0
بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

گیاه بابا آدم، یکی از گیاهانی است که به دلیل خواص و ویژگی های منحصر به فرد آن دارای طرفداران بسیار زیادی است. این گیاه را می توان به راحتی در منازل و آپارتمان ها نیز پرورش داد و نگهداری کرد.

از ین رو شناخت این گیاه، دارای اهمیت های ویژه ای برای علاقه مندان به پرورش گیاهان آپارتمانی است. در ادامه قصد داریم شما را با گیاه بابا آدم و ویژگی های آن آشنا سازیم.

آشنایی با گیاه بابا آدم

گیاه بابا آدم از جمله گیاهانی است که قطعاً بارها و بارها آن را در محیط های خانگی و مقابل هتل ها و رستوران های بزرگ به عنوان گیاهی زینتی مشاهده کرده اید و از تماشای آن لذت برده اید. گیاه بابا آدم را با نام  گیاه گوش فیلی نیز می شناسند.

دلیل این نام گذاری ظاهر این گیاه است. چرا که گیاه بابا آدم دارای برگ هایی بزرگ شبیه به گوش فیل است که رنگ سبز آن زیبایی خاصی به این گیاه بخشیده است.

نام علمی گیاه بابا آدم Alocasia Amazonica می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد گیاه بابا آدم را با نام گیاه آلوکازیا می شناسند.

گیاه آلوکازیا یا همان گیاه بابا آدم از جمله گیاهان خانواده Araceae  است. خاستگاه اصلی این گیاه، قاره آسیبا بوده و بومی مناطق استوایی و نیمه استوایی محسوب می شود.

برگ های گیاه بابا آدم درشت و بزرگ هستند و اندازه آن ها بستگی به میزان نوری که به گیاه می رسد، دارد. به این معنی که اگر گیاه بابا آدم یا آلوکازیا را در مکانی قرار دهید که برای رسیدن به نور بیشتر نیاز به تلاش داشته باشد، برگ های آن درشت تر و بزرگ تر می شوند، تا گیاه بتواند از طریق بزرگ شدن برگ ها خود را به نور بیشتر برساند. برگ های بزرگ این گیاه به گوش فیل شبیه هستند و برگ هایی که کوچکتر هشتند، ظاهری شبیه به قلب پیدا می کنند.

از این نظر زیبایی برگ های آن باعث شده است برخی به برگ های کوچک تر گیاه بابا آدم که ظاهری شبیه به قلب دارند، علاقه بیشتری داشته باشند و نگهداری گیاه بابا آدم با برگ های کوچک تر را ترجیح دهند.

هرچند برگ های بزرگ گیاه بابا آدم نیز بسیار زیبا بوده و طرفداران بی شماری دارد. اندازه برگ های گیاه بابا آدم می تواند به 20 تا 90 سانتیمتر نیز برسد.

پرورش گیاه بابا آدم به عنوان یک گیاه آپارتمانی و زینتی که می تواند در محیط های خانگی رشد کند، نخستین بار در کشور فیلیپین انجام شده است.

گیاه بابا آدم علاقه بسیار زیادی به رطوبت دارد و رشد آن در محیط های مرطوب ایده آل خواهد بود. به همین دلیل است که در کشور ما، پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم در شهرهای شمالی کشور که دارای آب و هوایی مرطوب هستند، بیشتر مرسوم شده است و این گیاه در این شهرها طرفداران بسیار زیادی یافته است.

گیاه بابا آدم گاهی در قسمت های انتهایی ساقه های خود گل های زیبایی نیز می دهد.

اما گل های گیاه بابا آدم غالباً به دلیل بزرگ بودن برگ های آن پشت برگ های درشت گیاه، پنهان شده و چندان به چشم نمی آیند. برگ های گیاه بابا آدم در قسمت انتهایی یعنی دمبرگ آن رشد زیادی داشته و پهن تر می شوند و به همین دلیل ظاهری شبیه به قلب یا گوش فیل پیدا می کنند.

