0
گیاه آگلونما، خرید اینترنتی گیاه آگلونما، خرید آنلاین آگلونما، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

نگهداری:

روش نگهداری گیاه آگلونما هلندی

 1. نور

  نه‌تنها آگلونما هلندی سفید بلکه سایر گونه‌های آگلونما نیز نور فراوان را می‌پسندند اما مقاومت بالایی در محیط کم‌نور و سایه دارند. یک قانون کلی در این مورد وجود دارد. هرچه برگ‌های آگلونما روشن‌تر باشد و رنگ‌های به کار رفته در آن تنوع بیش‌تری داشته باشد، گیاه به نور بیش‌تری نیاز دارد. نور موجب می‌شود که ‌ برگ‌های آگلونما، رنگ خود را نمایان کنند. آگلونما سایه را به‌خوبی تحمل می‌کند اما نباید از آن توقع داشت که در محیط سایه و کم‌نور برگ‌های رنگارنگ و درخشان داشته باشد. البته نور بسیار شدید و مستقیم هم برگ‌های آگلونما را می‌سوزاند! پس اولین وظیفه شما در قبال آگلونما این است که مکانی با نور فراوان اما غیرمستقیم برای این گیاه در آپارتمان خود پیدا کنید! تأکید می‌کنیم نور فراوان اما غیرمستقیم!

 2. دما

  آگلونما هلندی سفید و سایر انواع آگلونما نمی‌توانند دمای پایین و سرما را تحمل کنند اما هوای گرم و دمای بالا را بسیار دوست دارند. به‌طور کل انواع آگلونما در دمای بالا رشد بیش‌تری دارند. توصیه می‌شود آگلونما هلندی سفید را نزدیک به در قرار ندهید زیرا باز و بسته شدن مداوم در و ورود هوای سرد، به گیاه شما آسیب می‌رساند.

 3. رطوبت

  برای تأمین رطوبت موردنیاز آگلونما هلندی سفید، از تکنیک زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب استفاده کنید. به‌نحوی‌که کف گلدان با آب مستقیماً در تماس نباشد. تبخیر آب درون زیرگلدانی رطوبت مورد نیاز آگلونما هلندی سفید را تأمین می‌کند. به‌طور کل آگلونما هلندی سفید رطوبت متوسط تا زیاد را دوست دارد.

 4. خاک

  می‌توانید از خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید اما دقت کنید خاک انتخابی سبک و زهکش باشد. به‌طور کل مخلوطی از خاک‌های زیر برای آگلونما هلندی سفید توصیه می‌شود:
  خاک‌برگ (2 سهم)
  پرلیت (1 سهم)
  پیت ماس (1 سهم)

 5. آبیاری

  اجازه دهید سطح خاک آگلونما هلندی سفید کاملاً خشک شود، سپس به آبیاری آن اقدام کنید. همانند سایر گیاهان، آگلونما هلندی سفید به آب بیش‌تری در فصل تابستان نسبت به زمستان نیاز دارد.

 6. کود

  توصیه می‌کنیم ماهی حداقل دو مرتبه به آگلونما هلندی سفید و سایر انواع آگلونما کود بدهید. آگلونما هلندی سفید به عنصر مس به شدت نیاز دارد و کمبود مس در خاک آن موجب زرد شدن برگ‌هایش می‌شود.

 7. سایر موارد توصیه شده

  رشد آگلونما هلندی سفید بسیار آهسته است. ازاین‌رو تعویض گلدان آگلونما سفید هر دو سه سال یک‌بار کفایت می‌کند. در ضمن فصل تعویض گلدان آگلونما اهمیتی ندارد.
  سطح برگ‌های آگلونما هلندی سفید را با دستمالی مرطوب تمیز کنید تا گردوغبار روی آن باقی نماند. گردوغبار بر روی برگ‌های آگلونما مانع جذب حداکثری نور خورشید توسط گیاه می‌شود.

نگهداری گیاه آگلونما، خرید اینترنتی گیاه آگلونما

همچنین مطالعه کنید: گل رز | همه چیز درباره گل عشق

بیماری‌ها:

علت زرد شدن برگ آگلونما هلندی چیست؟

یکی از دلایل زیر می‌تواند منجر به زرد شدن برگ آگلونما شود.
معمولاً آبیاری بیش‌ازاندازه علت زرد شدن برگ آگلونما است. تا زمانی که چند سانت سطح خاک آگلونما خشک نشده، گیاه را آبیاری نکنید. آگلونما هلندی سفید دوست ندارد خاکش همیشه خیس باشد.
اگر زیاده‌روی در آبیاری علت زرد شدن برگ آگلونما نبود، کمبود مواد مغذی، مخصوصاً کمبود مس، می‌تواند علت زرد شدن برگ آگلونما هلندی سفید باشد. آگلونما به‌شدت به عنصر مس نیاز دارد و احتمال اینکه به کمبود مس واکنش نشان دهد بسیار زیاد است. حتماً به گیاه به شکل مرتب و مداوم کود بدهید، البته با نصف غلظت توصیه‌شده! اگر هم تعویض گلدان آگلونما هلندی سفید ضرورت داشت که چه‌بهتر! خاک جدیدی که در گلدان می‌ریزید مواد مغذی موردنیاز آگلونما هلندی سفید را تأمین می‌کند و نیازی به کود نیست.

علت تارعنکبوت روی برگ‌های آگلونما هلندی سفید چیست؟

اگر تارهایی شبیه به تار عنکبوت بر روی برگ‌های آگلونما هلندی سفید مشاهده کردید، گیاه شما به کنه قرمز آلوده‌شده و با سم‌پاشی درمان می‌شود.

علت قهوه‌ای شدن نوک برگ آگلونما هلندی سفید چیست؟

وجود فلوراید و کلر در آب علت قهوه‌ای شدن نوک برگ آگلونما هلندی سفید است. انواع آگلونما به کلر و فلوراید حساس هستند. اگر آب لوله‌کشی شما فلوراید بالایی دارد، بهتر است از آب مقطر یا آب باران برای آبیاری آگلونما استفاده کنید.

علت ریزش برگ آگلونما هلندی سفید چیست؟

یکی از سه علت زیر می‌تواند موجب ریختن برگ‌های این گیاه شود که با رفع عامل، ریزش برگ آگلونما متوقف خواهد شد:
قرار دادن آگلونما هلندی سفید در دمای نامناسب
زیاده‌روی در آبیاری آگلونما هلندی سفید
رطوبت ناکافی در محیط نگهداری آگلونما هلندی سفید

علت زخم‌های سفید پنبه‌ای روی برگ‌های آگلونما هلندی سفید چیست؟

شپشک آرد آلود زخم‌هایی سفید شبیه به پنبه یا آرد بر روی برگ‌های آگلونما به وجود می‌آورد که باید با آب و صابون یا الکل از سطح برگ‌ها پاک شود تا سایر گیاهان پیرامون را آلوده نکند.

علت پوسیدگی ریشه آگلونما هلندی سفید چیست؟

زیاده‌روی در آبیاری علت پوسیدگی ریشه آگلونما هلندی سفید است. تنها راه درمان پوسیدگی ریشه آگلونما کاهش میزان آبیاری است. اجازه دهید سطح خاک خشک شود. سپس به گیاه آب بدهید.


:

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید