2
گیاه بونسای میخک هندی، خرید اینترنتی گیاه بونسای میخک هندی، خرید آنلاین گیاه بونسای میخک هندی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

روش نگهداری بونسای میخک هندی

 1. نور

  بونسای میخک هندی نور غیرمستقیم را می پسندد. بهتر است بونسای میخک را از هرگونه نور مستقیم حتی چراغ هالوژنی و نور شدید مصنوعی دور نگه دارید. نور شدید سرعت رشد بونسای میخک هندی را به شکل قابل توجهی زیاد می کند و موجب می شود بونسای شما به مرور از شکل مینیاتوری و خاص خود فاصله بگیرد.

 2. دما

  بونسای میخک هندی به دمای متعادل نیاز دارد. گرمای و سرمای زیاد هر دو به بونسای میخک هندی آسیب جدی می رسانند. به همین جهت در فصل های سرد سال گلدان بونسای میخک هندی را نزدیک وسایل گرمایشی قرار ندهید. در تابستان هم در محیط خنک بگذارید.

 3. رطوبت

  رطوبت بالای 70% برای بونسای میخک هندی توصیه نمی شود. به طور کل بونسای میخک هندی به رطوبت بالا نیازی ندارد. با این وجود گاهی با اسپری آب محیط رشد بونسای میخک هندی را مرطوب کنید.

 4. آبیاری

  خاک غرقابی برای بونسای میخک هندی مضر است پس تا زمانی که سطح خاک بونسای میخک هندی تا حدودی خشک نشده به آبیاری اقدام نکنید. سعی کنید آبیاری را به شکل منظم و طبق برنامه انجام دهید.

 5. خاک

  تجمع آب پیرامون ریشه بونسای میخک هندی به مرور زمان موجب پوسیدگی گیاه می شود. از این رو بونسای میخک هندی باید در خاک زهکش و متخلخل کاشته شود. اضافه کردن ماسه و کوکوپیت به خاک آن کمک کننده است. می توانید از خاک سبک تولید شده در گلخانه ملک استفاده کنید تا دیگر نگران سلامتی و شادابی بونسای خود نباشید.

 6. کود

  در فصل رشد (بهار و تابستان) ماهی یک بار به بونسای میخک هندی کود دهید. بونسای میخک هندی گیاهی مینیاتوری است و در گلدان کوچک کاشته می شود. مسلما حجم محدود خاک درون این گلدان نمی تواند تمام مواد مغذی مورد نیاز بونسای میخک هندی را فراهم آورد. با این حال در پاییز و زمستان که سرعت رشد گیاه کند می شود به کود نیاز چندانی ندارد.

 7. سایر موارد توصیه شده

  سالی یک بار گلدان بونسای میخک هندی را عوض کنید اما بعد از سه سال فاصله تعویض گلدان را بیشتر کنید.

نگهداری گیاه بونسای میخک هندی، خرید اینترنتی گیاه بونسای میخک هندی
نگهداری گیاه بونسای میخک هندی، خرید اینترنتی گیاه بونسای میخک هندی

بیماری ها:

علت قهوه ای شدن برگ بونسای میخک هندی چیست؟

گرما و نور مستقیم خورشید موجب سوختن برگ های بونسای میخک هندی و قهوه ای شدن نوک برگ ها می شود.

علت زرد شدن برگ بونسای میخک هندی چیست؟

آبیاری بیش از حد منجر به زرد شدن برگ بونسای میخک هندی می شود و اگر به موقع به کمک آن نروید و آبیاری را کاهش ندهید، نهایتا موجب از بین رفتن گیاه می شود.

2 دیدگاه

 1. Avatar مریم پرستار دی 26, 1399 پاسخ

  سلام ، من یک بونسای میخک هندی دارم طبق گفته فروشنده تو نور غیر مستقیم و با آبیاری منظم هفته ای یک بار نگهداری میکنم ولی مدتیه برگ هاش رنگ سبزشو داره ولی لول شده مثل سیگار . هرچی تو اینترنت سرچ کردم علتشو پیدا نکردم میشه لطفا راهنماییم کنید 🙏🙏

 2. Avatar گلخانه ملک دی 29, 1399 پاسخ

  سلام عوامل فیزیکی مانند مالش به دست یا در معرض رفت و آمد بودن، یا حمله آفاتی مانند حلزونها و لاروهای پروانه‌ها و سوسک ها و … می توانند از عوامل این عارضه باشند.زیر و روی برگ ها را به دقت بررسی کنید در صورت مشاهده آفت حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
× تماس با پشتیبان