دمبرگ های گیاه بابا آدم استوانه ای شکل هستند. برگ های گیاه آلوکازیا ممکن است دارای رنگ های سبز، برنزی، بنفش تیره یا حتی متمایل به سیاه باشد. تنوع رنگ برگ های گیاه بابا آدم نیز منجر به اقبال بیشتر مردم جهت نگهداری این گیاه شده است.

همان طور که گفته شد گیاه بابا آدم یا آلوکازیا از خانواده آراسه هاست. در نتیجه در دسته گیاهان ریزوم دار قرار می گیرد. برگ های پهن گیاه بابا آدم در سنین کم به سپر شبیه تر است و در گیاهانی که سن بالاتری دارند، طاهر برگ ها بیشتر شبیه به یک بیضی بزرگ یا کمان یا قلب خواهد بود.

قسمت های پایینی گیاه بابا آدم دارای شیره ای است که درای اگزالات کلسیم است. لذا ممکن است تماس با این شیره موجب بروز حساسیت هایی در افراد شده و باعث باد کردن یا کرخ شدن شود.

در صورت تماس این شیره ها با زبان ممکن است این شیره ها به تورم زبان و سختی تنفس منجر شود. بنابراین در تماس با گیاه بابا آدم حتماً به این نکته توجه داشته باشید.

همچنین حتماً از قرار دادن آن در مکان هایی که حیوانات خانگی شما با آن تماس خواهند داشت، خودداری کنید.

بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

برای اطلاع از آخرین قیمت گیاه بابا آدم کلیک کنید

شرایط پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم

گیاه بابا آدم، گیاهی است که می توان آن را در محیط های آپارتمانی و منازل مسکونی نیز پرورش داد.

با توجه به ویژگی های خاص این گیاه و ویژگی قابل نگهداری بودن آن در منازل و آپارتمان ها، افراد زیادی علاقه فراوان به پروش و نگهداری گیاه بابا آدم در محیط زندگی خود دارند.

لذا آشنایی با شرایطی که می توان برای پرورش و نگهداری این گیاه فراهم کرد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گیاه بابا آدم دارای برگ هایی به شکل بیضی است که اندازه برگ های نسبتاً بزرگ است.

اگر شرایط نگهداری و پرورش گیاه بابا آدم مناسب باشد، ارتفاع این گیاه می تواند تا دو متر نیز برسد. لذا از این حیث در صورت نگهداری این گیاه در منازل و آپارتمان ها، باید آن را در محیطی قرار داد که امکان و فضای کافی برای رشد آن فراهم باشد.

نور مناسب برای پرورش گیاه بابا آدم

گیاه بابا آدم برای رشد و نگهداری به نور زیاد نیاز دارد. اما نور مستقیم برای رشد این گیاه مناسب نخواهد بود.

برای پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم کافی است این گیاه در محیطی قرار گیرد که به مقدار کافی نور غیر مستقیم به آن برسد و بیشتر باید در سایه قرار داشته باشد.

محیطی که بین 65 تا 75 درصد سایه داشته باشد، برای رشد این گیاه کاملاً ایده آل خواهد بود

قرار دادن گیاه بابا آدم در برابر تابش مستقیم نور آفتاب به ویژه در فصل تابستان که تابش شدید آفتاب وجود دارد، برای این گیاه مضر بوده و موجب سوختن نوک برگ های آن خواهد شد.

همچنین نور مستقیم و شدید باعث خواهد شد لکه هایی نیز روی سطح پهن برگ های گیاه بابا آدم شما ظاهر شده و از زیبایی آن کاسته شود.

نیاز به نور متوسط و این ویژگی گیاه بابا آدم، یکی از علت ها و دلایلی است که موجب شده است که گیاه دبسیار مناسبی برای پرورش و نگهداری در محیط آپارتمان ها و منازل مسکونی باشد.

چرا که نور مناسب برای پرورش نگهداری و رشد گیاه بابا آدم را به راحتی می توان در محیط های بسته خانگی فراهم نمود. گیاه بابا آدم را به راحتی می توان با قرار دادن آن در فاصله ای حدود 1.5 متر با پنجره های جنوبی یا شرقی منزل پرورش داد.

دمای مناسب برای نگهداری و پرورش گیاه بابا آدم

دمای هوای لازم و مناسب برای رشد و پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم، دمایی نسبتاً معتدل است که نه چندان سرد و نه چندان گرم باشد. مناسب ترین دما برای رشد این گیاه، دمای هوایی بین 18  تا 24 درجه سانتیگراد است.

در دماهایی تا دو یا سه درجه پایین تر و بالاتر از این بازه دمایی نیز این گیاه می تواند، به رشد خود ادامه دهد.

دماهای پایین تر از 15 درجه سانتیگراد برای گیاه بابا آدم به هیچ عنوان مناسب نیست. در دماهای پایین و هوای سرد، برگ های این گیاه در اصطلاح دچار شوک می شوند.

در دماهایی پایین و هوای سرد نیمه بالایی گیاه کاملاً از بین خواهد رفت و نیمه پایینی گیاه بابا آدم در اثر شوک، به خواب فرو می رود. در حقیقت این گیاه در دماهای پایین تا 7 درجه سانتیگراد نیز نمی میرد، بلکه به خواب رفته و در صورت مناسب شدن دما و تغییر فصل یا قرار گرفتن این گیاه در محیطی با دما و رطوبت مناسب، مجدداً احیا شده و به رشد و حیات خود ادامه خواهد داد.

اما دماهای پایین تر و سردتر از 7 درجه سانتیگراد موجب خواهد شد که حتی قسمت پایینی گیاه و ریشه آن نیز به کلی از بین رفته و امکان حیات مجدد به کلی از آن سلب شود.

با توجه به آنچه گفته شد، دمای مناسب برای رشد و نگهداری گیاه بابا آدم، یکی دیگر از عواملی است که این گیاه را برای پرورش و نگهداری در محیط های بسته منازل مسکونی و آپارتمان ها مناسب می کند.

چرا که دمای منازل و آپارتمان ها نیز غالباً دمایی بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است که کاملاً مناسب برای رشد این گیاه محسوب می شود.

برای نگهداری گیاه بابا آدم در منطل خود حتماً باید توجه داشته باشید که گیاه شما در نزدیکی بخاری یا شوفاژ قرار نداشته باشد. چرا که دماهای بسیار بالا و هوای خیلی گرم نیز برای رشد این گیاه به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود.

بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

رطوبت مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم

گیاه بابا آدم گیاهی است که به رطوبت علاقه دارد. بنابراین برای پرورش و نگهداری این گیاه باید توجه داشته باشید که رطوبت مورد نیاز این گیاه را فراهم سازید.

برای تأمین رطوبت لازم برای رشد گیاه بابا آدم از دو روش می توانید استفاده کنید. روش نخست، روش آب پاشی است. در این روش از آب پاشی روی گیاه برای تأمین طوبت مورد نیاز آن استفاده می شود.

برای اجرای این روش باید به صورت مستمر و مرتب بر روی گیاه اب پاشی انجام شود. میزان مورد نیاز آب پاشی بستگی به شرایط محیط نگهداری گیاه بابا آدم دارد.

در محیط هایی که خشک و گرم هستند، هفته ای دو بار و در محیط های مرطوب تر و خنک تر هفته ای یک بار آب پاشی بر روی گیاه، برای تأمین رطوبت مورد نیاز آن کفایت خواهد کرد.

روش دوم برای تأمین رطوبت مورد نیاز گیاه بابا آدم، روشی است که از آن در اصطلاح با عنوان روش جزیره نام برده می شود.

