0
قلمه زدن گیاه قاشقی، آموزش قلمه زدن گیاه قاشقی، نگهداری و کاشت گیاه قاشقی

بعد از قلمه زدن گیاه قاشقی نیاز است تا موارد زیر را برای نگهداری آن در نظر بگیرید

نور

 گل قاشقی لب ماتیکی به نور متوسط نیازمند است. با این حال سایه را نیز به خوبی تحمل می کند. در روش نگهداری گل قاشقی لب ماتیکی، همواره تذکر داده شده است که آن را در معرض نور مستقیم و سوزان خورشید قرار ندهید.

جالب است بدانید که گل قاشقی لب ماتیکی زیر لامپ های فلورسنت نیز به خوبی رشد می کند!

آبیاری

اهمیت آبیاری صحیح در روش نگهداری گل قاشقی لب ماتیکی بر کسی پوشیده نیست. گل قاشقی به شدت از غوطه ور شدن در آب نفرت دارد. پس در آبیاری زیاده روی نکنید! البته گل قاشقی آب اضافی را در برگ های خود ذخیره می کند تا در مواقع لزوم از آن استفاده کند. به همین علت است که برگ های گیاه قاشقی محکم، ضخیم، گوشتی و آبدار هستند.

هرزمان که سطح خاک گل قاشقی نسبتا خشک شد می توانید به آن آب دهید. بهتر است از آب بدون املاح و تصفیه شده استفاده گردد. کمبود آب به ریزش برگ های گل قاشقی لب ماتیکی منجر می شود.

معمولا در فصل زمستان گل قاشقی هفته ای یک بار به آب نیاز پیدا می کند اما در فصل تابستان هر دو الی سه روز یک بار به آب نیازمند است.

دما

 دمای مناسب در روش نگهداری گل قاشقی لب ماتیکی بین 18 الی 24 درجه سانتی گراد است. با این حال گل قاشقی لب ماتیکی حداقل دمای 10 درجه سانتی گراد هم می تواند تحمل کند.

همچنین مطالعه کنید: آشنایی با گیاه بابا آدم

رطوبت

 عموما در روش نگهداری گل قاشقی لب ماتیکی توصیه می شود که باید گیاه را در معرض رطوبت بالا قرار دهید. درست است که انواع قاشقی رطوبت دوست هستند اما رطوبت عادی خانه نیز برای آن ها کفایت می کند.

با کمک غبار پاشی می توانید رطوبت مورد نیاز گل قاشقی لب ماتیکی را تأمین کنید. البته قرار دادن آن بر روی زیرگلدانی حاوی سنگریزه و آب نیز روش مناسبی است. به نحوی که کف گلدان مستقیماً با آب در تماس نباشد تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود. آب درون زیر گلدانی به مرور زمان تبخیر شده و رطوبت مورد نیاز قاشقی لب ماتیکی را تأمین می کند.

همچنین مطالعه کنید: آشنایی با گیاه بابا آدم

کوددهی

در فصل رشد یعنی بهار و تابستان ماهی یک تا دو مرتبه به آن کود دهید. دقت کنید که غلظت کود را به یک دوم کاهش دهید.

تعویض گلدان

 با توجه به سرعت رشد آهسته گل قاشقی، می توانید هر چند سال یک بار به تعویض گلدان آن اقدام کنید. معمولا ارتفاع گل قاشقی بین 20 الی 30 سانت است و کمتر به نیم متر می رسد.

همچنین مطالعه کنید: زیباترین گل‌های آپارتمانی

خاک

 حتما گل قاشقی لب ماتیکی را در خاک سبک و متخلخل بکارید. خاکی که آب اضافی را در خود نگه ندارد. در صورت باقی ماندن آب در خاک گل قاشقی لب ماتیکی، پوسیدگی ریشه اجتناب ناپذیر است.

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری گیاه قاشقی

برای خرید اینترنتی گیاه قاشقی بر روی عکس زیر کلیک کنید

نگهداری گل قاشقی، خرید اینترنتی گل قاشقی

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X
گلخانه ملک، فروشگاه آنلاین گل و گیاه ملک

تخفیف های تا سقف 70 درصد در اینستاگرام گلخانه ملک


بر روی بنر مقابل کلیک کنید