0
کراسولا، کراسولا مخملی، گیاه کراسولا مخملی، قیمت گیاه کراسولا مخملی

گیاه کراسولای مخملی، یکی از گیاهان زیبا و پرطرفدار آپارتمانی به ویژه در کشور ما محسوب می شود. برای علاقه مندان به نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی، آشنایی با ویژگی ها و نحوه پرورش و نگهداری گیاه کراسولای مخملی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بدین منظور قصد داریم در این مطلب، شما را با گیاه کراسولای مخملی و ویژگی ها و شرایط لازم برای پرورش و رشد این گیاه، بیشتر آشنا سازیم. گیاه کراسولای مخملی یکی از گونه های گیاه کراسولا محسوب می شود. لذا برای آشنایی با این گیاه ابتدا لازم است که گیاه کراسولا را نیز بیشتر بشناسید و با ویژگی ها و انواع آن آشنا شوید.

در ادامه ابتدا به معرفی گیاه کراسولا و سپس به معرفی گیاه کراسولای مخملی به عنوان یکی از پرطرفدارترین گونه های این گیاه خواهیم پرداخت.

گیاه کراسولا

گیاه کراسولا تیره ای از گیاهان شاداب است که بیش از 350 گونه بومی مناطق مختلف جهان را شامل می شود.

اندازه گونه های کراسولا متفاوت است. برخی از آن ها پوشش کوتاه زمین هستند و برخی از آن ها گیاهان انتهایی برای سبدهای آویز هستند. در حالی که برخی دیگر از آن ها در آب و هوای گرم زندگی می کنند و می توانند به بوته هایی با ارتفاع 6 پا نیز تبدیل شوند.

انواع مختلف گیاه کراسولا در فصول بهار و تابستان شکوفا می شوند.

گیاه کراسولا به دلایل زیادی مانند عادت رشد آسان، نیاز به نگهداری کم، همیشه سبز و چشم نواز بودن گیاه خانگی بسیار خوبی محسوب می شود.

در نتیجه برای پرورش و نگهداری در منازل، آپارتمان ها و محیط های کار و برای رشد در گلدان بسیار عالی است. بسیاری از انواع گیاه کراسولا گیاهان خانگی فوق العاده ای را به وجود می آورند.

بسیاری از افراد نیز از این گیاه در محوطه های آزاد و زیباسازی فضای باغ ها و باغچه های خود استفاده می کنند.

به طور کلی، گیاه کراسولا در انواع مختلف آن گیاهی شاد و بسیار محبوب است. زیرا نگهداری آن آسان بوده و از اشکال و بافت های متنوعی چه در باغچه و چه در فضای بسته برخوردار هستند.

کراسولا یک گونه متنوع و گسترده از گیاهان آبدار است. احتمالاً شناخته شده ترین نوع از گیاه کراسولا در جهان (Crassula ovata) است که با نام گیاه یشم شناخته می شود.

بسیاری از ما گیاه کراسولا را به عنوان گیاه خانگی می شناسیم، اما برخی از انواع و گونه های آن در آب و هوای گرم می توانند به یک درختچه نیز تبدیل شوند.

انواع گیاه کراسولا از گیاهان یک ساله تا چند ساله، گیاهان علفی یا چوبی، گیاهان با پوشش زمینی تا بوته ها و درختان کوچک را شامل می شوند.

بسیاری از گونه های کراسولا کوچک هستند. از جمله برخی از مینیاتورها و پوشش های خزنده زمین. تمامی گونه های کراسولا بسیار جذاب هستند.

بسیاری از گیاهانی که گاهی مشاهده می کنید و از دیدن آن ها و زیبایی شان حیرت زده می شوید، از انواع گیاه کراسولا هستند. آن ها گیاهان ظریفی مناسب با نیاز به نگهداری کم، همیشه سبز و چشم نواز هستند.

بیشتر کراسولاها که به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می کنند، از دماغه شرقی آفریقای جنوبی نشأت گرفته اند.