در این روش، ظرفی را که در زیر گلدان این گیاه قرار می گیرد، باید بزرگ تر انتخاب نمود. این ظرف زیرگلدانی بزرگ را باید به چند قطعه سنگ پر نمود و گلدان را بر روی سنگ ها قرار داد.

این امر موجب می شود رطوبت مورد نیاز گیاه بابا آدم از طریق تبخیر آب که به واسطه قرار گرفتن گلدان بر روی سنگ های مذکور، بیشتر اتفاق می افتد، تأمین گردد.

همان طور که مشاهده می شود، رطوبت مورد نیاز برای رشد و نگهداری گیاه بابا آدم، به سادگی قابل تأمین است و برای تأمین این رطوبت لازم، نیازی به نگهداری این گیاه در محیط های خاص وجود ندارد.

لذا نگهداری و پرورش گیاه بابا آدم در محیط های بسته منازل مسکونی و آپارتمان ها از این حیث نیز بسیار آسان و راحت خواهد بود. در صورتی که رطوبت کافی برای گیاه بابا آدم تأمین نشود، برگ های جوان این گیاه دچار سوختگی خواهند شد.

آبیاری مناسب برای رشد، پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، گیاه بابا آدم گیاهی است که به رطوبت علاقه زیادی دارد.

در نتیجه باید در آبیاری این گیاه نیز دقت فراوانی نمود. در حقیقت این گیاه علاوه بر روش هایی که برای تأمین رطوبت مستمر مورد نیاز این گیاه گفته شد، به آبیاری نسبتاً زیادی نیز نیاز خواهد داشت.

برای نگهداری و پرورش گیاه بابا آدم لازم است در هر هفته دو یا سه مرتبه، این گیاه را آبیاری نمود. هر گاه احساس کردید خاک گیاه بابا آدم شما در حال از دست دادن رطوبت می باشد، آن را آبیاری کنید.

اما توجه داشته باشید که ریشه گیاه نباید در آب قرار گرفته و یا خاک آن گل آلودشود. زیرا آبیاری بیش از حد می تواند موجب پوسیدگی ریشه گیاه بابا آدم شود.

در محیط هایی که گرم تر و خشک تر هستند، حتماً باید سه بار در هفته، این گیاه را آبیاری نمود.

در محیط هایی که خنک تر و مرطوب تر هستند، دو بار آب دادن گیاه در هر هفته نیز می تواند برای رشد گیاه بابا آدم کافی باشد. باید توجه داشت که در هر دو محیط، علاوه بر میزانی از آبیاری که ذکر شد، اقدامات لازم جهت تأمین رطوبت مورد نیاز گیاه بابا آدم نیز ضروری است.

می توان گفت تنها موردی که در نگهداری و پرورش گیاه بابا آدم در محیط های آپارتمانی نیز به رسیدگی مستمر و مرتب دارد، مسئله آبیاری و تأمین رطوبت مورد نیاز این گیاه است که هر چند نیاز به رسیدگی مستمر دارد، اما به سادگی قابل فراهم شدن است.

در آبیاری گیاه بابا آدم باید به این نکته نیز توجه نمود که در محیط های سرد و فصل های سرما که در دماهای پایین قسمت پایینی گیاه به خواب می رود و رشد گیاه متوقف می شود، نیاز گیاه به آبیاری نیز کمتر خواهد شد.

لذا در این فصل ها و محیط ها که رشد گیاه به دلیل سرما و دمای پایین متوقف شده است، باید آبیاری گیاه را کمتر نمود.

بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

خاک مناسب برای رشد و نگهداری گیاه بابا آدم

یکی از مهم ترین عوامل رشد ایده آل گیاهان تأمین خاک مناسب برای آن ها است.

گیاه بابا آدم در صورت مناسب بودن خاک آن می تواند به راحتی در محیط منازل مسکونی یا آپارتمان ها رشد یابد. خاکی که گیاه بابا آدم در آن کاشته می شود، باید خاکی سبک و دارای مواد مغذی باشد. همچنین خاک این گیاه باید از مقدار کافی مواد آلی نیز برخوردار باشد.

