0
زیباترین گل‌های آپارتمانی، خوشگل ترین گیاهان آپارتمانی، گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

در این مطلب سعی کردیم تا فهرستی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی را برای شما جمع آوری کرده و با جزئیات و روش های نگهداری آن خدمتتان ارائه دهیم.

گیاهان چگونه سلامت روح را ارتقا می‌بخشند؟

درختان، درختچه‌ها، چمنزارها، پارک‌ها، مزارع و باغ‌های گل و گیاه چه تأثیری بر سلامت روحی شما می‌گذارند؟ بر طبق وب‌سایت Technology Today، مطالعه‌ای که توسط متخصصان دانشگاه Texas A&M انجام شد نشان داد که زندگی در مجاورت فضای سبز و گذراندن زمان در باغ و فضاهای طبیعی تأثیر بسزایی در سلامت روح و روان و در پی آن سلامت جسم دارد. یازده مورد از نتایج مثبت فضای سبز بر روح و روان انسان طبق این تحقیق عبارت‌اند از:

کاهش استرس:

تفریح در فضای سبز موجب کاهش چشمگیر خستگی ذهنی، اضطراب و تپش قلب و همچنین بهبود فشار خون بالا می‌شود.

بهبود افسردگی:

پیاده‌روی در فضای سبز در مقایسه با پیاده‌روی در فضای شهری به شکل قابل توجهی به بهبود افسردگی، افزایش توانایی حافظه و کاهش نشانه‌های استرس منجر می‌گردد.

تقویت حافظه:

افرادی که در محیط شهری پر از ترافیک قدم می‌زدند در مقایسه با افرادی که در طبیعت، باغ و محیط سبز پیاده‌روی کرده‌اند، طبق تست‌های انجام شده، قدرت تمرکز بیشتری داشتند.

بهبود اختلال استرس پس از حادثه (PTSD):

تحقیقاتی که بر روی جانبازان و افراد آسیب‌دیده در بلایای طبیعی انجام شد نشان داد که این افراد با گذراندن زمان و اوقات فراغت خود در طبیعت در کنترل نشانه‌های اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) موفق‌تر عمل کردند.

بهبود اختلال نقص توجه یا بیش فعالی در بزرگ‌سالان (ADHD):

در تحقیقی بچه‌های مدرسه‌ای که اختلال نقص توجه (ADHD) داشتند مورد آزمایش قرار گرفتند. نتیجه نشان داد که پیاده‌روی در پارک موجب بهبود تمرکز آن‌ها می‌شود.

مطالعات مشابه نیز نشان داد که استراحت کوتاه مدت در فضای سبز موجب بهبود تمرکز، حافظه و عملکرد شناختی در بچه‌هایی با اختلال بیش فعالی (ADHD) می‌شود.

افزایش تمرکز و کاروری در مدارس و محیط کار:

دانش‌آموزان و کارمندانی که در محیطی مشرف به فضای سبز فعالیت می‌کردند، نه تنها کارآمدتر عمل کردند بلکه هوشیارتر و آرام‌تر بودند. همچنین روحیه‌ بهتر و مشکلات جسمی (آلرژی و آسم) کمتری به نسبت سایر افراد داشتند.

افزایش خلاقیت:

پیاده‌روی در فضای سبز و پارک‌ها حتی در برای مدت زمان کوتاه موجب افزایش خلاقیت و سرزندگی می‌شود.

جلوگیری از زوال عقل:

افرادی که درزمینه‌ی باغداری فعالیت دارند، توانایی‌های شناختی آن‌ها بهبودیافته و رفتارهای تهاجمی و پرخاشگرانه کمتری از خود نشان می‌دهند.

افزایش هوش:

قرار گرفتن در معرض فضای سبز و طبیعت موجب تقویت قابل توجه عملکرد مغز می‌شود.

بهبود اعتمادبه‌نفس:

چندین مطالعه نشان داده‌اند که ورزش در فضای سبز و به خصوص در مجاورت آب مثل آب‌نما، استخر، آبشار مصنوعی و غیره، هم در بانوان و هم در مردان، موجب افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود.

ارتقا کیفیت عمومی زندگی:

جالب است بدانید که فضای سبز موجب افزایش حس مثبت، امیدواری، آرامش، احساس خوشبختی و رضایت از زندگی می‌شود و به طور کل کیفیت زندگی را بالا می‌برد.

همچنین مطالعه کنید مطلب زیباترین گل های آپارتمانی

آیا وقت آن نرسیده که روح خود را با گل و گیاه جلا دهید؟

با توجه به فواید بسیار گل و گیاهان در سلامت روح و درنتیجه‌ی آن بهبود سلامت جسم، بهتر نیست که منزل خود را با زیباترین گیاهان آپارتمانی زینت بخشید و آرامش را به خود و عزیزانتان هدیه دهید؟!

بسیاری از شما ممکن است اطلاعات کافی در مورد نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی نداشته باشید. حتی ممکن است اسامی گیاهان آپارتمانی مشهور را ندانید. نگران نباشید، ما در این مقاله بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی را به شما معرفی می‌کنیم تا اگر تجربه و تخصص کافی برای نگهداری گیاهان ندارید، به‌سادگی یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم این لیست را انتخاب کرده و از زیبایی و انرژی مثبت آن بهره ببرید.

گلخانه ملک همواره در تلاش است تا فرهنگ استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی در منزل و محیط‌ کار و همچنین مزین کردن حیاط خانه‌ها و مجتمع‌ها به فضای سبز را ترویج داده تا به افزایش حس و انرژی مثبت در جامعه کمک کند.

بسیاری از مردم به علت عدم شناخت کافی و اطلاعات ناکافی گیاه‌شناسی، از نگهداری گل و گیاه در منزل و محیط کار ترس دارند. عموماً این ترس و واهمه از تجربه‌ی ناموفق آن‌ها در این زمینه نشاءت می‌گیرد. بسیاری از آن‌ها پس از اولین تجربه‌ی ناموفق، از نگهداری گیاه صرف نظر می‌کنند! بسیاری نیز به این راحتی تسلیم نمی‌شوند! آن قدر اطلاعات جمع‌آوری کرده و تکنیک‌های مختلف را پیاده می‌کنند تا بالاخره موفق شوند.

البته برخی نیز اطلاعات کافی دارند اما مشغله و گرفتاری زیاد آن‌ها موجب می‌شود که مدام از گل‌های خود غافل شوند. ازاین‌رو بهتر است از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی خریداری کنند تا دیگر مدام نگران آن‌ها نباشند.

به تمام عاشقان گل و گیاه مخصوصاً افراد تازه‌وارد به این عرصه، پیشنهاد می‌کنیم که از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی معرفی شده در این مقاله خریداری کنند تا به جمع پرورش‌دهندگان موفق گل و گیاه بپیوندند و لذت نگهداری گیاهان را با تمام وجود تجربه کنند!

بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی

برخی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی در این بخش معرفی شده‌اند. تصویر هر کدام از این گیاهان نیز قرار داده شده است تا بتوانید راحت‌تر گیاه موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

شایان ذکر است که تمامی گیاهان آپارتمانی مقاوم معرفی شده در این بخش، در گلخانه ملک به صورت آنلاین و حضوری به فروش می‌رسند. تنها کافی است گیاه مورد علاقه خود را برحسب محیط نگهداری از میان بهترین و بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی در وب‌سایت گلخانه ملک انتخاب کنید، مابقی را به ما بسپارید و درب منزل گلدان خود را باکیفیت بالا تحویل بگیرید!