اگر آب و هوای مناسب برای پرورش این گیاه در فضای باز را در اختیار داشته باشید، گیاهان کراسولا در باغ بسیار جذاب به نظر می رسند. این گیاهان می توانند درون دیوارها فرو رفته و یا آویزان شوند.

گیاه یشم به عنوان یکی از انواع کراسولا یکی از گیاهان آسان برای نگهداری در باغ شما خواهد بود. رنگ سبز تیره و براق آن ها تقریباً برای هر بیننده ای چشم نواز است.

انواع گیاه کراسولا بسته به آب و هوای منطقه زندگی شما یا محلی که آن ها را نگهداری می کنید، می توانند گیاهان باغی یا نمونه های گلدان داخلی باشند.

در فضای باز، اکثر گونه های کراسولا نیازمند خاکی هستند که تخلیه در آن به خوبی انجام شود. آن ها در برابر خاک های بسیار خیس، واکنش بد نشان خواهند داد.

زیرا ریشه های کراسولا در رطوبت زیاد می تواند پوسیده شود. گیاهان داخل گلدان باید در خاکی کاشته شوند که تخلیه آب در آن به راحتی و سهولت انجام شود تا از پوسیدگی ریشه گیاه کراسولا در اثر رطوبت زیاد جلوگیری شود.

گیاه یشم و دیگر گونه های کراسولا با توجه به نیاز کم به آب، برای افرادی که تمایل به نگهداری از گیاهانی دارند که نیاز به توجه زیاد نداشته باشند، گزینه هایی بسیار ایده آل محسوب می شوند.

از بین بردن این گیاهان بسیار سخت است و تکثیر و ازدیاد آن ها از قلمه ها بسیار آسان است. حتی یک برگ منفرد که از گیاه می ریزد، اغلب در مخلوط گلدان مجدداً ریشه می زند.

با این حال، باید توجه کنید که از گیاه کراسولای خود به طور کاملا غافل نشوید. زیرا این گیاه هنوز به آب احتیاج دارد.

شته ها، کنه های عنکبوتی، گیاهان بادی و سایر آفات شایع در محیط داخلی می توانند گیاهان کراسولا را تحت تأثیر قرار داده و رشد آن ها را با مشکل و دشواری مواجه کنند. این موارد با روش های غیر شیمیایی مانند روغن های باغبانی بهتر درمان می شوند.

گونه ها و ارقام بسیار زیادی از گیاه کراسولا وجود دارد که شما می توانید گیاه مورد علاقه خود را برای نگهداری و پرورش آن در محیط منزل یا کار خود از بین آنها انتخاب کنید.

علاوه بر ارقام استاندارد گیاه یشم (Crassula ovata) و کراسولای مخملی که در ادامه به تفصیل بدان خواهیم پرداخت، در اینجا چند گونه مشهور دیگر را نیز به اختصار معرفی خواهیم کرد.

Crassula ‘Morgan’s beauty

این گونه ترکیبی از گیاه کراسولا، دارای برگ های نقره ای است که به رنگ سفید، با گل های دیر بهاری صورتی رنگ غبارآلود شده است. این گونه تقریباً 11 سانتیمتر قد می کشد.

Crassula pellucida variegata

این گونه از گیاه کراسولا، انبوهی از برگ های قلب شکل را به رنگ های صورتی، سبز و زرد کرمی نشان می دهد. این گیاه، در گلدان های آویز جلوه و نمایش بسیار خوب و چشم نوازی خواهد داشت.

Crassula perforata

این گیاه معروف به کراسولای انباشته است. کراسولای انباشته دارای برگ هایی است که به دور یک ساقه مرکزی حلقه می شوند و نام عمومی آن را “رشته دکمه ها” گذاشته اند.

کراسولا، گیاه کراسولا، کراسولا مخملی، گیاه کراسولا مخملی، نگهداری کراسولا مخملی

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری بونسای کراسولا

کراسولای مخملی

گیاه کراسولای مخملی، یکی از انواع بسیار پرطرفدار گیاه کراسولا است. بسیاری از افراد به ویژه در کشور ما، علاقه مند به نگهداری گیاه کراسولای مخملی در منازل، آپارتمان ها و محیط کار خود هستند.

ویژگی های این گیاه نیز آن را به گیاه بسیار مناسبی برای نگهداری در محیط های بسته منازل نموده است. به ویژه زیبایی گیاه کراسولای مخملی، یکی از دلایل اصلی پرطرفدار بودن آن محسوب می شود.

گیاه کراسولای مخملی، گونه ای از گیاه کراسولا است که سطح رویین برگ های آن به وسیله رنگ هایی زیبا و با تنوع زیاد پوشانده شده است.

این رنگ ها به برگ های کراسولا ظاهری مخملی داده و وجه تسمیه این نوع از کراسولا نیز همین مسأله است. رنگ های متنوع برگ های کراسولای مخملی، ظاهری بسیار زیبا بدان بخشیده است.

رنگ های روی برگ های کراسولای مخملی، رنگ هایی مصنوعی است. این رنگ ها به وسیله دستگاه های مخصوص بر روی برگ های کراسولا زده می شوند و آن را تبدیل به کراسولای مخملی می کنند.

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری کراسولا مخملی

ویژگی جذاب و جالب توجه این رنگ ها آن است که با وجود مصنوعی بودن، با رشد گیاه به مرور زمان، این رنتگ ها نیز روی سطح برگ های گیاه کراسولای مخملی گسترده تر شده و افزایش می یابند.

این رنگ ها علی رغم این که مصنوعی هستند، دائمی بوده و هرگز از بین نخواهند رفت. به همین دلیل، این رنگ ها در حقیقت گیاه کراسولا را به نوع جدیدی از این گیاه تبدیل کرده و گیاه کراسولای مخملی را به وجود می آورند.

گیاه کراسولای مخملی، در دسته گیاهان گوشتی یا همان ساکولنت ها قرار می گیرد. این گیاه، در زمره گیاهان همیشه سبز محسوب می شود.

برگ های این گیاه که قادر به نگهداری و ذخیره کردن آب در خود هستند، ضخیم، گوشتی و براق می باشند. به دلیل کم و کند بودن رشد گیاه کراسولای مخملی، می توان آن را در منازل و آپارتمان ها پرورش داد.

ساقه های گیاه کراسولای مخملی، هنگامی که گیاه به رشد کامل رسیده و بالغ می شود، چوبی شکل و به رنگ قهوه ای خواهند بود. در صورتی که شرایط مناسب برای رشد گیاه کراسولای مخملی وجود داشته باشد، این گیاه می تواند به بار نشسته و گل دهد.

گل های این گیاه، زیبا بوده و ظاهری شبیه به یک ستاره دارند. رنگ گل های کراسولای مخملی، غالباً سفید سا صورتی می باشد. فصل گل دادن گیاه کراسولای مخملی، پایان فصل سرما و در بهار است.

کراسولا، گیاه کراسولا، کراسولا مخملی، گیاه کراسولا مخملی، نگهداری کراسولا مخملی

شرایط مناسب برای نگهداری و پرورش گیاه کراسولای مخملی

نور مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه کراسولای مخملی

گیاه کراسولای مخملی، نیاز به نور زیاد ندارد و می تواند در فضاهای بسته با نور کم نیز به خوبی به رشد خود ادامه دهد.

این مسأله، خود یکی از دلایل مناسب بودن این گیاه برای نگهداری در آپارتمان ها و محیط های کاری است. گیاه کراسولای مخملی، سایه را ترجیح می دهد و بهتر است که در معرض نور غیرمستقیم خورشد قرار داشته باشد، تا به رشد ایده آل برسد.

اگر قصد دارید گیاه کراسولای مخملی را در فضای باز نگهداری کنید و پرورش دهید، نگهداری آن در محلی که هنگام صبح در معرض آفتاب قرار داشته و هنگام بعد از ظهر در سایه باشد، شرایط ایده آل برای گیاه شما خواهد بود.

آفتاب مستقیم و شدید برای گیاه کراسولای مخملی، چندان مناسب نیست. زیرا ممکن است موجب سوخته شدن برگ های آن گردد. هر چند این گیاه غالباً می تواند در چنین شرایطی نیز به حیات خود ادامه دهد.

