0
علت خشک شدن بونسای کاج نانا، خشک شدن بونسای کاج، خشک شدن بونسای کاج نانا، خشکی بونسای کاج نانا

کاج نانا (Nana) بومی ژاپن و تایوان است. درختچه ای کوتاه قد و زینتی که یکی از ویژگی های بارز آن سرعت رشد بسیار پایین است تا جایی که ارتفاع آن حداکثر به هفتاد سانت می رسد. برگ های سبز رنگ و بادبزنی کاج نانا ویژگی اصلی و بارز این گیاه زینتی است که جلوه بی نظیری به آن بخشیده است. رنگ این برگ ها به مرور زمان تیره تر می شوند.

کاج نانا به شکل بونسای نیز نگهداری می شود که زیبایی خارق العاده ای دارد. بونسای شکل کوچک شده گیاهانی است که قابلیت نگهداری در فضای بسته و کوچک آپارتمان را ندارند. می توانید بونسای کاج نانا را در آپارتمان خود نگهداری کنید و از زیبایی وصف ناپذیر آن لذت ببرید. البته مقاومت و ماندگاری بالای کاج نانا نیز از دلایل اصلی برای پرورش آن به شکل بونسا بوده است.

با وجود مقاومت بالا کاج نانا، نکات مهمی در نگهداری آن باید رعایت شوند تا از خشک شدن گیاه جلوگیری شود. در این مطلب سعی شده است که علت خشک شدن کاج نانا را بررسی کنیم تا همیشه از زیبایی این گیاه ارزشمند بهره ببریم.

علت خشک شدن بونسای کاج نانا، خشک شدن بونسای کاج، خشک شدن بونسای کاج نانا، خشکی بونسای کاج نانا

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری بونسای کاج نانا

علت خشک شدن کاج نانا

  • گرمای شدید، نور مستقیم و آفتاب سوزان علت خشک شدن کاج نانا است. خصوصا در فصل تابستان که اوج گرما است حتما کاج نانا را از حرارت حفظ کنید. کاج نانا به هوای خنک و جریان هوا برای رشد بهینه نیازمند است. البته توصیه می شودکه کاج نانا را در مقابل کولر و باد مستقیم نیز قرار ندهید.
  • آبیاری کم نیز علت خشک شدن کاج نانا است. خشک شدن ریشه بر اثر عدم دریافت آب کافی موجب خشک شدن برگ ها و ریزش آن ها شده و در نهایت به خشکی کاج نانا منجر می گردد.

بهتر است اجازه دهید خاک کاج نانا اندکی خشک شود سپس به آبیاری مجدد اقدام کنید و از خشک شدن کامل خاک پیش از آبیاری پرهیز کنید.

معمولا آبیاری یک تا دو مرتبه در هفته از خشک شدن کاج نانا جلوگیری می کند.

  • جابه جایی مداوم گلدان کاج نانا نیز علت خشک شدن کاج نانا است. بهتر است آن را در مکانی ثابت با دمای ثابت نگه دارید تا از ریزش برگ و خشک شدن آن جلوگیری کنید.
  • خشکی هوا و عدم رطوبت کافی هم علت خشک شدن کاج نانا است. بهتر است کاج نانا را در محیط مرطوب نگهداری کنید. برای حفظ رطوبت می توانید از روش غبارپاشی یا قرار دادن زیرگلدانی حاوی سنگریزه استفاده کنید. به این صورت که زیرگلدانی حاوی آب و سنگریزه را به نحوی که کف گلدان مستقیما با آب در تماس نباشد در زیر گلدان قرار دهید تا با تبخیر آب به مرور زمان رطوبت مورد نیاز آن تامین گردد.

بیماری های قارچی نیز می توانند علت خشک شدن کاج نانا باشند. نگهداری کاج نانا در محیط سرد و تاریک منجر به آلوده شدن آن به قارچ می شود زیرا چنین محیطی برای رشد قارچ بسیار ایده آل است. برای جلوگیری از این موضوع کاج نانا را به محلی با نور بیشتر و گرم تر انتقال دهید.

علت خشک شدن بونسای کاج نانا، خشک شدن بونسای کاج، خشک شدن بونسای کاج نانا، خشکی بونسای کاج نانا

خرید اینترنتی بونسای کاج نانا

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
× مشاوره رایگان گل و گیاه