همچنین مطالعه کنید گیاهان آپارتمانی سایه دوست

این شما و این هم برخی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی موجود در بازار:

کاکتوس

گیاه کاکتوس آچینو، خرید اینترنتی گیاه کاکتوس آچینو، خرید آنلاین گیاه کاکتوس آچینو، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی:

هنگامی‌که صحبت از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌شود، اول از همه نام کاکتوس به عنوان گیاهی بیابانی در ذهن تداعی می‌شود! کاکتوس نوعی ساکولنت است و همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، ساکولنت‌ها از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌آیند.

ساکولنت می‌تواند آب موردنیاز خود را در برگ و ساقه ذخیره کند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کند. کاکتوس هم با ذخیره آب، توانایی مقاومت و ماندگاری در آفتاب سوزان و هوای گرم و خشک بیابان‌ها را دارد.

کاکتوس ازنظر معنوی مظهر قدرت، استحکام و انعطاف‌پذیری است. زیبایی حقیقی کاکتوس از درون آن نشاءت می‌گیرد! توانایی منحصربه‌فرد کاکتوس در ذخیره‌ی آب، استقامت و قدرت که همان زیبایی واقعی است را به آن هدیه می‌دهد!

نگهداری انواع کاکتوس به عنوان بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی، در خانه یا محل کار، به شما یادآوری می‌‌کند که همواره قوی و صبور باشید، تحمل‌کنید و به یاد داشته باشید که جوهر زیبایی و حقیقت، درون شماست!

با این اوصاف اگر به دنبال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی هستید که شرایط سخت را نیز تحمل و غفلت‌های صاحبش را نادیده بگیرد، کاکتوس بهترین گزینه است!

مشخصات

 • نام علمی: کاکتوس (Cactus)
 • خانواده: کاکتوسیان (Cactaceae)
 • طول عمر: بسته به گونه‌ی کاکتوس از 15 الی 300 سال!
 • رنگ: طیف وسیعی از رنگ‌ها نظیر سبز تیره و روشن، خاکستری، زرد، آبی، قهوه‌ای و غیره
 • فصل گلدهی: بهار (اغلب کاکتوس‌ها)
 • ارتفاع: حداکثر 22 متر در برخی از گونه‌ها!

نگهداری

 • نور: فراوان
 • دما: 15 الی 20 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: از رطوبت بالا بیزار است
 • خاک: ترکیبی از ماسه شسته شده‌ی رودخانه که بدون نمک و آهک است، پیت ماس و مقدار کمی ورمی کمپوست (می‌توانید از خاک مخصوص کاکتوس استفاده کنید)
 • آبیاری: هفته‌ای یک بار
 • کود دهی: می‌توانید از ترکیب‌ 8-8-8، 10-10-10 یا 5-10-5 استفاده کنید

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه کاج

فیلودندرون

خرید اینترنتی گیاه فیلودندرون،خرید گیاه فیلودندرون، نگهداری گیاه فیلودندرون، گیاه فیلودندرون، خرید عمده گیاه فیلودندرون ، فروش گیاه فیلودندرون، خرید آنلاین گیاه فیلودندرون

معرفی

فیلودندرون گیاهی کلاسیک است که در زبان فارسی با نام گل گوش گرگی و گل گوش‌فیلی نیز شناخته می‌شود. بارزترین ویژگی آن برگ‌های پهن، سبز و بسیار براق و چرمی است که فرمی شبیه به قلب، جذاب و متفاوت دارند. ظاهر این گیاه به گل پتوس کمی شباهت دارد.

فیلودندرون یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است. مقاومت بالایی دارد و با حداقل توجه به‌خوبی در محیط‌های گوناگون رشد می‌کند.

حتی محیط‌های اداری کم‌نور برای پرورش فیلودندرون مناسب است. همچنین این گل صبور و سازگار به درد افراد فراموش‌کار و گرفتار هم می‌خورد!

مشخصات

 • نام علمی: Philodendron
 • خانواده: Araceae
 • طول عمر: 70 الی 100 سال
 • رنگ: برحسب نوع فیلودندرون ترکیبی از رنگ‌های سبز، آبی، بنفش، خاکستری، طلایی، نقره‌ای و سفید
 • ارتفاع: حداکثر 1 متر

نگهداری

 • نور: نور متوسط تا زیاد ولی غیرمستقیم
 • دما: 18 الی 25 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت:            در هوای مرطوب عملکرد مطلوبی دارد
 • آبیاری: تنها زمانی که سطح خاک خشک شده بود آبیاری کنید
 • خاک: زهکش و غنی از مواد مغذی
 • کود: در فصل رشد، کود 20-20-20

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه فیلودندرون

قاشقی

گیاه قاشقی، خرید اینترنتی گیاه قاشقی، خرید آنلاین گیاه قاشقی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

 • گل قاشقی یا پپرومیا همیشه سبز و شناخته شده، بومی جنگل‌های آمازون در آمریکای جنوبی و مکزیک است و در زبان انگلیسی با نام Desert privet هم معروف است.

قاشقی یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است و انواع گوناگونی دارد. گیاه قاشقی ابلق و قاشقی سبز دو گونه‌ی رایج و پرطرفدار در ایران هستند.

قاشقی خود را با شرایط سخت محیطی نظیر نور کم به‌خوبی وقف می‌دهد. همین امر موجب شده که جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی قرار گیرد.

اگر محیط منزل یا کار شما کم‌نور و سایه است، توصیه می‌کنیم از قاشقی صبور و مقاوم استفاده کنید. 10 الی 12 ساعت نور مصنوعی در روز هم برای گل قاشقی کافی است!

آبیاری هفتگی نیز برای این گیاه مقاوم کفایت می‌کند زیرا آب اضافی را در برگ‌های خود ذخیره می‌کند و در مواقع لزوم و کم‌آبی از آن استفاده می‌کند.

مشخصات

 • نام علمی: Peperomia Magnoliaefolia
 • خانواده: پیپراسه/ فلفلی ها
 • طول عمر: سالیان سال
 • رنگ برگ: سبز
 • رنگ گل: سبز یا قهوه‌ای
 • فصل گلدهی: تابستان
 • ارتفاع: نهایتاً 25 الی 30 سانتی‌متر (کوتاه‌قد)

نگهداری

 • نور: متوسط تا زیاد
 • دما: 18 الی 26 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت 50 درصدی
 • خاک: سبک و نسبتاً اسیدی
 • آبیاری: حدوداً هر 7 تا 10 روز یک بار
 • کود: در طول فصل رشد ماهی یک‌بار

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه قاشقی

دیفن باخیا

گیاه دیفن باخیا ، خرید اینترنتی گیاه دیفن، خرید آنلاین گیاه دیفن، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

دیفن باخیا که عموماً با نام مخفف دیفن در ایران شناخته می شود، یکی از اعضای قدیمی و خاطره‌انگیز گلخانه‌های ایران است و نیاز به معرفی ندارد! در گذشته تقریباً در پاسیو خانه‌ی هر ایرانی، حداقل یک گلدان دیفن باخیا پیدا می شد.

دیفن یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است. از این‌رو هنوز هم بسیاری از مردم این گل مقاوم و نوستالژی را در خانه‌های خود نگهداری می‌کنند. دیفن با حداقل توجه، زیبایی وصف‌ناپذیری را به منزل شما اهدا می‌کند.

صبر و توقع پایین این گیاه موجب شده که بتواند خود را با انواع شرایط محیطی به خوبی وقف دهد. در نتیجه برای نگهداری در محیط کار که فرصت رسیدگی کم است نیز بسیار مناسب و ایده‌آل است.

دیفن شرایط مختلف نور و سایه را تحمل می‌کند، به همین سبب برای نگهداری در خانه‌های کم‌نور و سایه مناسب است.