اگر گیاه کراسولای مخملی را داخل خانه رشد و پرورش می دهید، گیاه خود را در محلی قرار دهید که در طول روز نور غیر مستقیم درخشان دریافت کند یا به مدت شش ساعت از روز آفتاب مستقیم داشته باشد.

پنجره ای رو به جنوب می تواند محیط و نوری ایده آل برای گیاه کراسولای مخملی شما فراهم کند.

خاک مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه کراسولای مخملی

خاک خوب و مناسب برای پرورش هر نوع گیاهی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای نگهداری و پرورش گیاه کراسولای مخملی در محیط منزل یا کار خود، باید حتما دقت داشته باشید که خاک گیاه شما، از زهکشی کاملاً مناسب برخوردار باشد. زیرا گیاه کراسولای مخملی دوست ندارد که ریشه مرطوب داشته باشد.

بنابراین تهیه خاک متخلخل با زهکشی مناسب برای نگهداری گیاه کراسولای مخملی بسیار مهم است. اگر گیاه کراسولای مخملی شما بزرگ است، آن را در یک گلدان بزرگ تر قرار دهید.

در گیاهان کراسولای مخملی جوان تر لازم است که در فاصله هر 2 تا 3 سال، گلدان گیاه شما تعویض شده و به دلیل رشد آن در این دوره، گیاه به گلدانی بزرگ تر منتقل شود.

در کراسولاهای مخملی بالغ مدت زمان لازم برای تعویض گلدان و انتقال به گلدان بزرگ تر، به دلیل رشد کمتر آن ها در سنین بالاتر، بین 4 تا 5 سال خواهد بود.

با این حال، هنگامی از PH خاک صحبت به میان می آید، باید گفت که گیاه کراسولای مخملی از این حیث چندان دلچسب نیست.

این گیاه در خاک های شنی یا حتی سنگلاخی نیز می تواند بسیار خوب رشد کرده و پرورش یابد. بنابراین خاک گیاه کراسولای مخملی، نیاز به تغذیه زیاد ندارد. لذا خاک آن را کم تغذیه کنید.

همچنین مطالعه کنید ریزش برگ کراسولا اواتا

کافی است در فصل بهار، کمی کود آلی به خاک گیاه کراسولای مخملی خود اضافه کنید. زیرا در این فصل و با شروع بهار، رشد فعال گیاه شما آغاز خواهد شد.

گیاه کراسولای مخملی، خاک خنثی تا کمی اسیدی را ترجیح می دهد، اما حتی سطح PH شدید نیز به ندرت این گیاه را از بین می برد.

گیاه کراسولای مخملی هنگامی که به عنوان گیاهی داخلی در منزل پرورش می یابد، مخلوط گلدان متخلخل و تا حدی خشک را ترجیح می دهد.

اما ترکیبی از مواد آلی نیز لازم است که در آن وجود داشته باشد. این مخلوط هنگامی که با برخی از پیت ماس های اضافی ترکیب شده باشد، می تواند برای نگهداری گیاه کراسولای مخملی ایده آل ترین گزینه باشد.

آبیاری مناسب برای نگهداری و پرورش گیاه کراسولای مخملی

همان گونه که در مورد انواع مختلف گیاه کراسولا گفته شد، کراسولاها در مقابل کم آبی به خوبی می توانند مقاومت کنند، اما در مقابل آبیاری زیاد بسیار حساس و ضعیف هستند.

گیاه کراسولای مخملی نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. بنابراین گیاه کراسولای مخملی را نباید زیاد آبیاری کنید. حتماً دقت داشته باشید که ریشه های گیاه کراسولای مخملی شما هرگز در آب ننشیند.

چرا که این امر می تواند موجب پوسیدگی ریشه گیاه گردد و گیاه شما بدین صورت خواهد مرد.

گیاه کراسولای مخملی را تنها در صورتی آبیاری کنید که در صورت لمس خاک گیاه، احساس کنید خاک آن کاملاً خشک شده است. در غیر این صورت نباید آن را آبیاری کنید.

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری درختچه کراسولا خرفه ای

بر این اساس، معمولاً مدت زمان مناسب برای ایجاد فاصله بین آبیاری ها دو هفته خواهد بود.

اگر در مناطقی با هوای گرم زندگی می کنید می توانید گیاه کراسولای مخملی خود را دفعات بیشتری آبیاری کنید زیرا خاک شما در این آب و هوا سریعتر خشک می شود.

آبیاری را در زمستان کاهش دهید. زیرا در صورت سرد و مرطوب بودن خاک برای مدت زمان طولانی، گیاه کراسولای مخملی می تواند ریشه های خود را از دست بدهد.

برای جلوگیری از ایجاد زخم در گیاه خود و ریشه های آن، حتماً از آن در مقابل یخ زدگی محافظت کنید. بنابراین دمای نگهداری گیاه کراسولای مخملی نباید خیلی پایین و سرد باشد.

وقتی گیاه کراسولای مخملی را در محیط داخلی مانند محیط منزل یا محیط کار رشد و پرورش می دهید، آبیاری آن باید از اواخر پاییز تا زمستان به حداقل برسد.

زیرا در این بازه زمانی گیاه شما اصطلاحاً نیمه خواب است و به آب بسیار کمتری نیاز خواهد داشت.

دمای مناسب برای نگهداری و پرورش گیاه کراسولای مخملی

گیاه کراسولای مخملی، نسبت به دمای هوا و محیطی که در آن رشد می یابد و نگهداری می شود، حساسیت زیادی دارد.

اگر دمای محیط نگهداری کراسولای مخملی شما خیلی بالا و هوای محیط خیلی گرم باشد،  برگ های پایینی گیاه شما شروع به ریزش خواهند کرد.

در این حالت اصطلاحاً گفته می شود گیاه کراسولای مخملی شما در اثر گرمای زیاد خاموش شده است.

همچنین دمای محیط نگهداری و پرورش کراسولای مخملی نباید خیلی پایین و هوای محیط خیلی سرد باشد.

چرا که همان طور که گفته شد، این گیاه به سرمای زیاد نیز حساس بوده و سرما می تواند موجب یخ زدگی گیاه شما و مرگ آن شود.

بنابراین دمای مناسب برای نگهداری گیاه کراسولای مخملی، 18 تا 28 درجه سانتی گراد است. این دما، همان دمایی است که معمولاً منازل و محیط های کار نیز در همین دما نگاه داشته می شوند.

بنابراین از این حیث نیز گیاه کراسولای مخملی، گیاهی بسیار مناسب برای نگهداری و پرورش در محیط های خانگی محسوب می شود.

کراسولا، گیاه کراسولا، کراسولا مخملی، گیاه کراسولا مخملی، نگهداری کراسولا مخملی

سایر ویژگی های گیاه کراسولای مخملی

گیاه کراسولای مخملی، یک گیاه کند رشد محسوب می شود. لذا با تلاشی بسیار اندک می توان در محیط های خانگی و فضاهای کاری که فضای محدودی برای نگهداری گل و گیاه وجود دارد، رشد آن را به خوبی و به شکل مناسب کنترل کرد.

کراسولای مخملی از جله گیاهانی است که بیش از هر گونه دیگری می توانید هر زمان گیاه شما لک دار یا ساق دار شد، آن را به راحتی برش دهید و این مشکل را بسیار سریع و راحت مرتفع سازید.

یکی از ویژگی های کراسولای مخملی آن است که علاقه چندانی به رطوبت ندارد، اما با این حال در محیط های مرطوب نیز غالباً می تواند به حیات شاداب خود ادامه دهد.

تکثیر و ازدیاد گیاه کراسولای مخملی

زیبایی گیاه کراسولای مخملی و سادگی نگهداری آن باعث شده است که افرادی که این گیاه را در محیط منزل یا کار خود نگهداری می کنند، علاقه زیادی به تکثیر و ازدیاد آن نیز داشته باشند.

