0
خرید اینترنتی بونسای شمشاد نعنایی،خرید بونسای شمشاد نعنایی، نگهداری بونسای شمشاد نعنایی، بونسای شمشاد نعنایی، خرید عمده بونسای شمشاد نعنایی ، فروش بونسای شمشاد نعنایی، خرید آنلاین بونسای شمشاد نعنایی

نگهداری:

شرایط نگهداری بونسای شمشاد نعنایی

 1. نور

  نور مستقیم برای بونسای شمشاد نعنایی خوب نیست. آن را در آفتاب غیر مستقیم یا محیط نیمه سایه قرار دهید. به‌طور کل بونسای شمشاد نعنایی نور کم و سایه را تحمل می‌کند اما به صلاح نیست که مدت طولانی آن را در نور ناکافی قرار دهید.

 2. دما

  سعی کنید بونسای شمشاد نعنایی را در دمای ثابت بین 16 الی 27 درجه سانتی گراد نگه دارید. به طور کل دمای منزل برای نگهداری بونسای شمشاد نعنایی ایده آل است. دقت کنید که بونسای شمشاد نعنایی را از یخ‌زدگی محافظت کنید. ازاین‌رو بهتر است در فصول سرد سال، گلدان بونسای شمشاد نعنایی را به‌هیچ‌عنوان خارج از خانه و در هوای باز نگه ندارید.

 3. رطوبت

  بونسای شمشاد نعنایی به رطوبت 50% الی 70% نیاز دارد. غبار پاشی برای حفظ رطوبت مورد نیاز بونسای شمشاد نعنایی در محیط‌های گرم و خشک توصیه می‌شود. حتی می توانید تا روزی دو بار هم بونسای شمشاد نعنایی را غبار پاشی کنید.

 4. آبیاری

  هر موقع سطح خاک گلدان بونسای شمشاد نعنایی تا حدودی خشک شد به آبیاری آن اقدام کنید. آبیاری را به شکل منظم انجام دهید. مسلماً دمای محیط در میزان آب موردنیاز بونسای شمشاد نعنایی نقش مهمی دارد، بااین‌حال معمولاً در فصل‌های گرم سال (بهار و تابستان) هفته‌ای دومرتبه به آب نیاز دارد. با سرد شدن هوا در فصل پاییز، یک‌بار آبیاری در هفته هم کفایت می‌کند و در فصل زمستان حتی می‌توان تنها ماهی دومرتبه به بونسای شمشاد نعنایی آب داد. باز هم بهترین معیار برای زمان آبیاری بونسای شمشاد نعنایی خشکی و میزان رطوبت سطح خاک است. تا قبل از اینکه سطح خاک بونسای شمشاد نعنایی کاملاً خشک شود به آبیاری آن اقدام کنید.

 5. خاک

  توصیه می‌شود بونسای شمشاد نعنایی را در خاک سبک تولید شده در گلخانه ملک بکارید. خاکی غنی از مواد مغذی، متخلخل و زهکش که آب را در خود نگه نمی دارد. آب اضافی پس از عبور از خاک از طریق سوراخ‌های پایین گلدان بونسای شمشاد نعنایی به‌راحتی خارج می‌شود. خاک سبک و زهکش از پوسیدگی ریشه بونسای، ریزش برگ و نهایتاً نابودی گیاه پیشگیری می‌کند.

 6. کود

  سایز گلدان بونسای همانند خود بونسای کوچک و مینیاتوری است. مسلماً حجم خاک درون این گلدان برای تأمین تمام مواد ضروری موردنیاز بونسای شمشاد نعنایی برای مدت طولانی کافی نیست. به همین جهت کود دهی مخصوصاً در فصل رشد بونسای شمشاد نعنایی توصیه می‌شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  می‌توانید سال در میان گلدان بونسای شمشاد نعنایی را عوض کنید.

نگهداری گیاه شمشاد نعنایی، خرید اینترنتی گیاه شمشاد نعنایی

بیماری‌ها:

علت ریزش برگ بونسای شمشاد نعنایی چیست؟

خاک سنگین و غیر متخلخل که آب را در اطراف ریشه بونسای شمشاد نعنایی نگه دارد به پوسیدگی ریشه و ریزش برگ بونسای شمشاد نعنایی منجر می‌شود.
آب ناکافی هم موجب ریزش برگ بونسای شمشاد نعنایی می‌شود.
نور کم و قرار دادن بونسای شمشاد نعنایی در محیط سایه برای مدت طولانی می‌تواند موجب ریختن برگ‌های آن شود.

علت زرد شدن برگ بونسای شمشاد نعنایی چیست؟

آبیاری بیش‌ازحد بونسای شمشاد نعنایی
کمبود مواد مغذی در خاک بونسای شمشاد نعنایی
قرار گرفتن بونسای شمشاد نعنایی در معرض سرما

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X