برای تأمین خاک مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم باید مخلوطی از پیت ماس و پرلایت تهیه کرده و گیاه بابا آدم را در آن بکارید.

یکی از نکات بسیار مهم که در هنگام کاشت گیاه بابا آدم باید به آن توجه داشته باشید این است که گلدانی که این گیاه در آن کاشته می شود، باید دارای زهکشی مناسب باشد تا فرایند تخلیه آب به شکلی کاملاً مناسب صورت گیرد.

در صورت مناسب نبودن زهکشی و عدم تخلیه مناسب و به موقع آب از خاک گیاه بابا آدم، ریشه های آن دچار پوسیدگی خواهند شد.

فرایند تعویض گلدان در پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم

گلدان گیاه بابا آدم را باید در دوران رشد و تکامل آن تعویض کرد. مدت زمان مناسب برای تعویض گلدان این گیاه، معمولاً دو سال است. در .اقع باید هر دو سال یک بار گلدانم گیاه بابا آدم را تعویض کرده و آن را به گلدانی بزرگ تر منتقل کنید.

گاهی برخی علائم و نشانه های ظاهری نیز می تواند زمان تعویض گلدان را به شما نشان داده و یادآوری کند. به عنوان مثال هر گاه که ریشه های گیاه بابا آدم از گلدان خارج شوند، به معنای آن است که گلدان فعلی برای گیاه شما کوچک شده است و باید گیاه را به گلدانی بزرگ تر منتقل نمایید.

برای هرس کردن گیاه نیز همیشه توجه داشته باشید که همواره تنها ساقه ها و برگ های گیاه بابا آدم که دچار بیماری شده و یا به کلی مرده اند را سریعاً از گیاه خود جدا کنید. برای جدا کردن این برگ ها نیز باید آن ها را از قسمت پایین ساقه هرس نمایید.

بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری گیاه بابا آدم

روش های تکثیر و قلمه زدن گیاه بابا آدم

افرادی که گل بابا آدم را در منازل خود نگهداری می کنند، غالباً علاقه زیادی به تکثیر آن دارند.

بسیاری تصور می کنند که تکثیر گیاه بابا آدم در منازل و آپارتمان ها کار دشواری است و امکان پذیر نیست. در حالی که این تصور کاملاً اشتباه است.

شما می توانید گیاه بابا آدم را به راحتی در منزل خود تکثیر کنید. روش های تکثیر این گیاه بسیار ساده است.

باید توجه داشته باشید که گیاه بابا آدم در دسته گیاهان غده ای قرار می گیرد. رشد گیاهان غده ای از یک ریزوم مرکزی صورت می گیرد. این گونه گیاهان می توانند از طریق ریزوم مرکزی آن ها قلمه زده شوند.

برای تکثیر گیاه بابا آدم می توانید از سه روش متفاوت استفاده کنید که تمامی آن ها در منزل یا آپارتمان شما قابل انجام هستند. در ادامه این سه روش را معرفی خواهیم کرد.

بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

تکثیر گیاه بابا آدم به روش تقسیم ریزوم

گیاه بابا آدم در حقیقت از ریزوم های زیرزمینی رشد می کند. لذا بهترین روش تکثیر این گیاه، آن است که این ریزوم ها را جداسازی و تقسیم کرد.

به عبارت دیگر گیاه بابا آدم از طریق ریشه آن قلمه زده می شود. زمانی که گیاه بابا آدم از خواب زمستانی در فصل سرما بیدار می شود، بهترین زمان برای تکثیر این گیاه است. لذا فصل بهار و اوایل فصل تابستان زمان بسیار مناسبی برای تکثیر گیاه بابا آدم محسوب می شود.