مشخصات

 • نام علمی: دیفن باخیا (Dieffenbachia)
 • خانواده: شیپوریان/ آراسه
 • طول عمر: طولانی!
 • رنگ برگ: سبز و طلایی
 • رنگ گل: سفید
 • فصل گلدهی: به ندرت گل می دهد
 • ارتفاع: 100 الی 120 سانتی‌متر در فضای خانه

نگهداری

 • نور: سازگار با شرایط گوناگون نوری
 • دما: 15 الی 26 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت دوست
 • خاک: خاک متخلخل که سریع خشک شود
 • آبیاری: آب فراوان نیاز دارد
 • کود: کود خانگی قابل حل در آب با نسبت 20-20-20

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه دیفن باخیا

زامفولیا

گیاه زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، خرید آنلاین گیاه زامفولیا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

 • گل زامیفولیا یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است که نسبت به نور کم و هوای خشک مقاومت بالایی دارد. ازاین‌رو برای نگهداری در محیط‌های کم‌نور و خشک مناسب است.

دما و رطوبت عادی خانه و نور متوسط برای این گیاه کفایت می‌کند. هرچند که در محیط خشک و کم‌نور هم زنده می‌ماند.

حتی برخی معتقدند که گیاه زامفولیا را فراموش کنید و به حال خود تنها بگذارید، زامفولیا به سرعت خود را با شرایط گوناگون وقف می‌دهد! زامفولیا در میان بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی رتبه بالایی دارد و همواره به افراد شاغل و گرفتار توصیه می‌شود.

مشخصات

 • نام علمی: Zamioculcas Zamiifolia
 • خانواده: آراسه، شیپوریان (Araceae)
 • طول عمر: جاودانه
 • رنگ برگ: سبز تیره
 • رنگ گل: کرم و زرد روشن متمایل به قهوه ای یا برنز
 • فصل گلدهی: اواسط تابستان تا اوایل پاییز
 • ارتفاع: نهایتاً 1.5 متر

نگهداری

 • نور: متوسط و غیرمستقیم
 • دما: بین 15 الی 23 درجه‌ی سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت عادی خانه‌ (30% الی 40%)
 • خاک: متخلخل و سبک
 • آبیاری: تنها زمانی که سطح خاک خشک شده بود آبیاری کنید
 • کود: ماهی یک بار کود 20-20-20

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه زامفولیا

فلامینگو

گیاه فلامینگو، خرید اینترنتی گیاه فلامینگو، خرید آنلاین گیاه فلامینگو، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ، خرید گیاه فلامینگو

معرفی

گیاه فلامینگو بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب و غرب آفریقا و آسیا است. گل فلامینگو یکی از انواع گوناگون گل عنکبوتی یا همان گل گندمی است. شهرت گیاه فلامینگو به علت رنگ جذاب و دل‌نشین برگ‌هایش است. برگ‌هایی پهن و چرمی به رنگ سبز و پرتقالی که بسیار نادر است و نظیر ندارد.

فلامینگو هم یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی و سازگار است. گل فلامینگو حساس نیست و گیاهی کم‌توقع به شمار می‌آید. تا زمانی که خاک گیاه فلامینگو مرطوب باشد، آسیبی به آن نمی‌رسد. می‌توان گفت تنها نکته‌ی مهم در حفظ شادابی فلامینگو، رطوبت خاک است.

مشخصات

 • نام علمی: کلروفیتوم
 • خانواده: اسپاراگوس
 • طول عمر: جاودانه!
 • رنگ برگ: سبز و پرتقالی
 • رنگ شکوفه: طلایی (زرد و نارنجی)
 • فصل گلدهی: تابستان
 • ارتفاع: عموماً 40 الی 50 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: فراوان اما غیرمستقیم
 • دما: 20 الی 22 درجه سانتی‌گراد
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: خاک همیشه مرطوب
 • کود: ماهی دو مرتبه در فصل رشد (بهار و تابستان)

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه فلامینگو

پتوس

گیاه پتوس، خرید اینترنتی گیاه پتوس، خرید آنلاین گیاه پتوس، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

پتوس گیاهی همیشه‌سبز، بالارونده و بومی جنوب شرقی آسیا و استرالیا است که برگ‌هایی شبیه به قلب، چرم‌مانند، براق و به رنگ سبز و زرد دارد.

این گیاه بالارونده با سرعت رشد بالا برای تزیین دیوارهای خالی در فضاهای بسته بسیار مناسب است. برگ‌های پتوس در تمام زوایا و با سرعت زیاد رشد می‌کنند و فضای آپارتمان شما را زیبا می‌کنند. می‌توانید شاخه‌های پتوس را بر روی ستون‌های خالی هم هدایت کنید تا از آن بالا بروند. پتوس برای کاشت در سبدهای آویز نیز بسیار توصیه می‌شود و زیبایی چشمگیری می‌آفریند.

به‌طور کل پتوس جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی و سازگار است که خود را به‌خوبی با شرایط وقف می‌دهد. گل پتوس به افراد مبتدی که تازه ‌وارد دنیای گل و گیاه شده‌اند به‌شدت توصیه می‌شود.

همچنین اگر فراموش‌کار هستید و در آبیاری و رسیدگی به گیاهان غفلت می‌کنید، با خیال راحت پتوس بخرید! پتوس گیاهی بخشنده است که فراموشی و غفلت شما را نادیده می‌گیرد و با حداقل امکانات، حداکثر رشد را دارد!

از نظر کارشناسان گلخانه ملک گل پتوس در میان بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی، با اختلاف بالاترین مقاومت را دارد.

مشخصات

 • نام علمی: اپیپرمنوم آریوم (Epipremnum aureum)
 • خانواده: آراسه (Araceae)
 • طول عمر: حداکثر 25 سال
 • رنگ: سبز، زرد
 • فصل گلدهی: به‌ندرت گل می‌دهد
 • ارتفاع در فضای باز: 8 الی 15 متر (در زمان بلوغ)
 • ارتفاع در فضای بسته: 5 متر

نگهداری

 • نور: غیرمستقیم و متوسط
 • دما: 15 الی 29 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: محیط مرطوب را دوست دارد ازاین‌رو آب‌پاشی روی سطح خاک توصیه می‌شود
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: در فصول گرم هفته‌ای یک بار و در فصول سرد سال هر دو هفته یک بار
 • کود: در فصول گرم هر دو هفته یک بار و در فصول سرد سال ماهی یک بار

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه پتوس

شامادورا

گیاه شامادورا، خرید اینترنتی گیاه شامادورا، خرید آنلاین گیاه شامادورا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

نخل شامادورا همیشه‌سبز با ظاهری شبیه به نخل خرما، بومی آمریکای مرکزی به‌ویژه گواتمالا و مکزیک است که در میان درختان سر به فلک کشیده‌ی جنگل‌های کوهستانی و استوایی شکوفا می‌شود.

شامادورا نمایی از جنگل‌های استوایی را به خانه‌ی شما می‌آورد و جلوه‌ی محیط را می‌افزاید. شامادورا، نخلی ظریف، جمع‌و‌جور و ساده‌ترین راه برای ایجاد منظره‌ای جنگلی و استوایی در محیط‌های بسته و سرپوشیده است!

نخل شامادورا جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است و سرعت رشد آن نیز بسیار آهسته است. درنتیجه برای افراد مبتدی که به‌تازگی وارد دنیای گل و گیاه شده‌اند به‌شدت توصیه می‌شود. شامادورا گیاهی کم‌توقع و غیر حساس است که اشتباهات کوچک صاحبش را می‌بخشد!

اگر جز افراد فراموش‌کار هستید و همواره به دنبال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی هستید، خرید شامادورا را به شما توصیه می‌کنیم.

مشخصات

 • نام علمی: شامادورا الگانس (Chamaedorea Elegans)
 • خانواده: اریکاسه (Arecaceae)
 • طول عمر: حداکثر 25 سال
 • رنگ برگ: سبز تیره
 • رنگ ساقه: سبز روشن
 • رنگ گل: زرد
 • رنگ میوه: قرمز، نارنجی
 • فصل گلدهی: اواخر تابستان و پاییز
 • ارتفاع: حداکثر 2 متر (در آپارتمان)

نگهداری

 • نور: کم، غیرمستقیم و سایه
 • دما: حداقل 18 و 12 درجه سانتی‌گراد به ترتیب در طول روز و شب
 • رطوبت: رطوبت دوست
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: تنها زمانی به گیاه آب بدهید که سطح آن کاملاً خشک‌شده باشد
 • کود: ماهی یک بار کود 20-20-20

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه شامادورا

سینگونیوم صورتی

گیاه سینگونیوم، خرید اینترنتی گیاه سینگونیوم، خرید آنلاین گیاه سینگونیوم، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

سینگونیوم صورتی که در ایران بانام گیاه پنجه غازی هم معروف است، بومی جنگل‌های استوایی مکزیک، آمریکای جنوبی و مرکزی است و شهرتی چند صدساله دارد، گیاهی بسیار زیبا، متفاوت و لاکچری!

سینگونیوم صورتی بالارونده است و برای نگهداری در آپارتمان در گلدان یا سبدهای آویز مناسب است.

نگهداری سینگونیوم صورتی نیز بسیار ساده است. گیاه سینگونیوم صورتی جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی نسبت به نور کم و سایه است. درنتیجه برای پرورش در محیط‌های کم‌نور گزینه بسیار مناسبی است. دما و رطوبت عادی خانه نیز برای سینگونیوم کفایت می‌کند.

مشخصات

 • نام علمی: سينگونيوم پودوفیلوم
 • خانواده: آراسه
 • رنگ: صورتی
 • فصل گلدهی: به‌ندرت در آپارتمان گل می‌دهد
 • ارتفاع: حداکثر 1.8 متر

نگهداری

 • نور: غیرمستقیم
 • دما: 15 الی 21 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت استاندارد خانه
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: سطح خاک را در طول فصل رشد مرطوب نگه دارید
 • کود دهی: ماهی یک بار در طول فصل رشد

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه سنگونیوم صورتی

سانسوریا ابلق

گیاه سانسوریا، خرید اینترنتی گیاه سانسوریا، خرید آنلاین گیاه سانسوریا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

سانسوریا ابلق یکی از انواع گیاه سانسوریا است که برگ‌هایی سبز با حاشیه‌ی زرد دارد. درواقع نوارهای طلایی‌رنگ اطراف برگ‌های سانسوریا ابلق را فراگرفته است و همین امر زیبایی آن را دو چندان کرده است.

دوام، سازگاری، استقامت و عمر طولانی سانسوریا ابلق موجب شده که این گیاه به‌شدت طرفدار داشته باشد، مخصوصاً در محیط‌های تجاری و اداری که ممکن است رسیدگی به گل و گیاهان با تأخیر انجام شود.

بسیاری از ما وقت کافی برای رسیدگی به گل و گیاه منزل خود را نداریم و به‌سختی فرصت آبیاری و هرس آن‌ها را پیدا می‌کنیم. از همین رو انتخاب بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی که حساس و زودرنج نیستند، همیشه در اولویت قرار می‌گیرند.

سانسوریا هم یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی در شرایط مختلف نوری است. همچنین بازه‌ی وسیعی از دماها و خشکی هوا را به خوبی تحمل می‌کند. جالب است بدانید که با توجه به نور، دما و رطوبت، سانسوریا ابلق مقاوم هر 2 الی 6 هفته به آب نیاز دارد! پس گزینه‌ی مناسبی برای افراد فراموش کار است که مدام آبیاری گیاهان را فراموش می‌کند!

قابل ذکر است که انواع سانسوریا جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی هستند.

مشخصات

 • نام علمی: سانسوریا تریفاسکیاتا
 • خانواده: اسپاراگوس
 • طول عمر: میانگین 5 الی 10 سال (در صورت مراقبت تا 25 سال هم می‌تواند عمر کند!)
 • رنگ برگ: سبز، خاکستری، زرد، طلایی
 • رنگ گل: سفید مایل به سبز
 • فصل گلدهی: بهار (به‌ندرت گل می‌دهد)
 • ارتفاع: حداکثر 70 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: غیرمستقیم
 • دما: دمای استاندارد خانه
 • رطوبت: رطوبت دوست اما خشکی را هم تحمل می‌کند
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: هر 2 الی 6 هفته (با توجه به نور، دما و رطوبت محیط)
 • کود دهی: حداکثر دو مرتبه در فصل رشد

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه سانسوریا ابلق

برگ‌انجیری مینیاتوری

خرید اینترنتی بونسای انجیری،خرید بونسای انجیری، نگهداری بونسای انجیری، بونسای انجیری، خرید عمده بونسای انجیری ، فروش بونسای انجیری، خرید آنلاین بونسای انجیری

معرفی

یکی دیگر از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی برگ‌انجیری مینیاتوری است که بسیار شبیه به گیاه برگ‌انجیری است اما نباید این دو را باهم اشتباه گرفت. برگ‌انجیری مینیاتوری بومی جنوب تایلند و مالزی است و به علت شباهت بسیار زیاد آن با گیاه برگ‌انجیری، نام برگ‌انجیری مینیاتوری بر روی آن گذاشته شده است.

برگ‌های هردو گیاه بسیار شبیه به هم‌ هستند، با این تفاوت که برگ‌های گیاه برگ انجیری مینیاتوری همان‌گونه که از نامش پیداست، کوچک‌ترند. ویژگی‌ها و شرایط نگهداری هر دو گیاه نیز بسیار به هم نزدیک است.

برگ انجیری مینیاتوری جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است که به این سادگی‌ها از بین نمی‌رود. رطوبت و دمای عادی خانه برای نگهداری آن مناسب است.

 مشخصات

 • نام علمی: Raphidophora Tetrasperma
 • خانواده: آراسه
 • طول عمر: دائمی
 • رنگ: سبز
 • ارتفاع: 1.5 الی 2 متر در آپارتمان

نگهداری

 • نور: غیرمستقیم
 • دما: متعادل
 • رطوبت: 30% الی 40%
 • خاک: سبک، زهکش و متخلخل
 • آبیاری: به حدی آب دهید که سطح خاک همیشه کمی مرطوب باشد
 • کود دهی: کود غنی از نیتروژن در فصل رشد به شکل ماهانه

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه برگ انجیری

شفلرا

گیاه شفلرا، خرید اینترنتی گیاه شفلرا، خرید آنلاین گیاه شفلرا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

شفلرای سفید گیاهی چندساله، گرمسیری، همیشه‌سبز و سرسخت است. نگهداری انواع گونه‌های شفلرا در خانه یا محیط کار بسیار ساده است و جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است که طیف وسیعی از شرایط محیطی را تحمل می‌کند.

جالب است بدانید که غفلت از آبیاری به‌موقع، آسیبی به شفلرا نمی‌زند! اگر مدام مجبور به سفرهای طولانی‌مدت هستید یا از آن دسته افرادی هستید که مدام آبیاری گیاهان را فراموش می‌کنید، بدون نگرانی شفلرا بخرید!

گل شفلرا از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی نسبت به تاریکی، نور کم و سایه است و همین امر آن را برای نگهداری در محیط‌های کم‌نور مثل راهرو مناسب کرده است. اگر آپارتمان یا شرکت شما نورگیر نیست، گیاه شفلرا گزینه‌ی پیشنهادی ماست!

مشخصات

 • نام علمی: شفلرا آربوریکلا ژینین (Schefflera Arboricola ‘Janine’)
 • خانواده: آرالیاسه (Araliaceae)
 • طول عمر: 25 الی 50 سال
 • رنگ: سبز، سفید، کرم، زرد
 • فصل گلدهی: بهار
 • ارتفاع: 1 الی 1.5 متر (در زمان بلوغ)

نگهداری

 • نور: متوسط و غیرمستقیم
 • رطوبت: رطوبت دوست
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: هر زمان خاک خشک شد به آن آب دهید
 • کود دهی: در فصل بهار و پاییز هفته‌ای یک یا دو بار

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه شفلرا

آگلونما هلندی

گیاه آگلونما، خرید اینترنتی گیاه آگلونما، خرید آنلاین آگلونما، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

آگلونما هلندی بدون شک خاص‌ترین، متفاوت‌ترین و زیباترین نوع آگلونما است و در گروه بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی شهرت بسیاری دارد.

مقاومت بالای آگلونما هلندی در برابر خشکی، بی‌آبی، رطوبت بالا و نور کم، این گیاه را برای پرورش در محیط‌های کم‌نور و صاحبان فراموش‌کار و گرفتار گزینه‌ی ایده آلی کرده است!

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که مدام آبیاری گل و گیاهان منزل خود را فراموش می‌کنید و همواره به دنبال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی هستید، دیگر نگران نباشید! آگلونما هلندی به‌سرعت خود را با شرایط وقف می‌دهد و قدرت تحمل آن به‌شدت بالا است.

درواقع انواع مختلف آگلونما، گیاهان مقاومی هستند و نور کم و بی‌آبی را تحمل می‌کنند. به‌طور کل هرچه رنگ برگ آن‌ها تیره‌تر شود، مقاومتشان در برابر نور کم بیشتر می‌شود. به‌این‌ترتیب آگلونما بلک بیشتر از همه تاریکی را تحمل می‌کند.

مشغله و گرفتاری‌های زندگی شهری اکثر علاقه‌مندان به گل و گیاه را به نگهداری از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی و سازگار ترغیب می‌کند تا بتوانند سالیان سال از همراهی این گیاهان لذت ببرند و مدام درگیر نگهداری آن‌ها نباشند.

مشخصات

 • نام علمی: آگلونما هلندی سفید (Aglaonema White Rain)
 • خانواده: شیپوری (Araceae)
 • طول عمر: کمتر از 25 سال
 • رنگ برگ: سفید و سبز
 • رنگ گل: سفید
 • رنگ میوه: قرمز
 • فصل گلدهی: عموماً در تابستان (گاهی اوقات در بهار و پاییز)
 • ارتفاع: حداکثر 1 متر (گیاه بالغ)

نگهداری

 • نور: محیط کم نور را تحمل می‌کند اما بهتر است در نور فراوان قرار گیرد
 • دما: گرمادوست
 • رطوبت: در فصل زمستان در زیرگلدانی که با سنگ و آب پرشده است قرار دهید
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: اجازه دهید تا خاکش کاملاً خشک شود و سپس اقدام به آبیاری مجدد کنید
 • کود: هر دو هفته یک‌بار

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه آگلونما هلندی

کروتون آکوبا

گیاه کروتون، خرید اینترنتی گیاه کروتون، خرید آنلاین گیاه کروتون، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

کروتون آکوبا را می‌توان در فضای باز، باغ و باغچه پرورش داد. آکوبا در حاشیه رودخانه، نهر، دشت و به‌طور کل مناطق مرطوب به‌خوبی رشد می‌کند. گل آکوبا با برگ‌های خالدار، چرمی و پهن خود می‌تواند به‌عنوان گیاه آپارتمانی در فضای بسته نیز پرورش یابد و یکی از بادوام‌ترین گل‌های آپارتمانی به شمار می‌آید.

کروتون آکوبا همانند سایر گونه‌های آکوبا در سایه و آلودگی هوا به‌خوبی رشد می‌کند و در کل گیاهی مقاوم و سازگار است که نگهداری از آن در محیط بسته‌ی آپارتمان آسان است. علاقه‌ی گیاه به سایه و رشد آن در نور کم، کروتون آکوبا را برای پرورش در خانه‌ها یا محیط‌های اداری کم‌نور بسیار مناسب کرده است.

دیگران نگران خرابی گل و گیاهان در آپارتمان کم‌نور خود نباشید! گیاه کروتون آکوبا به عنوان یکی از معروف‌ترین و بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی آماده است تا در محیط سایه نیز همراه شما باشد.

مشخصات

 • نام علمی: آکوبا ژاپنی
 • خانواده: گاریاسه
 • طول عمر: 25 الی 50 سال
 • رنگ برگ: سبز، زرد کم‌رنگ
 • رنگ گل: ارغوانی مایل به قرمز
 • رنگ میوه: قرمز
 • فصل گلدهی: بهار
 • ارتفاع در فضای باز: حداکثر 3 متر
 • ارتفاع در فضای بسته: حداکثر 90 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: نور کم و محیط نیمه سایه
 • دما: 7 الی 18 درجه سانتی‌گراد
 • خاک: سبک و متخلخل (بهتر است PH آن بین 6 تا 7 باشد)
 • آبیاری: کم (در برابر خشکی و بی‌آبی استقامت بالایی)
 • کود دهی: کود حاوی آهن و گوگرد در اواخر زمستان و اوایل بهار

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه کروتون آکوبا

سانسوریا کرواتی

گیاه سانسوریا، خرید اینترنتی گیاه سانسوریا، خرید آنلاین گیاه سانسوریا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

سانسوریا یا همان گیاه کرواتی برگ‌های سبزرنگ، طویل و نوک‌تیز شبیه به شمشیر دارد که می‌توانند تا طول یک متر نیز رشد کنند.

سانسوریا جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است و نسبت به خشکی و سایه مقاومت بالایی دارد. سانسوریا برای نگهداری در منازل کم‌نور و محیط‌های اداری و شلوغ که رسیدگی به گل و گیاهان به‌موقع انجام نمی‌شود، بسیار مناسب است.

گیاه سانسوریا نوعی ساکولنت است و می‌تواند آب موردنیاز خود را ذخیره و در مواقع لزوم استفاده کند. از این‌رو فراموشی صاحبش در آبیاری به موقع را می‌بخشد!

گل سانسوریا را می‌توان پرطاقت‌ترین و مقاوم‌ترین گیاه آپارتمانی نامید و حتی افرادی که آشنایی چندانی با پرورش گیاهان آپارتمانی ندارند هم می‌توانند این گل را سال‌های سال در منزل خود نگهداری کنند.

سانسوریا به عنوان یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی به آب کمی برای زنده ماندن نیاز دارد و غفلت صاحبش در آبیاری را می‌بخشد. خود را با شرایط گوناگون محیطی به‌خوبی وقف می‌دهد و نور شدید را تحمل می‌کند. حتی نور مصنوعی که در منازل و محیط کار ما وجود دارد نیز برای سانسوریا کافی است!

مشخصات

 • نام علمی: سانسوریا تریفاسکیاتا (Sansevieria Trifasciata)
 • خانواده: اسپاراگوس (Asparagaceae)
 • طول عمر: میانگین 5 الی 10 سال (در صورت مراقبت تا 25 سال هم می‌تواند عمر کند!)
 • رنگ برگ: ترکیبی از سبز، خاکستری و نقره‌ای با نوارهای سبز تیره
 • رنگ گل: سفید مایل به سبز
 • فصل گلدهی: بهار (به‌ندرت)
 • ارتفاع: حداکثر 70 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: ترجیحاً نور غیرمستقیم
 • دما: 21 الی 32 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت منزل
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: به‌طورکلی به آب کمی نیاز دارد. تا زمانی که سطح خاک خشک نشده آب ندهید
 • کود دهی: ماهی یک‌بار با نصف غلظت توصیه‌شده کارخانه سازنده کود

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه سانسوریا کراواتی

لیندا پافیلی

گیاه بونسای لیندا، خرید اینترنتی گیاه بونسای لیندا، خرید آنلاین گیاه بونسای لیندا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

لیندا گیاهی بسیار زیبا و چشم نواز است. فرم خاص و زیبا ساقه لیندا در کنار برگ‌های مجنون و آویزان، زیبایی و شکوه را تمام کرده است!

اما زیبایی ظاهری فقط یکی از انتظاراتی است که مردم از گیاهان آپارتمانی دارند. علاوه بر آن عموماً به دنبال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی هستند که با شرایط سخت محیطی هم سازگار باشند که خوشبختانه گل لیندا جز این گروه است.

می‌توانید با خیال راحت مسافرت بروید و نگران خشک شدن گیاه لیندا نباشید! نگهداری از لیندا پافیلی در منزل و محیط کار بسیار ساده است.

در زبان انگلیسی گیاه لیندا را با جمله‌ی “Plant it and forget it” توصیف می‌کنند! به این معنا که گل لیندا را بکارید، آن را به حال خود رها و فراموش کنید! این جمله بهترین توصیف از صبر، تحمل و استقامت مثال‌زدنی این گیاه است.

مشخصات

 • نام علمی: Beaucarnea recurvate
 • خانواده: Asparagaceae
 • طول عمر: میانگین 100 سال
 • رنگ برگ: سبز روشن و تیره
 • رنگ گل: سفید مایل به کرم
 • فصل گلدهی: تابستان
 • ارتفاع: حداکثر دو متر در آپارتمان

نگهداری

 • نور: مستقیم و فراوان
 • دما: دمای 21 درجه سانتی‌گراد بهترین دما برای رشد
 • رطوبت: رطوبت عادی خانه‌ (30% الی 40%)
 • خاک: خاک ماسه‌ای و زهکش و سبک
 • آبیاری: در فصول گرم هفته‌ای یک‌بار و در فصول سرد سال هر دو هفته یک‌بار
 • کود دهی: هرچند هفته یک‌بار در فصل بهار و تابستان کود بدهید.

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه لیندا پافیلی

کراسولا خرفه‌ای

خرید اینترنتی بونسای کراسولا،خرید بونسای کراسولا، نگهداری بونسای کراسولا، بونسای کراسولا، خرید عمده بونسای کراسولا ، فروش بونسای کراسولا، خرید آنلاین بونسای کراسولا

معرفی

کراسولا بیش از 150 گونه دارد و کراسولا خرفه‌ای مشهورترین نوع گیاه کراسولا در ایران است. اگر به دنبال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی هستید، با اطمینان کراسولا خرفه‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهیم!

نگهداری از کراسولا خرفه‌ای در منزل بسیار ساده است. اگر تازه به دنیای گل و گیاه وارد شده‌اید و آشنایی چندانی با نگهداری گیاهان در منزل ندارید، کراسولا خرفه‌ای گیاهی مناسب برای پرورش در آپارتمان است.

نگهداری آسان درختچه کراسولا خرفه‌ای در کنار زیبایی و شکوه موجب افزایش چشمگیر طرفداران این گیاه شده است. کراسولا خرفه‌ای گرمای فراوان را تحمل می‌کند و در برابر سرما هم مقاومت خوبی دارد. ازاین‌رو نام این گیاه همیشه در لیست گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما و سرما دیده می‌شود.

مشخصات

 • نام علمی: کراسولا اواتا (Crassula ovata)
 • خانواده: کراسولاسه (Crassulaceae)
 • طول عمر: جاودانه (عمر طولانی)
 • رنگ برگ: سبز یشمی، قرمز (با تغییر شرایط نوری)
 • رنگ ساقه: سبز (ساقه جوان)، قهوه‌ای (ساقه بالغ)
 • رنگ گل: سفید و صورتی
 • فصل گلدهی: بهار
 • ارتفاع: معمولاً 1 الی 1.5 متر و حداکثر 5 متر

نگهداری

 • نور: فراوان
 • دما: 12 الی 27 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت بالا را دوست ندارد
 • خاک: ترکیبی از خاک کاکتوس با پرلیت
 • آبیاری: تا زمانی که خاک کاملاً خشک نشده، به کراسولا خرفه‌ای آب ندهید
 • کود دهی: از فصل بهار تا اوایل پاییز کود ارگانیک با نصف غلظت توصیه‌شده

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه کراسولا خرفه ای

کالانکوآ

گیاه کالانکوا، خرید اینترنتی گیاه کالانکوا، خرید آنلاین گیاه کالانکوا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

کالانکوا ساکولنتی گوشتی، بدون خار و کرک دار، براق، بیضی‌شکل و آبدار است. کالانکوا همانند بسیاری از ساکولنت‌ها جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌آید زیرا ذخیره آب در برگ‌هایش در زمان کم‌آبی به کمکش می‌رسد. معمولاً به افراد فراموش‌کاری که مدام آبیاری گل و گیاهان خود را فراموش می‌کنند، توصیه می‌کنیم که از صبر و تحمل کالانکوا نهایت بهره را برند و آن را به گلخانه خود دعوت کنند!

می‌توانید آن را در گلدان کاشته و در خانه قرار دهید یا اگر محیط بیرون از منزل شما برای این گیاه مساعد است، آن را در باغ و باغچه بکارید. به‌هرحال گل کالانکوا چه در داخل خانه نگهداری شود چه خارج از خانه، به رطوبت کم، نور متوسط و خاک خشک نیاز دارد.

مشخصات

 • نام علمی: کالانکوا (Kalanchoe Spp)
 • خانواده: کراسولاسه (Crassulaceae)
 • طول عمر: چندساله
 • رنگ گل: طیف وسیعی از رنگ‌ها نظیر سفید، صورتی، قرمز، نارنجی، گلبهی، زرد و سرخابی
 • رنگ برگ: سبز تیره
 • فصل گلدهی: عموماً بهار تا پاییز
 • ارتفاع: 15 الی 45 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: متوسط
 • دما: 10 الی 25 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: متوسط
 • خاک: ترکیبی از پیت ماس، ماسه و پرلیت
 • آبیاری: حدوداً هر دو هفته یک‌بار و پس از خشک شدن سطح خاک
 • کود دهی: هر دو سه هفته یک‌بار در فصل رشد (بهار و تابستان)

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه کالانکوآ

دراسنا قرمز

گیاه دراسینا، خرید اینترنتی گیاه دراسینا، خرید آنلاین گیاه دراسینا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

دراسنا قرمز همانند سایر انواع دراسنا به حداقل مراقبت نیاز دارد و همین مسئله این گل را به یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است، گلی که با حداقل توجه سالیان سال همراه شماست.

دراسنا قرمز با ظاهر و رنگ جذاب خود زیبایی را به منزل و محیط کار شما می‌افزاید. گلی بسیار مقاوم، صبور و بی‌آزار که به‌سرعت خودش را با شرایط گوناگون محیطی وقف می‌دهد.

دراسنا قرمز یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی در گلخانه ملک است که طرفداران بسیاری دارد و همواره جز گل‌های پرفروش است.

