلاین گیاه بونسای گیاه بونسای میخک هندی، خرید اینترنتی گیاه بونسای میخک هندی، خرید آنلاین گیاه بونسای میخک هندی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه، فروشگاه آنلاین گل و گیاه، خرید آنلاین گیاه بونسای میخک هندی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

دو عامل مهم در نگهداری بونسای نانا نور و آبیاری است. اگر بونسای کاج نانا نور و آب کافی دریافت کند و خاکش همیشه مرطوب باشد، سالیان سال شاداب و سرزنده باقی می ماند. این بخش شما را با شرایط نگهداری بونسای نانا بیشتر آشنا می کند.
نور: بونسای کاج نانا عاشق نور است. و اگر آن را در نور فراوان قرار دهید بیشتر مشکلاتش حل می شود. بهتر است بونسای نانا در محیط خارج از خانه نگهداری شود تا حداکثر نور برای آن فراهم آید، با این حال اگر آپارتمان شما نورگیر است، می توانید بونسای نانا را در پرنورترین مکان خانه قرار دهید.
دما: حداقل دمایی که بونسای نانا می تواند تحمل کند 10 درجه سانتی گراد است.
رطوبت: برای حفظ رطوبت مورد نیاز بونسای نانا از روش های زیر کمک بگیرید:
غبارپاشی روی برگ های بونسای کاج نانا
قرار دادن زیر گلدانی حاوی سنگریزه و آب زیر گلدان بونسای نانا به نحوی که کف گلدان به شکل مستقیم با آب در تماس نباشد
دستگاه بخور سرد
خاک: بونسای نانا در انواع گوناگون خاک زنده می ماند. حتی خاک ضعیف و کمبود مواد مغذی در خاک هم آسیب شدید به بونسای نانا نمی زند. مهم ترین نکته در مورد خاک بونسای نانا، متخلخل و سبک بودن خاک است زیرا بونسای کاج نانا به شدت از خاک غرقابی و محاصره ریشه اش با آب نفرت دارد. خاک بونسای نانا باید فقط مرطوب باشد و به هیچ وجه غرق در آب نشود. می توانید بونسای نانا را در خاک سبک و متخلل تولید شده در گلخانه ملک بکارید که به سرعت آب اضافی را پس می دهد اما در عین حال مرطوب باقی می ماند. اضافه نمودن ماسه به خاک بونسای کاج نانا کمک شایانی به متخلخل شدن خاک می کند.
آبیاری: در فصل های بهار و تابستان خاک بونسای نانا را همیشه مرطوب نگه دارید. توجه کنید که خاک فقط مرطوب باشد و غرقابی نشود. برای چک کردن رطوبت خاک بونسای نانا می توانید یک قطعه چوب بدون روکش را داخل خاک فرو کرده و 15 دقیقه صبر کنید. سپس چوب را خارج کنید. چوب مرطوب نشان می دهد که خاک رطوبت کافی را دارد و فعلا بونسای کاج نانا نیازی به آبیاری ندارد. اما اگر چوب خشک باقی ماند، بونسای نانا به آب احتیاج دارد.
کود: در فصل بهار و تابستان می توانید هر هفته از کود شیمیایی 20-20-20 ضعیف شده (نصف غلظت توصیه شده توسط کارخانه سازنده کود) به بونسای کاج نانا بدهید.
سایر موارد توصیه شده:
اگر عمر بونسای نانا شما کمتر از ده سال باشد باید حداقل هر دوسال یک بار گلدانش عوض شود اما اگر سن آن بیش از ده سال باشد، می توانید هر سه چهار سال یک بار گلدان بونسای نانا را عوض کنید.
در هرس و شکل دهی به بونسای کاج نانا به موارد زیر دقت کنید:
تمام شاخه های مرده را از بونسای نانا جدا کنید.
تمام شاخه و برگ های مریض که رشد نمی کنند را از بونسای نانا جدا کنید.
شاخه هایی که دراز شده اند و رشد علفی دارند هم باید از بوسنای کاج نانا جدا شوند.
بهتر است از جابه جایی مداوم گلدان بونسای نانا پرهیز کنید.
بونسای کاج نانا را در مکانی نگه دارید که هوا جریان داشته باشد و عوض شود.

بیماری ها:

کنه عنکبوتی: بونسای کاج نانا یکی از گیاهان مورد علاقه کنه عنکبوتی است. زرد شدن برگ های بونسای نانا و بستن تار روی برگ های آن از نشانه های آلوده شدن گیاه به کنه عنکبوتی است. رایج ترین بیماری و آفتی که ممکن است بونسای نانا به آن دچار شود کنه عنکبوتی است.
لکه های سیاه روی شاخه های بونسای کاج نانا: نگهداری بونسای نانا در محیط تاریک و خنک موجب آلوده شدن گیاه به قارچ می شود. لکه های سیاه، خاکستری یا برنز بر روی شاخه های بونسای نانا نشان از آلودگی قارچی گیاه است که با کمک سم پاشی درمان می شود.
چروک شدن تنه بونسای کاج نانا: کمبود آب موجب چروک شدن تنه بونسای کاج نانا می شود که با افزایش آبیاری قابل حل است.
زرد یا قهوه ای شدن برگ های بونسای کاج نانا: زیاده روی در آبیاری بونسای کاج نانا موجب زرد و قهوه ای شدن برگ هایش می شود. به هیچ وجه اجازه ندهید خاک بونسای نانا غرقابی شود.
بونسای نانا شادابی اش را از دست داده: اگر بونسای نانا مثل قدیم سرحال و شاداب نیست و گیاه خسته به نظر می رسد، آبیاری را کاهش دهید.
فروش بونسای نانا در گلخانه ملک:
گلخانه ملک با سال ها تجربه و تخصص یکی از مشهورترین تولیدکنندگان انواع بونسای در کشور است. بونسای نانا یکی از گونه های پرفروش و پرطرفدار بونسای در گلخانه ملک است. تنها با یک تماس یا پیام ساده بونسای نانا با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت درب منزل شما در هر کجای کشور تحویل داده می شود. برخی از سایر گونه های بونسای فروشی در گلخانه ملک به شرح زیر است:
بونسای شفلرا
بونسای کاج مطبق
بونسای یاس هلندی
بونسای دراسنا بلالی
بونسای یوکا
بونسای آزالیا
بونسای نانا
بونسای افرا
بونسای شفلرا
بوسنای شمشاد
بونسای جنسینگ فیکوس
بونسای خرفه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X