بنابراین یکی از مسائل مهمی که برای نگهداری گیاه کراسولای مخملی، لازم است با آن آشنا شوید، روش تکثیر این گیاه است. به همین دلیل در ادامه قصد داریم شما را با روش تکثیر گیاه کراسولای مخملی نیز آشنا سازیم.

گیاه کراسولای مخملی را می توانید به راحتی از طیق قلمه برگ یا قلمه ساقه تکثیر کنید. برای این کار می توانید به سادگی گیاه خود را از ساقه یا از قسمت برگ آن برش دهید.

بنابراین ابتدا قسمتی از ساقه گیاه کراسولای مخملی یا یک برگ از آن را با چاقوی تیز، تمیز وضد عفونی شده برش دهید. توجه داشته باشید که برای تکثیر این گیاه، باید دست کم دو جفت از برگ های آن را چیده باشید.

هنگامی که قصد جدا کردن برگ یا ساقه گیاه کراسولای مخملی خود را دارید، باید چند روز آن را در محیطی کاملاً گرم نگهداری کنید.

همچنین در این مدت باید گیاه شما رطوبت کافی نیز داشته باشد. اما دقت داشته باشید که برای تأمین رطوبت گیاه خود به هیچ عنوان نباید گیاه کراسولای مخملی خود را خیس کنید.

پس از چند روز که گیاه کراسولای مخملی شما برای برش و تکثیر آماده شد، برگ را از آن با چاقوی تیز و تمیز برش بزنید.

پس از برش زدن برگ و جدا کردن آن از گیاه، باید آن را به طور کاملاً افقی روی خاک قرار داده و مقداری خاک روی آن بریزید.

اگر قسمتی از ساقه را نیز از گیاه کراسولای مخملی خود برش زده و جدا کرده اید، باید ساقه را در حالت عمودی روی خاک قرار دهید.

پس از جدا کردن برگ یا ساقه و قرار دادن آن ها روی خاک به شکل مناسب، باید گیاه کراسولای مخملی خود را در محیطی قرار دهید که نور کافی داشته و کاملاً روشن باشد.

خرید اینترنتی گیاه کراسولا

توجه داشته باشید که محیط نگهداری گیاه در این مرحله باید روشن باشد،اما زا قرار دادن آن در مقابل نور مستقیم خورشید جداً خودداری کنید. در این مرحله گیاه کراسولای مخملی شما نیاز به آبیاری ندارد و نباید به آن آب دهید.

پس از گذراندن این مراحل، کار شما به پایان رسیده است. کافی است مدت زمانی قریب بهیک یا دو هفته منتظر بمانید تا برگ ها و ساقه هایی که برش زده و در خاک کاشته اید، کم کم جوانه بزنند و رشد خود را آغاز کنند.

در یان مرحله باید هر دو یا سه روز به گیاهی که کاشته اید، سر بزنید و وضعیت آن را بررسی کنید. در صورتی که گیاه جدید شما هنوز ریشه نزده است، باید آن را در همان خاک قرار دهید.

پس از آن که گیاه شما رشد خود را آغاز کرد و ریشه زدن آن را مشاهده کردید، باید آن را کاملاً آبیاری کنید.

بهترین روش برای آبیاری کامل و دقیق و عمیق گیاه کراسولای مخملی شما در این مرحله، استفاده از یک آب پاش برای آبیاری گیاه است. زیرا به وسیله آب پاش می توانید گیاه خود را با کنترل دقیق آبیاری کنید.

به گونه ای که گیاه کراسولای مخملی جدید شما کاملاً آبیاری شود و در عین حال ریشه آن در آب قرار نگیرد.

در مرحله آبیاری باید توجه و دقت کافی داشته باشید که لایه ها و سطوح رویین خاک گیاه شما، بیشتر از میزان لازم آب نخورده و خیس نشوند.

زیرا خیس شدن بیش از اندازه لایه های رویین خاک ممکن است جلوی رشد و تنفس گیاه شما و ریشه های آن را بگیرد. همچنین باید مراتب و دفعات آبیاری با فواصلی صورت گیرد که در فاصله میان هر دو بار آبیاری گیاه کراسولای مخملی شما، خاک آن اندکی خشک شود.

حتماً توجه داشته باشید که در تمامی مراحل فوق باید گیاه کراسولای مخملی جدید خود را از نور مستقیم خورشید دور نگاه دارید.

گیاه کراسولای مخملی خود را باید دورن خاکی قرار دهید که توانایی جذب آب به داخل خود را به سادگی داشته باشد. بسیاری از افراد گیاه کراسولای مخملی را در کنار گیاه کاکتوس و در یک گلدان می کارند و در این حالت از خاک ارگانیک برای گلدان خود استفاده می کنند.

اگر قسمتی از گلدان خود را با خاک ارگانیک و قسمتی دیگر از آن را با خزه پر کرده و سه بخش از گلدان خود را نیز با شن بپوشانید، می توانید کاکتوس و گیاه کراسولای مخملی خود را در یک گلدان سنگین به شکلی مناسب بکارید.

سنگین بودن گلدان سبب خواهد شد که گیاه شما در گلدان به صورت ثابت و بی حرکت بماند و تکان نخورد.

گیاه کراسولای مخملی را می توانید در هر ماه بین دو تا سه بار بارور نمایید. برای این کار می توانید از یک تقویت کننده گیاهی مایع استفاده کرده و در هر فصل اتنها یک بار گیاه خود را با این مایع تغذیه کنید.

برای بارور شدن گیاه در فواصل مناسب و ایده آل باید خاکآن را همیشه در میزان مناسبی از رطوبت نگاه دارید و ضمن مراقبت ریشه آن که در آب قرار نگیرد، اجازه ندهید سطح خاک گیاه کراسولای مخملی شما خشک بماند.

کراسولا، گیاه کراسولا، کراسولا مخملی، گیاه کراسولا مخملی، نگهداری کراسولا مخملی

فروش اینترنتی گیاه کراسولای مخملی درگلخانه ملک

گلخانه ملک یکی از فروشندگان حضوری و اینترنتی انواع گل و گیاهان آپارتمانی است. معروف ترین گونه های گیاه کراسولای مخملی نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند.

کیفیت بالای تمامی محصولات در کنار قیمت رقابتی، تنوع، پاسخ دهی سریع، ارسال فوری و ضمانت کالا گلخانه ملک را به رتبه یک در صنعت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است.

علاوه بر انواع گل و گیاهان زینتی، طیف وسیعی از گلدان ها در جنس و رنگ های گوناگون، بذر گیاهان و انواع خاک ها نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند. تیم تحقیقاتی ما تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای گوناگون مشتریان می کند. رضایت مشتری قبل از هر چیز برای ما در الویت است.

 علاوه بر این گلخانه ملک برای راحتی مشتریان امکان خرید اینترنتی را فراهم آورده است. تنها به کمک تلفن همراه هوشمند خود می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن گلخانه ملک، اجناس مورد نیاز خود را انتخاب و درب منزل در هر کجای ایران که هستید دریافت کنید.

پرسش و پاسخ متداول درباره کراسولا مخملی

تفاوت کراسولای مخملی با کراسولا معمولی چیست؟

گیاه کراسولای مخملی، گونه ای از گیاه کراسولا است که سطح رویین برگ های آن به وسیله رنگ هایی زیبا و با تنوع زیاد پوشانده شده است. این رنگ ها به برگ های کراسولا ظاهری مخملی داده و وجه تسمیه این نوع از کراسولا نیز همین مسأله است. رنگ های متنوع برگ های کراسولای مخملی، ظاهری بسیار زیبا بدان بخشیده است.

دمای مناسب برای نگهداری کراسولا مخملی کدام است؟

بنابراین دمای مناسب برای نگهداری گیاه کراسولای مخملی، 18 تا 28 درجه سانتی گراد است. این دما، همان دمایی است که معمولاً منازل و محیط های کار نیز در همین دما نگاه داشته می شوند.

آبیاری مناسب برای کراسولای مخملی به چه صورت است؟

کراسولاها در مقابل کم آبی به خوبی می توانند مقاومت کنند، اما در مقابل آبیاری زیاد بسیار حساس و ضعیف هستند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X