0
نحوه قلمه زدن گیاه شفلرا، آموزش قلمه زدن گیاه شفلرا

در این ویدئو صفر تا صد قلمه زدن گیاه شفلرا را به صورت جامع و کاربردی خواهید آموخت.

بعد از قلمه زدن گیاه شفلرا نیاز است تا آن را در شرایط مناسب نگهداری کنید. در ادامه پرسش و پاسخ های متداول درباره نگهداری گیاه شفلرا را آورده ایم.

🌞 نور مناسب برای نگهداری گیاه شفلرا چیست؟

شفلرای سفید همانند سایر گونه‌های شفلرا، نور متوسط و غیرمستقیم را می‌پسندد. نور مستقیم موجب سوختن برگ شفلرا سفید می‌شود. این گیاه مقاومت بالایی در برابر نور کم از خود نشان می‌دهد.

دمای مناسب برای نگهداری گیاه شفلرا چیست؟

شفلرای سفید در دمای بین 18 الی 32 درجه سانتی‌گراد بهترین عملکرد و بالاترین رشد را دارد. شفلرای سفید فقط برای مدت کوتاهی می‌تواند دمای بسیار پایین را تحمل کند. گرمای بیش‌ازحد نیز گیاه را پژمرده می‌کند.

رطوبت لازم برای نگهداری گیاه شفلرا چیست؟

شفلرای سفید یا بهتر است بگوییم انواع شفلرا عاشق رطوبت هستند و اگر در هوای خشک قرار بگیرند، به ‌شدت آسیب می‌بینند. خشکی هوا حتی ممکن است موجب ریزش برگ شفلرا سفید شود.

🌱 خاک مناسب برای نگهداری گیاه شفلرا چیست؟

شفلرای سفید نیز همانند سایر گل و گیاهان آپارتمانی، خاک زهکش و سبک را دوست دارد. مخلوطی از سه ماده زیر بهترین خاک برای شفلرا سفید است:
خاک معمولی
خاک‌برگ
پیت ماس

🚰 آبیاری مناسب برای گیاه شفلرا چیست؟

آبیاری صحیح، شفلرای سفید شما را سرحال و شاداب نگه می‌دارد. به این منظور تنها پس از خشک شدن کامل خاک شفلرای سفید، به آبیاری آن اقدام کنید و خاک را کاملاً خیس کنید.

💉 کود مناسب برای نگهداری گیاه شفلرا چیست؟

توصیه می‌شود در فصل بهار و پاییز به شفلرای سفید هفته‌ای یک یا دو بار کود بدهید. اگر گلدان شفلرای سفید را عوض کردید، حداکثر تا هشت هفته نیازی به کود دهی نیست زیرا خاک جدید درون گلدان، مواد مغذی موردنیاز شفلرای سفید را تا چندین هفته تأمین می‌کند.

نکته کلیدی برای نگهداری گیاه شفلرا چیست؟

به‌محض اینکه احساس کردید ریشه‌های شفلرای سفید تمام محفظه گلدان را گرفته، به تعویض گلدان اقدام کنید. شفلرا محصور شدن ریشه‌اش توسط دیواره گلدان را دوست دارد اما فشار بیش‌ازاندازه بر ریشه را خیر.

خرید اینترنتی گیاه شفلرا از گلخانه ملک

برای خرید اینترنتی بر روی عکس زیر کلیک کنید:

نگهداری گیاه شفلرای سفید، خرید اینترنتی گیاه شفلرای سفید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X