برای تکثیر گیاه بابا آدم از طریق تقسیم ریزوم، ابتدا باید در اطراف و پیرامون گیاه یک حفره ایجاد نمایید. این حفره باید با گیاه شما حداقل 30 سانتیمتر فاصله داشته باشد تا به آن آسیب نزند.

برای این کار می توانید از یک بیلچه کوچک استفاده کنید. پس از ایجاد این حفره، گیاه را از خاک خارج سازید. توجه داشته باشید که اندازه حفره باید به گونه ای باشد که هنگام خارج کردن گیاه از خاک، ریشه های آن آسیب نبینند.

پس از خارج کردن گیاه از خاک، ریزوم ها یا غده های زیر زمینی گیاه بابا آدم را می توانید به راحتی در ریشه آن ببینید.

برای تکثیر گیاه بابا آدم باید ریزوم های زیرزمینی آن را از ریشه جدا کرده و آن ها را در خاک و گلدان مناسب بکارید. 

فاصله میان ریزوم ها در خاک باید به گونه ای باشد که گیاهان جدید فضای کافی برای رشد کردن و بیرون آمدن از خاک داشته باشند. بنابراین نباید فاصله ریزوم ها خیلی کم باشد.

پس از کاشت ریزوم ها در خاک و گلدان جدید باید آن را آبیاری نمایید. گیاه بابا آدم از این طریق به راحتی تکثیر شده و پس از مدت کوتاهی رشد خود را آغاز می کند.

تکثیر گیاه بابا آدم به روش پاجوش

تکثیر گیاه بابا آدم به روش پاجوش شباهت بسیار زیادی به تکثیر آن با روش تقسیم ریزوم دارد.

تنها تفاوت آن ها در این است که در روش تکثیر گیاه از طریق پاجوش به جای ریزوم ها باید پاجوش گیاه بابا آدم را جدا نمود.

بنابر این برای تکثیر گیاه بابا آدم به روش پاجوش نیز ابتدا باید در اطراف گیاه، با استفاده از بیلچه ای کوچک حفره ای با اندازه مناسب ایجاد کنید تا بتوان گیاه را به راحتی و بدون آسیب دیدن ریشه آن از خاک خارج نمود.

سپس باید گیاه را از خاک خارج ساخته و پاجوش آن را از ریشه جدا کنید.

پاجوش گیاه بابا آدم در حقیقت یک گیاه بابا آدم کوچک است که از ریشه آن رشد می کند. هر پاجوش می تواند منجر به شکل گیری و رشد یک گیاه جدید شود. هنگامی که پاجوش ها را از ریشه جدا می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که هر دسته ای که جدا کرده اید، باید دست کم چند غده داشته باشد.

این غده ها شبیه به سیب زمینی هستند. باید بدانید که گیاه بابا ادم از جمله گیاهانی است که رشد آن به صورت دسته ای صورت می گیرد. بنابراین هنگامی که گیاه را از خاک خارج می کنید، به راحتی خواهید دید که هر گیاه بابا آدم از چند دسته جدا و مجزا تشکیل شده است.

برای جدا کردن پاجوش ها از ریشه گیاه بابا آدم حتماً از یک چاقوی تیز و مناسب و کاملاً تمیز استفاده کنید. بهتر آن است که چاقو را پیش از جدا کردن پاجوش کاملاً ضدعفونی نمایید.

دقت داشته باشید که گاهی ممکن است مشاهده کنید که برخی از پاجوش ها هنوز ریشه ندارند. برای آن که پاجوش ها ریشه دار شوند، می توان آن ها را در آب یا خاک کاشت. پاجوش ها هم در آب و هم در خاک می توانند ریشه دار شوند.

هنگامی که پاجوش ها را در خاک می کارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که پاجوش ها را با همان عمقی در خاک بکارید که در گذشته و پیش از جدا کردن نیز با همان عمق در خاک قرار داشتند.

