2
فروشگاه آنلاین گل و گیاه، خرید گیاه آپارتمانی، خرید درختچه آپارتمانی، خرید اینترنتی گل و گیاه، خرید گلدون، اجرای پروژه فضای سبز، محوطه سازی باغ و تالار، اجرای پروژه های دیوار سبز، اجرای روف گاردن، اجرای فضای سبز باغ و تالار و رستوران ، خرید اینترنتی بنجامین بلک

انجام پروژه های فضای سبز یک کار تخصصی و سنتی می باشد که توسط طراحان فضای سبز انجام شده و در آن طبیعت و فرهنگ ترکیب می شوند. در شاخه ی معاصر آن، طراحی فضای سبز پلی است بین معماری فضای سبز و طراحی باغ می باشد. در گلخانه ملک؛ علاوه بر تولید و پرورش انواع گل و گیاه، انجام پروژه فضای سبز یکی از رویکردهای اصلی می باشد. بنابراین انجام پروژه فضای سبز امری تخصصی بوده و نیاز به صرف زمان و مهارت و هزینه کافی می باشد.

در انجام پروژه فضای سبز، طراحی فضای سبز بر دو هدف برنامه ریزی یکپارچه فضای سبز ملک و طراحی خاص اجزای باغ و گیاهان داخل آن می باشد. پروژه های طراحی ممکن است شامل دو نقش عهده ی تخصصی باشند: طراحی فضای سبز و معماری فضای سبز.

  • طراحی فضای سبز عموما شامل ترکیب هنرمندانه و هنر دست و ظرافت باغبانی و تخصص به همراه تاکید بر درگیر شدن محل از مراحل مفهومی اولیه تا ساخت نهایی.
  • در معماری فضای سبز بیشتر تاکید بر برنامه ریزی شهری، شهر و پارک های منطقه ای، فضاهای سبز اشتراکی، پروژه های بین رشته ای در مقیاس بزرگ و واگذاری طرح ها به پیمانکاران پس از تکمیل.

در میان این دو نقش می تواند همپوشانی قابل توجهی از استعداد و مهارت اتفاق بیفتد، که بسته به تحصیلات، مجوزها، و تجربه متخصصین متفاوت خواهد بود.

رویکرد طراحی

در انجام پروژه فضای سبز، فاز طراحی فضای سبز شامل تحقیقات، جمع آوری ایده، و برنامه ریزی می باشد. فاکتورهای طراحی شامل کیفیت هدف مانند اقلیم و ریز اقلیم، توپوگرافی و جهت گیری، زهکشی سایت و شارژ آبهای زیرزمینی، کدهای شهری و منابع ساختمانی، خاک و آبیاری؛ دسترسی و گردش انسان و وسایل نقلیه. امکانات تفریحی (یعنی ورزش و آب)؛ مبلمان و روشنایی؛ گیاه شناسی زیستگاه گیاهان بومی در صورت وجود؛ ایمنی و امنیت اموال؛ جزئیات ساخت و ساز؛ و سایر ملاحظات قابل اندازه گیری. فاکتورهای طراحی همچنین شامل خصوصیات ذهنی مانند مکان های نبوغ (ویژگی های ویژه سایت برای تأکید). نیازها و ترجیحات مشتری؛ گیاهان و عناصر مطلوب برای نگهداری در سایت ، تغییر و یا جایگزینی ، و ممکن است در خارج از کشور برای مناظر وام گرفته شده در دسترس باشد. ترکیب هنری از منظر نگاه و مشاهده از درون؛ توسعه و تعریف مکانی – استفاده از خطوط ، احساس مقیاس و تعادل و تقارن. پالت های گیاهی؛ و کانون های هنری برای لذت بردن. تعداد بیشماری از فاکتورها و ملاحظات طراحی وجود دارد که به روند پیچیده ای از طراحی یک باغ زیبا ، منظم و زیبا منجر می شود و به مرور زمان شکوفا خواهد شد.

شیوه روزآمد و جذاب در طراحی فضای سبز آنلاین به مناظر حرفه ای این امکان را می دهد تا از طریق دستکاری تصاویر دو بعدی بدون نیاز به بازدید فیزیکی از مکان، از راه دور سایتها را طراحی و برنامه ریزی کنند. با توجه به فقدان داده های غیر بصری، تکمیلی مانند ارزیابی خاک و آزمایش pH ، محوطه سازی آنلاین لزوماً باید تنها روی ترکیب گیاهانی که در شرایط متنوع خاک را می توانند تحمل کنند ، تمرکز شود.

باغداری

بسیاری از طراحان انجام پروژه فضای سبز از نظر شخصی و حرفه ای به باغبانی علاقه دارند. پس از اتمام ساخت و ساز و کاشت ، باغ ها ایستا نیستند و پویایی در همه آنها وجود دارد، بنابراین از بعضی جهات می توان گفت انجام پروژه فضای سبز “هرگز تمام نمی شود”. مشارکت با مدیریت منظر و روند جهت گیری باغ ، روند تکامل و مراقبت در گرو نیازها و تمایلات حرفه ای و مشتری است. همانند سایر رشته های مرتبط با چشم انداز ، می توان خدمات دیگری را تحت عناوین طراح منظره یا باغبان حرفه ای ارائه داد.

مدیریت انجام پروژه فضای سبز

در انجام پروژه فضای سبز، همواره اصولی بایستی در نظر گرفته شوند:

  • حفظ شخصیت و تصویر محل اصلی بواسطه حفاظت از بوم منطقه و گیاهان بومی آن
  • تلاش برای برقراری تعادل عملی بین تنوع زیستی و یک محیط امن و قابل استفاده ، به حداقل رساندن خطرات احتمالی برای افراد ، ساختمانها و املاک
  • استفاده از گونه های گیاهی بومی و غیر بومی و گونه های محلی با منشأ جدید و ایجاد چشم اندازهای طبیعی
  • بهره گیری از تکنیک های طراحی شهری برای مدیریت آب باران و طوفان در محل
  • بهترین روش های بازسازی بوش و تکنیک های نگهداری منظره
  • هدف قرار دادن علفهای هرز مضر و حیوانات وحشی از طریق مدیریت یکپارچه آفت

انجام پروژه فضای سبز روزی شروع می شود و روزی به اتمام میرسد اما ما در گلخانه ملک تلاش می کنیم چیزی ایجاد کنیم که برای بیست یا حتی سی سال آینده خوب به نظر برسد. اگر برنامه دراز مدت دارید، متریالی که از آن استفاده می کنید بسیار اهمیت دارد. یکی از راه های رسیدن به آنچه در نظر دارید این است که ترکیبی از عناصر طبیعی به کار ببرید. برای مثال به کار بردن سنگ فرش نامنظم برای پیاده رو به همراه زمینه ای از چمن جلوه ای بسیار زیباتر از موزاییک های بتنی ساده خریداری شده از یک فروشگاه زنجیره ای دارد. یا بجای اینکه از آجرهای معمولی برای ساخت دیوار استفاده کنیم که بر اثر مرور زمان نیز از بین میرود می توانیم از تخته سنگ های خاص استفاده نماییم. به کارگیری عناصر طبیعی در فضای سبز سنتی و چشم انداز زیبایی را برای همیشه با خود حفظ می کند.

برای اینکه مطمئن باشیم فضای سبز با مرور زمان زیبایی خود را حفظ خواهد کرد، بایستی نگهداری و رسیدگی مرتب حتما انجام شود. گلخانه ملک تنها در انجام پروژه فضای سبز به مشتریان خود کمک نمی کند، بلکه ما تمامی خدمات مراقبتی پس از انجام پروژه فضای سبز را نیز توسط نیروهای مجرب و لوازم مرغوب ارائه می دهیم.

بنا به دلایل مختلف، همیشه انجام پروژه فضای سبز به صورت یکجا امکان پذیر نیست. از آنجا که در محوطه سازی از یک رویکرد درازمدت استفاده می شود، می توان پروژه را به دو صورت انجام داد: یا طراحی را متناسب با بودجه موجود و کل پروژه را به صورت یکجا انجام دهیم یا می توان پروژه را به بخش های مختلف تقسیم نموده و طی زمان به صورت تدریجی آن ها را اجرا نمود.

برای مالکینی که تصمیم می گیرند فازهای مختلف پروژه خود را طی دوره زمانی مشخصی، مثلا سه سال، اجرا نمایند، می توان برنامه ای در نظر گرفت که در آن علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ها مالک اطمینان داشته باشد که برای پیشبرد برنامه های فازهای بعدی نیازی به از بین بردن یا تغییر گام های اجرا شده نباشد. به همین دلیل، می توان طوری برنامه ریزی نمود که تمامی بخش های اجرایی کنونی کامل باشد و از لحاظ کاربردی و زیبایی کاملا پاشخگوی نیاز کارفرما باشد.

مزایای طراحی فضای سبز

ایجاد فضای سبز برای بهبود هر چه بیشتر فضاهای موجود روز به روز گسترش می یابد. در واقع ایجاد فضای سبز فواید بیشماری دارد که مالکین را وادار می کند تا بلافاصله برای اجرای آن سرمایه گذاری کنند.

1. پیوند با طبیعت

از آنجا که بیرون رفتن برای تعطیلات با توجه به شلوغی برنامه روزانه شما ممکن است به طور کلی امکان پذیر نباشد ، یک گریز عالی در حیاط خلوت شما می تواند به کسب آرامش مشابه کمک کند. بازگشت به خانه به یک منظره چشم انداز ، فرار موقت از روال سخت روز را برای شما رقم خواهد زد.

با طراحی منظره ای که به عنوان یک فضای گردهمایی به کار می رود، می توانید در تعطیلات آخر هفته میزبان دوستانتان نیز باشید و فضایی پویا را برای گذراندن وقت با دوستان خود ایجاد کنید. ترفندهای کوچک در فضای سبز شما نیازی به صرف هزینه آنچنانی ندارند.

2. حفظ محیط زیست

طراحی چشم انداز مناسب نه تنها ساکنان بلکه محیط را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. با سرمایه گذاری در انجام پروژه فضای سبز به صورت تخصصی، شما در واقع نقش خود را در جهت حفظ محیط زیست نیز ایفا می کنید. شما می توانید به دلیل ایجاد زیستگاهی برای زنبورها ، پرندگان ، پروانه ها و سایر گرده افشان های شگفت انگیز احساس خوبی داشته باشید.

3. تقویت جذابیت و کیفیت زندگی

با سرمایه گذاری در فضای سبز محل زندگی یا کار خود، به زیبایی ظاهر خانه خود می افزایید و همزمان به طرز قابل توجهی کیفیت زندگی خود را بهبود می بخشید. شما می توانید یک باغ یا یک فضای پرورش مواد غذایی ایجاد کرده و میوه و سبزیجات مصرفی خانواده را بهبود بخشد. داشت یک باغچه سرسبز در حیاط خلوت شما بدون تغییر قابل توجه در هزینه آب بهای مصرفی شما امکان پذیر است!

4- ترکیب متعادلی از طبیعت و ساخته های بشر

در دنیای بلوک های سیمانی مربع شهر، می توانید منظره ای بسازید که به شما کمک کند دوباره با طبیعت ارتباط برقرار کنید. ایجاد لبه های خمیده و شکل های خلاقانه برای کمک به تعادل ساختار و یکنواختی زندگی عادی.

5- استفاده بهینه از فضاهای بلااستفاده

گذشته از اینکه جلوه ای طراوت بخش به شما داده شود ، محوطه سازی شما را قادر می سازد از فضای حیاط خود استفاده و استفاده کنید. منطقه ای در حیاط که مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته است یا پاسیوی که در خانه های مبلمان قدیمی یا انبوهی از بوته ها قرار داشته است می تواند با چند پیشرفت اساسی در خارج از منزل ، جلوی زیبایی ببخشد.

6- محلی برای آرامش و تفریح

هنگامی که برای طراحی منظره خوب هزینه می کنید ، در نهایت می توانید محلی برای تفریح ​​در خانه برای خودتان ایجاد کنید. برای فعالیت های بیشماری می توانید از حیاط استفاده کنید. از پخت و پز تا جشن گرفتن تا تمرینات ورزشی صبح زود.

7- افزایش ارزش ملک

اگر امیدوار هستید که در آینده نزدیک ملک خود را بفروشید ، انجام پروژه فضای سبز بسیار مفید است. باعث راحتی و زیبایی هر دو فضای داخلی و خارجی خانه می شود.

8- رسیدن به یک ظاهر جدید، شیک و در عین حال بدون نیاز به مراقبت زیاد

یک طراحی منظره خوب باعث می شود که شما بخواهید ضمن صرف انرژی کمتری در نگهداری از حیاط ، وقت بیشتری را در بیرون از خانه صرف کنید.

گلخانه ملک؛ آماده انجام پروژه فضای سبز شما

مجموعه ی گلخانه ملک، آماده ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات مربوط به تولید، پروزش و فروش انواع گل و گیاه، طراحی و انجام پروژه فضای سبز، فروش گل و گیاه اینترنتی، گل آرایی و تزیین مجالس، و به طور خلاصه تمامی خدمات مرتبط با گل و گیاه می باشد. این مجموعه با کادری مجرب و متخصص در تمامی زمینه های مذکور بهترین و باکیفیت ترین خدمات را در اسرع وقت و در ازای صرف منطقی ترین هزینه ارائه می دهد. در صورتیکه فضایی برای ایجاد فضای سبزی منحصر بفرد دارید، بدن تعلل با گلخانه ملک تماس بگیرید و انجام پروژه فضای سبز خود را به متخصصین مجرب و متعهد ما بسپارید تا در کوتاهترین زمان ممکن از نتیجه سرمایه گذاری خود لذت ببرید.

پروژه های فضای سبز انجام شده توسط گلخانه ملک

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X