مشخصات

 • نام علمی: دراسنا مارگیناتا (Dracaena Marginata)
 • خانواده: لیلیاسه (Liliaceae)
 • طول عمر: حداکثر 25 سال
 • رنگ گل: سفید
 • رنگ برگ: سبز و قرمز
 • فصل گلدهی: بهار (در محیط بسته به‌ندرت گل می‌دهد)
 • ارتفاع: 30 سانتی‌متر الی دو متر

نگهداری

 • نور: غیرمستقیم
 • دما: 15 الی 24 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: رطوبت دوست، هفته‌ای دو تا سه مرتبه غبار پاشی کنید
 • خاک: ترکیب خاک باغچه، پرلیت و خاک‌برگ
 • آبیاری: اجازه دهید تا خاکش کاملاً خشک شود و سپس اقدام به آبیاری مجدد کنید
 • کود دهی: یک‌بار در اوایل بهار و بار دوم در فصل تابستان

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه دراسنا قرمز

برگ عبایی

گیاه برگ عبایی، خرید اینترنتی گیاه برگ عبایی، خرید آنلاین گیاه برگ عبایی، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

عبایی یا برگ عبایی گیاهی کم‌توقع، سازگار و صبور است و یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌آید. عبایی در هر خاکی با کمترین میزان آب و در محیط کم‌نور و سایه، به زندگی خود ادامه می‌دهد!

نور متوسط برای عبایی کافی است و طیف وسیعی از دماها را به خوبی تحمل می‌کند. عبایی یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما و سرما است. دقت کنید که گیاه عبایی در محیط مرطوب بهتر رشد می‌کند بااین‌حال با محیط خشک هم کنار می‌آید!

مشخصات

 • نام علمی: اسپیدیسترا الاتیور (Aspidistra Elatior)
 • خانواده: آسپاراگوس (Asparagaceae)
 • طول عمر: 50 سال یا حتی بیشتر!
 • رنگ برگ: سبز تیره
 • رنگ گل: ارغوانی روشن و مایل به قهوه‌ای
 • فصل گلدهی: بهار
 • ارتفاع: 50 الی 70 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: متوسط
 • دما: سازگار با طیف وسیعی از دماها (از یخ‌زدگی محافظت گردد)
 • رطوبت: عملکرد بهتر در محیط مرطوب
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: در محیط کم‌نور و خنک هفته‌ای یک مرتبه، به طور کل آبیاری پس از خشک شدن سطح خاک انجام شود
 • کود دهی: اگر غلظت کود بالا است ماهی یک مرتبه کود دهید در غیر این صورت دفعات کود دهی بیشتر شود

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه برگ عبایی

دراسنا کامپکت

گیاه دراسینا، خرید اینترنتی گیاه دراسینا، خرید آنلاین گیاه دراسینا، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

دراسنا کامپکت با برگ‌های سبز، متراکم، بلند و کشیده گزینه‌ی بسیار مطلوبی برای پرورش در آپارتمان یا محیط کار شماست و جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است.

استقامت این گیاه بومی شرق آفریقا در نور کم مثال‌زدنی است، به همین علت پرورش دراسنا کامپکت در محیط‌های کم‌نور به‌شدت توصیه می‌شود.

همچنین در محیط‌های اداری و تجاری نظیر بانک‌ها، شرکت‌ها و دفاتر که ممکن است رسیدگی به گل و گیاهان با تأخیر انجام شود، دراسنا کامپکت گزینه‌ی ایده آلی محسوب می‌شود.

به‌طورکلی دراسنا کامپکت همانند سایر انواع دراسنا به افراد گرفتار و فراموش کار توصیه می‌شوند.

مشخصات

 • نام علمی: دراسنا کامپکت (Dracaena Compacta)
 • خانواده: آسپاراگوس (Asparagaceae)
 • طول عمر: جاودانه
 • رنگ: سبز
 • فصل گلدهی: بهار
 • ارتفاع: حداکثر 2 متر در فضای بسته

نگهداری

 • نور: متوسط
 • دما: دمای بین 16 الی 24 درجه سانتی‌گراد
 • رطوبت: 25%
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: هر زمان که سطح خاک خشک شد
 • کود دهی: سالی دو مرتبه (به علت سرعت رشد پایین به کود کمی نیازمند است)

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه دراسنا کامپکت

بونسای جنسینگ فیکوس

گیاه بونسای جنسینگ، خرید اینترنتی گیاه بونسای جنسینگ، خرید آنلاین گیاه بونسای جنسینگ، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

بونسای جنسینگ فیکوس از پیوند گیاه جنسینگ و فیکوس حاصل‌شده است. تنه و ساقه‌های ضخیم بونسای جنسینگ فیکوس با برگ‌های سبز، نوک‌تیز، چرمی و بیضی‌شکل پوشیده شده است. حاصل این پیوند به یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل شده است!

بونسای جنسینگ فیکوس جز گیاهان آپارتمانی مقاوم است، گیاهی کم‌توقع و سازگار! نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و برای همین به افرادی که تازه‌ وارد دنیای بونسای شده‌اند به‌شدت توصیه می‌شود.

 مشخصات

 • نام علمی: فیکوس رتوزا
 • خانواده: توت (Moraceae or Mulberry Plants)
 • طول عمر: جاودانه
 • رنگ: سبز
 • ارتفاع: 40 الی 100 سانتی‌متر

نگهداری

 • نور: نور فراوان اما غیرمستقیم
 • دما: بین 25 الی 35 درجه سانتی‌گراد
 • خاک: سبک و زهکش
 • آبیاری: هفته‌ای یک یا دو بار
 • کود دهی: کود محلول حداقل ماهی یک‌بار غیر از فصل زمستان

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه بونسای جنسینگ

ساکولنت‌ها

گیاه کاکتوس ساکولنت، خرید اینترنتی گیاه کاکتوس ساکولنت، خرید آنلاین گیاه کاکتوس ساکولنت، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

ساکولنت‌ها جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی و بسیار سرسخت هستند. شرایط سخت محیطی و آب و هوایی نظیر کم‌آبی، نور شدید، هوای بسیار سرد و گرم و تغییرات آب و هوایی کمتر بر ساکولنت‌ اثر می‌گذارد و همین امر باعث شده که به گیاهی پرطرفدار در محیط بسته آپارتمان‌ها و حتی محیط‌های باز تبدیل شود. تا جایی که ساکولنت نماد مقاومت و وفاداری شده است!

ساکولنت‌ها برگ‌های گوشتی، آبدار و ضخیم دارند و آب را در برگ‌های خود ذخیره می‌کنند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. همین امر ساکولنت را به یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی در برابر خشک‌سالی و کمبود آب تبدیل کرده است.

مشخصات

 • نام علمی: ساکولنت (succulent)
 • طول عمر: 6 الی 8 سال
 • رنگ: طیف وسیعی از رنگ‌ها شامل سبز، قرمز روشن، آبی، بنفش، ارغوانی، زرد و غیره
 • ارتفاع:2.5 سانتی‌متر الی 4 متر

نگهداری

 • نور: عاشق نور و به‌خوبی نور شدید را تحمل می‌کنند
 • دما: مقاومت بالایی نسبت به گرما و سرما دارند. بااین‌حال بهتر است در مقابل یخ‌زدگی و سوختگی محافظت شوند
 • رطوبت: بهتر است در محیط مرطوب برای مدت طولانی نباشند
 • خاک: متخلخل، سبک و زهکش
 • آبیاری: ساکولنت‌هایی که درون آپارتمان نگهداری می‌شوند هفته‌ای یک بار به آب نیاز دارند
 • کود: آن‌چنان به کود نیاز ندارد، بااین‌حال می‌توان در فصل رشد کود کمی به آن‌ها داد

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه ساکولنت

آنتوریم

گیاه آنتوریوم، خرید اینترنتی گیاه آنتوریوم، خرید آنلاین آنتوریوم، فروشگاه آنلاین گل و گیاه

معرفی

گل آنتوریم که در دو نوع شاخه بریده و کاشته شده در گلدان استفاده می‌شود، جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی است، یکی از زیباترین و بهترین گل‌های آپارتمانی که زیبایی‌اش بیننده را محو خود می‌کند. تنوع رنگی این گل موجب شده که برای مناسب‌های مختلف نظیر دسته‌گل عروسی (آنتوریم سفید و صورتی) و یا حتی عرض تسلیت (آنتوریم سیاه) مناسب باشد.

آنتوریم از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سایه است و به نور کمی نیاز دارد. ازاین‌رو برای نگهداری در محیط‌های سایه و کم‌نور نیز ایده‌آل است. در ضمن گیاه آنتوریم بسیار ماندگار است. جالب است بدانید که گل شاخه بریده آنتوریوم تا شش هفته یا حتی بیشتر هم دوام دارد! می‌توانید گلدان گل خود را با شاخه‌های بریده آنتوریوم زینت بخشید و هفته ‌ها از زیبایی آن لذت ببرید!

مشخصات

 • نام علمی: آنتوریوم آندرانوم (Anthurium Andraeanum)
 • خانواده: آراسه (Araceae)
 • طول عمر گل شاخه بریده آنتوریوم: شش هفته یا حتی بیشتر!
 • طول عمر گیاه آنتوریوم کاشته شده در خاک: جاودانه و دائمی
 • رنگ گلبرگ: ‌قرمز، صورتی، بنفش، نارنجی، سبز، سفید، کرم، زرد، قهوه‌ای، آبی و حتی سیاه! به شکل تک‌رنگ، چندرنگ یا رگه‌ای
 • فصل گلدهی: تمام طول سال
 • ارتفاع: حداکثر 3 فوت (0.9 متر)

نگهداری

 • آبیاری: در فصول گرم سال هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یک‌بار
 • خاک: سبک و زهکش بالا مثلاً خاک پیت ماس
 • دما: بین 20 الی 22 درجه سانتی‌گراد (به سرما حساس است)
 • رطوبت: محیط مرطوب را دوست دارد ازاین‌رو آبپاشی روی سطح خاک توصیه می‌شود
 • کود: کود دهی هر دو هفته یک‌بار مخصوصاً در فصل رشد (بهار و تابستان)
 • نور: متوسط

همچنین مطالعه کنید روش نگهداری گیاه آنتوریوم

گیاهان آپارتمانی گران قیمت لزوماً بادوام نیستند!

در نظر بگیرید که هر گل گران‌قیمتی لزوماً مقاوم و بادوام نیست. بسیاری از گل و گیاهان زینتی حساس هستند و نگهداری از آن‌ها نیازمند شرایط محیطی ایده آل و متناسب با نیاز آن‌هاست. برخی در هوای خشک دوام نمی‌آورند و برخی از رطوبت بی زار! بسیاری آفتاب دوست هستند و برخی سایه دوست! بعضی از آن‌ها به هوای گرم یا سرد و همچنین تغییرات ناگهانی دما به شدت حساس هستند.

بسیاری از گل‌های آپارتمانی حساس به صاحبی دقیق و با اطلاعات کامل نیاز دارند که دانش کافی گیاه شناسی داشته باشد و با دقت و به شکل مداوم شرایط گیاه را چک کند تا هرگونه آسیب یا آفت گیاه را به سرعت متوجه شده و درمان کند.

بسیاری از گیاهان آپارتمانی گران‌قیمت حساس هستند و جز بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی قرار نمی‌گیرند. درنتیجه گل گران‌قیمت لزوماً دوام و مقاومت بالا ندارد!

اگر تازه کار هستید و به دنبال بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی می‌گردید، بهتر است لیست بالا را به دقت مطالعه کنید و گیاه مدنظر خود را از گلخانه ملک خریداری کنید.

بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی را از گلخانه ملک خریداری کنید!

گلخانه ملک سال‌ها در صنعت کشاورزی و گل و گیاه فعالیت داشته و بهترین و مجرب‌ترین متخصصین گیاه‌شناسی و کشاورزی را گرد هم آورده است تا با به کارگیری دانش روز گیاه‌شناسی و ابزارآلات دقیق، مدرن و حرفه‌ای به تولید و پخش انواع محصولات حوزه کشاورزی بپردازد:

 • بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی
 • انواع خاک‌های سبک و زهکش، خاک کاکتوس و خاک‌برگ غنی از مواد مغذی
 • انواع کودهای تخصصی شیمیایی و ارگانیک
 • ابزارآلات باغبانی و کشاورزی
 • گلدان‌های متنوع در جنس، مدل و رنگ‌های گوناگون
 • استندهای مدرن گل و گیاه برای نظم و تربیت بخشیدن به گلدان‌ها

تجربه شیرین خرید اینترنتی در گلخانه ملک!

گلخانه ملک جهت سهولت امر خرید گل و گیاه، علاوه بر فروش حضوری، به شکل اینترنتی و غیر حضوری نیز تمامی محصولات خود را به فروش می‌رساند.

به‌این‌ترتیب که خریدار از وب‌سایت جامع و پیشرفته گلخانه ملک به کمک کامپیوتر شخصی یا گوشی موبایل دیدن می‌کند. زیباترین و بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی در گلخانه ملک آماده‌ی عرضه هستند. می‌توانید رنگ و مدل گلدان را نیز انتخاب کند. پس از انتخاب گل و گلدان مدنظر، بازه زمانی تحویل جنس را انتخاب کرده و در همان زمان محصول خود را با کیفیت بالا درب منزل تحویل می‌گیرد.

گلخانه ملک همواره به دنبال تسهیل امور بوده است. در نتیجه کیفیت بالای محصولات و قیمت مناسب فقط بخشی از اولویت‌های ما است. در کنار کیفیت و قیمت، به دنبال راه‌های خلاقانه برای آسان کردن پروسه خرید و سفارش بوده‌ایم تا هر خریداری بتواند بدون خروج از منزل و اتلاف وقت در خیابان‌های پرترافیک، زیباترین و بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی را درب منزل تحویل بگیرد.

فروش آنلاین گل و گیاه این اجازه را به ما داده است که به هم‌وطنان در سراسر ایران خدمت‌رسانی کنیم. فرقی ندارد در کدام شهر و روستا ساکن هستید. چه در شمال و جنوب و چه در غرب و شرق کشور زندگی می‌کنید، گلخانه ملک آماده است تا سفارش شما را سالم درب منزل تحویل دهد.

کیفیت بالا با قیمت رقابتی رمز موفقیت ما!

عواملی که موجب شده‌اند مشتریان گلخانه ملک دائمی شوند و ما را به اطرافیان خود نیز پیشنهاد دهند کیفیت بالای تمامی محصولات و همچنین قیمت مناسب است. البته گروه کارشناسان خبره ما نیز بی‌تأثیر نبودند. هرگونه سؤال و ابهام مشتریان به‌سرعت و در اسرع وقت توسط کارشناسان گلخانه ملک بادقت پاسخ داده می‌شود.

 مسئولیت‌پذیری تیم ما موجب شده که همواره برترین‌های صنعت کشاورزی و گیاه‌شناسی را گرد هم ‌آوریم. تیمی خلاق، پرانرژی و توانمند که تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات می‌کند.

برنامه‌ریزی دقیق و سرعت عمل به ما کمک می‌کنند تا سفارش‌ها را دقیقاً در زمان تعیین شده، سالم و باکیفیت تحویل دهیم. زمان خود را با خرید از گلخانه ملک ذخیره کنید! تنها با یک تلفن همراه یا کامپیوتر و اینترنت و بدون خروج از منزل، هرآن چه که نیاز دارید را با چند کلیک ساده انتخاب و خریداری کنید!

گلخانه ملک تضمین کیفیت و قیمت رقابتی در کنار اعتماد و امنیت است!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
× تماس با پشتیبان