چرا که کاشتن پاجوش ها با عمق کمتر یا بیشتر از عمق قبلی آن ها ممکن است موجب رشد نامتوازن و نامناسب گیاه بابا آدم جدید شما گردد. همچنین در مواردی ممکن است گیاه بابا آدم آنقدر بزرگ شده و رشد کرده باشد که برای جدا کردن پاجوش ها از ریشه آن امکان بیرون آوردن کل گیاه از خاک وجود نداشته و یا بسیار سخت باشد.

در چنین مواردی بهتر است در خاک گیاه مادر و در اطراف آن یک حفره ایجاد کنید و در ایجاد حفره کاملاً دقت داشته باشید که به ریشه های گیاه شما آسیب نرساند.

سپس از طریق این حفره می توانید پاجوش ها را بدون این که تمام گیاه را از خک خارج سازید، از ریشه گیاه بابا آدم اصلی یا مادر خود جدا کرده و در خاک جدید به طریقی که گفته شد، بکارید.

تکثیر گیاه بابا آدم به روش قلمه سبز

در این روش برای تکثیر گیاه بابا آدم، قسمت مورد نظر از گیاه بابا آدم را با چاقویی کاملاً تمیز و ضدعفونی شده برش زده و در خاک قرار می دهند. فصل گل دهی گیاه بابا آدم نیمه دوم فصل بهار است.

بابا آدم، گیاه بابا آدم، گل بابا آدم، بابا ادم، خرید بابا آدم

فروش اینترنتی گیاه بابا آدم درگلخانه ملک

گلخانه ملک یکی از فروشندگان حضوری و اینترنتی انواع گل و گیاهان آپارتمانی است. بهترین و تازه ترین انواع گیاه بابا آدم نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند.

کیفیت بالای تمامی محصولات در کنار قیمت رقابتی، تنوع، پاسخ دهی سریع، ارسال فوری و ضمانت کالا گلخانه ملک را به رتبه یک در صنعت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است.

علاوه بر انواع گل و گیاهان زینتی، طیف وسیعی از گلدان ها در جنس و رنگ های گوناگون، بذر گیاهان و انواع خاک ها نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند. تیم تحقیقاتی ما تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای گوناگون مشتریان می کند. رضایت مشتری قبل از هر چیز برای ما در الویت است.

 علاوه بر این گلخانه ملک برای راحتی مشتریان امکان خرید اینترنتی را فراهم آورده است. تنها به کمک تلفن همراه هوشمند خود می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن گلخانه ملک، اجناس مورد نیاز خود را انتخاب و درب منزل در هر کجای ایران که هستید دریافت کنید.

پرسش و پاسخ متداول درباره گیاه بابا آدم

زادگاه گیاه بابا آدم کجاست؟

گیاه آلوکازیا یا همان گیاه بابا آدم از جمله گیاهان خانواده Araceae  است. خاستگاه اصلی این گیاه، قاره آسیبا بوده و بومی مناطق استوایی و نیمه استوایی محسوب می شود.

دمای مناسب برای نگهداری گیاه بابا آدم چقدر است؟

دمای هوای لازم و مناسب برای رشد و پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم، دمایی نسبتاً معتدل است که نه چندان سرد و نه چندان گرم باشد. مناسب ترین دما برای رشد این گیاه، دمای هوایی بین 18  تا 24 درجه سانتیگراد است.

خاک مناسب برای رشد بیشتر گیاه بابا آدم کدام است؟

برای تأمین خاک مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه بابا آدم باید مخلوطی از پیت ماس و پرلایت تهیه کرده و گیاه بابا آدم را در آن بکارید.

چه زمانی باید گلدان گیاه بابا آدم را تعویض نمود؟

گلدان گیاه بابا آدم را باید در دوران رشد و تکامل آن تعویض کرد. مدت زمان مناسب برای تعویض گلدان این گیاه، معمولاً دو سال است. در واقع باید هر دو سال یک بار گلدانم گیاه بابا آدم را تعویض کرده و آن را به گلدانی بزرگ تر منتقل کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X