0
زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

امروزه پرورش و تکثیر گیاهان زینتی به خصوص گیاهانی که در محیط های منزل، آپارتمان ها و محیط های کار قابل نگهداری هستند، بسیار گسترش یافته است. یکی از گیاهان زینتی بسیار پرطرفدار جخت نگهداری در منازل و محیط های کار گل زامیفولیا یا گیاه زامیفولیا است.

لذا آشنایی با گیاه و گل زامیفولیا و نحوه تکثیر و شرایط نگهداری آن برای افرادی که علاقه مند به پرورش و نگهداری از آن در محیط کار یا زندگی خود هستند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بدین منظور، در ادامه این مطلب با گل زامیفولیا و نحوه پرورش و نگهداری و تکثیر این گیاه و شرایط مناسب برای رشد آن آشنا خواهید شد.

معرفی گیاه یا گل زامیفولیا

گیاه یا گل زامیفولیا با نام علمی (Zamioculcas zamiifolia) یک گیاه زینتی و دارویی چند ساله از خانواده آراسه می باشد که از نظر اقتصادی یکی از مهم ترین جنس های این خانواده است.

زادگاه این گیاه همیشه سبز و کم توقع، شرق آفریقا است و به zz plant  معروف است. از نام های دیگر این گیاه می توان به نگین زنگبار، نخل زمرد، نخل آروید و گیاه ابدیت اشاره کرد.

ارتفاع معمول گل زامیفولیا بین 60 تا 90 سانتیمتر است. از دلایلی که می توان برای اقبال گسترده مردم به نگهداری این گیاه در منازل و محیط های کار خود به آن ها اشاره کرد، رشد خوب این گیاه در نور کم و کم توقع بودن آن است.

گیاه یا گل زامیفولیا به دلیل دارا بودن شاخ و برگ های بسیار زیبا با رنگ طبیعی سبز تیره و محدود بودن آفات و بیماری های آن و رشد خوب در محیط های کم نور، قابلیت تبدیل به یک گیاه زینتی آپارتمانی محبوب را دارد.

تولیدکنندگان در ایالت فلوریدا، اولین کسانی بودند که در سال 1999 به تولید زامیفولیا در مقیاس وسیع دست زدند. از آن زمان تا کنون، گل زامیفولیا به عنوان یک گیاه مهم برای طراحی داخلی و یک گیاه تزئینی برای جشن ها و ضیافت های مختلف در نظر گرفته می شود.

در طی سه سال از اولین معرفی گیاه یا گل زامیفولیا در سال 1999، این گیاه تبدیل به گیاه و گلی بسیار محبوب در میان مردم اقسا تقاط جهان شد.

به گونه ای که در سال 2002 توسط انجمن فلوریدا و انجمن تولیدکنندگان، به عنوان گیاه سال شناخته و نامیده شد.

این گیاه همیشه سبز و کم توقع، که چند سالی است به آپارتمان های کشور ما نیز راه یافته است، بومی شرق آفریقاست و به همین سبب آن را جواهر زنگبار نیز می نامند. ارتفاع معمول آن همان طور که گفته شد در حدود ۹۰ـ۶۰ سانتیمتر است و برگ های جذاب آن بسیار زیبا هستند.

زامیفولیا دارای ساقه های زیرزمینی (ریزوم) متراکم و غده ای شکل است و رشد ریزوم های آن در خاک موجب تولید برگ های جدید در بالای خاک می شود. برگچه های آن بین 7 تا 15 سانتیمتر طول داشته و تخم مرغی شکل و براق هستند.

گل های زامیفولیا ریز و پر تعداد و شیری رنگ بر گل آذین سنبله ای تشکیل می شوند. تمام قسمت های این گیاه در صورت مصرف سمی است.

گیاه یا گل زامیفولیا، در دسته گیاهان علفی و بدون ساقه و تک لپه ای از خانواده آراسه قرار می گیرد. گیاه زامیفولیا در حقیقت در سال 1905 کشف شده است. این گیاه تنها گونه متعلق به خانواده Zamioculcas محسوب می شود.

نام گیاه زامیفولیا از شباهت سطحی شاخ و برگ این گیاه، با تیره سیکاد زامیا گرفته شده است.

گیاه یا گل زامیفولیا، به طور طبیعی هم در چمن زارهای خشک و هم در دشت های جنگلی و هم در زمین های صخره ای با سایه اندک رشد می یابد و یافت می شود.

اما بسیار به ندرت در زمین هایی که دارای سایه عمیق و طولانی مدت باشند، می توان رشد این گیاه را مشاهده نمود. گیاه زامیفولیا تا زمانی که دمای هوا خیلی پایین نیاید و بیش از اندازه سرد نشود، می تواند در فضای باز رشد کند.

رشد این گیاه در دمای زیر 15 درجه سانتی گراد معمولاً متوقف می شود و گیاه در چنین دمایی آسیب می بیند. مناسب ترین دما برای نگهداری و پرورش گل زامیفولیا، دمایی بین 18 تا 26 درجه سانتی گراد است.

این دما همان دمایی است معمولاً منازل و محیط های کار نیز در همین دما قرار دارند. بدین جهت از این حیث نیز گیاه بسیار مناسبی برای نگهداری و پرورش در منازل، آپارتمان ها و محیط های کار محسوب می شود.

میزان رطوبت مناسب برای محیط نگهداری گیاه زامیفولیا، رطوبتی بین 50 درصد و 95 درصد است. بنابراین می توان گفت زامیفولیا از جمله گیاهانی است که به رطوبت علاقه مند است.

گیاه زامیفولیا با سایر گیاهان جنکلی علفی بدون ساقه یک تفاوت دارد. تفاوت آن این است که جوانه های کوتاه گل زامیفولیا از یک ریزوم یا غده زیرزمنی که توانایی ذخیره آب را در خود دارد، ایجاد می شوند.

به دلیل وجود این ریزوم، گیاه زامیفولیا می تواند مدت زیادی بدون آب زنده بماند. همین مسأله نیز از سایر عواملی است که این گیاه را برای نگهداری در منازل و محیط های کار بسیار مناسب کرده است.

برگ های مومی و براق گل زامیفولیا که نرخ تعرق بسیار کمی دارند و نیز ساقه های گوشتی این گیاه از سایر عواملی هستند که به افزایش توانایی تحمل و زنده ماندن آن در خشکی کمک می کنند.

تمامی قسمت های این گیاه به دلیل دارا بودن رافیدها و اگزالات کلسیم برای مصرف حیونات خانگی سمی محسوب می شوند.

بنابراین اگر گل زامیفولیا را در محیطی نگهداری می کنید که حیوانات خانگی نیز در آن محیط حضور دارند و نگهداری می شوند، حتماً باید این گیاه را از دسترس این حیوانات خانگی کاکلاً دور نگاه دارید.

در آبیاری گیاه یا گل زامیفولیا باید به این نکته توجه داشته باشید که آبیاری بیش از حد گیاه زامیفولیا ممکن است باعث از بین رفتن گیاه شود.

زیرا نم و رطوبت بیشاز حد خاک زامیفولیا می تواند باعث پوسیدگی ریزوم شده و به خشک شدن گیاه و مرگ آن منجر شود.

نور بیش از حد و قرار گرفتن گیاه زامیفولیا در معرض نور مستقیم و شدید نیز می تواند به این گیاه آسیب زده و منجر به توقف رشد یا حتی مرگ آن شود.

زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

برخی ویژگی های گیاه زامیفولیا

گیاه زامیفولیا نه تنها یکی از راحت ترین گیاهان خانگی برای نگهداری در منازل و آپارتمان ها محسوب می شود، بلکه یکی از گیاهان مفید برای سلامتی شما نیز به شمار می رود.

به طور علمی مشخص شده است که این گیاه، چندین ترکیب آلی مضر برای سلامتی انسان را از هوای محیط جذب و خارج می کند. بنابراین با نگهداری گل زامیفولیا در منزل یا محیط کار خود می توانید نفس راحت بکشید!

گیاه زامیفولیا که به آن سنگ زنگبار نیز گفته می شود، یک گیاه نیمه آبدار بومی مناطق نیمه خشک آفریقای شرقی است. این عادت به شرایط طولانی مدت خشک است که با انفجار باران سخاوتمندانه همراه است.

به همین ترتیب، گیاه زامیفولیا یک سیستم ریشه ریزومی کارآمد ایجاد کرده است که آب را به اندازه جذب می کند و همچنین برگ های گوشتی و غنی از رطوبت را نگه می دارد.

گیاه زامیفولیا بخشی از خانواده Araceae است که شامل بسیاری از جنس های سمی است، مانند فیلودندرون که حاوی اگزالات کلسیم است.

یک آزمایش سم شناسی اولیه که توسط دانشگاه برگن در سال 2015 روی عصاره های گیاه زامیفولیا با استفاده از میگوی آب نمک به عنوان سنجش کشندگی انجام شد، حتی در غلظت عصاره های حداکثر یک میلی گرم در میلی لیتر نیز نشان دهنده کشندگی میگو نبود.

دانشمندان در حال انجام آزمایش دریافتند که برعکس، حتی ممکن است به نظر برسد که عصاره در بهبود حیات نمونه های مورد آزمایش نیز مؤثر بوده باشد. با این حال به دلیل وجود اگزالات کلسیم حتماً باید این گیاه را از معرض حیوانات خانگی خود دور نگاه دارید.

گل زامیفولیا به طور معمول همیشه سبز است. اما در طول خشک سالی ممکن است دچار ریزش برگ شود و به دلیل ریزوم بزرگ سیب زمینی که آب را ذخیره می کند تا باران از سر گرفته شود، می تواند از خشک سالی زنده بماند.

برگ های این گیاه به صورت نوک تیز، 4 تا 60 سانتیمتر طول دارند. برگ های گیاه زامیفولیا صاف، براق و سبز تیره هستند. ساقه های این برگ های پنبه ای در پایین ضخیم می شوند.

طول عمر برگ های گیاه یا گل زامیفولیا حداقل شش ماه است. ممکن است دلیل این طول عمر نسبتاً طولانی این باشد که این گیاه در زیر نور کم فضای داخلی به خوبی می تواند حتی برای چهار ماه نیز بدون آب زنده بماند.

زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

تکثیر گل زامیفولیا

روش سنتی تکثیر زامیفولیا به صورت تقسیم ریزوم و قلمه برگ انجام می شود. زامیفولیا گیاهی کند رشد محسوب می شود.

در نتیجه برای تشکیل غده و ریشه از این روش به مدت زمان نسبتاً زیادی نیاز خواهد بود. علاوه بر این به دلیل نیاز به محیطی گرم و مرطوب برای استفاده از این روش، تکثیر گل زامیفولیا از روش تقسیم ریزوم و قلمه برگ، به فصل تابستان یا محیط های خاصی محدود می شود.

اما این روش برای همه افراد قابل استفاده و متداول ترین روش برای افراد عادی که قصد تکثیر گیاه زامیفولیا را در منزل یا محیط کار خود دارند، به شمار می رود.

روش مدرن تر و سریع تر برای تکثیر گیاه زامیفولیا کشت بافت است. این روش اما دشوارتر بوده و معمولاً توسط تولیدکنندگان عمده این گیاه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کشت بافت بهترین روش برای تکثیر سریع و دستیابی به تعداد زیاد گیاه با ساختار ژنتیکی یکسان و همچنین حذف بیماری ها در کوتاه مدت بوده و کاهش هزینه ها و امکان برنامه ریزی از نظر زمان بندی برای تولید و تعداد را دارا می باشد.

به منظور تسریع در تکثیر گیاه زامیفولیا آزمایشی انجام شده است و طی آن انواع قلمه های رویشی را در محیط مایع (آب مقطر) و یک محیط جامد جدید با مواد مغذی، مورد بررسی قرار گرفته است.

نتایج این آزمایش نشان می دهد که محل اتصال برگ به دمبرگ به عنوان بهترین نوع برش برای تکثیر سریع تشخیص داده شده است و سوبسترای جامد برای ریشه زایی گیاه زامیفولیا سریع تر از محیط مایع است.

زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

تکثیر گیاه زامیفولیا به روش تقسیم ریزوم و قلمه برگ

عدم نیاز به آبیاری زیاد برای گل زامیفولیا، به این دلیل است که این گیاه، آب را در ریزوم های خود که مانند سیب زمینی های کوچک پیازدار در زیر خاک هستند، نگاه می دارد.

شما ممکن است ریزوم هایی را ببینید که از پایه گیاه خود از خاک به بیرون نگاه می کنند. هنگامی که یک برش از گیاه زامیفولیای خود می گیرید ، یک ریزوم و ریشه جدید رشد می کند.

آموزش تکثیر و قلمه زدن گیاه زامفولیا

در واقع این روش بسیار جالب است و انجام آن یک آزمایش عالی نیز برای کودکان محسوب می شود. زیرا آن ها به وضوح می توانند رشد یک گیاه جدید را ببینند.

یک قلمه ساقه از گیاه یا گل زامیفولیا، نتایج سریع تر برای تکثیر به دست می دهد. در اینجا نحوه تکثیر برش گیاه زامیفولیا آورده شده است:

 1. یک ساقه از پایه گیاه خود را ببرید و یک برش مستقیم با یک چاقوی تیز ضدعفونی شده ایجاد کنید.
 2. ساقه بریده شده را در آب قرار دهید. هر سه تا چهار هفته یک بار آب آن را عوض کنید. اگر فراموش کنید، ممکن است مشکل خاصی به وجود نیاید، به شرطی که کپک رشد نکند.
 3. قلمه را نزدیک پنجره ای نگاه دارید که بتواند نور روشن و غیر مستقیم دریافت کند. نور خورشید بهترین راه برای تشویق قلمه گل زامیفولیا برای رشد آن محسوب می شود.
 4. وقتی قلمه شما یک ریزوم و حداقل یک اینچ یا 2.5 سانتیمتر ریشه جدید ایجاد کرد، وقت آن است که دوباره تولید کنید.

قلمه های ساقه ای که برای این مثال استفاده کردیم سه ماهه است. هنگامی که زمان آماده سازی مجدد فرا می رسد، نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

 1. زهکشی بسیار مهم است! از یک گلدان کوچک یا گلدان پرورش دهنده با سوراخ های تخلیه در پایین استفاده کنید یا از گلدان با سوراخ تخلیه و نعلبکی استفاده کنید.
 2. تقریباً 5 سانتیمتر خاک گلدان درون گلدان پرورش دهید. این بافر 5 سانتیمتری باعث می شود تا ریشه گیاه قبل از اینکه دوباره احداث شود، رشد کند. دانستن چگونگی انتخاب بهترین خاک گلدان برای گیاهان خانگی باعث رشد مطلوب گیاه و سلامت آن می شود.
 3. قلمه های ریشه دار را در گلدان قرار دهید و آن ها را نرم و آرام به خاک فشار دهید. می توانید چندین ساقه را در یک گلدان قرار دهید تا بیشتر شبیه به گیاه اصلی باشد که از فروشگاه خریداری کرده اید.
 4. برای حمایت از اطراف هر ساقه کمی بیشتر خاک قرار دهید.
 5. وقتی همه ساقه ها قرار گرفتند، گلدان را با خاک مناسب کاملاً تا لبه گلدان پرورش دهنده پر کنید.
 6. در این مرحله گیاه خود را که در گلدان کاشته اید کاملاً آب دهید. جریان آب را به دور محیط گلدان بچرخانید و سپس یک خط از وسط آن به قطر اضافه کنید تا آبیاری یکنواخت همه ریشه ها حاصل شود.

رشد ریزوم و ریشه قلمه های برگ بیشتر طول می کشد. اما شما هنوز هم می توانید گیاه زامیفولیای خود را از طریق برش یا قلمه برگ تکثیر کنید.

 1. یک برگ را تا جایی که می توانید نزدیک ساقه ببرید، کمی ساقه را با خود ببرید.
 2. ساقه برگ را به عمق حدود یک سانتیمتر در مخلوط گلدان قرار دهید.
 3. احتمالاً شما می خواهید چندین قلمه برگ بگیرید. زیرا یک برگ واحد در گلدان بسیار ناراحت به نظر می رسد.
 4. گلدان برگ ها را آبیاری کرده و بگذارید خیس بخورد. وقتی خاک خشک شد، تقریباً هر دو هفته یک بار آن را مجدداً آبیاری کنید.

بعد از سه ماه که این برگ ها تکثیر می شوند، اگر آن ها را بررسی کنید، می توانید ریزوم های کوچک بچه را مشاهده کنید که رشد می کنند!

زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

مراقبت های لازم و ویژه برای گیاه یا گل زامیفولیا

اگر برگ های گیاه زامیفولیای شما زرد شده اند، آن ها را سریعاً از گلدان خارج کنید تا گل زامیفولیای شما نجات یابد. تغییر رنگ گیاه، به طور معمول از مقدار زیاد آب ایجاد می شود. آب زیاد باعث می شود ریزوم های ذخیره کننده آب و مواد غذایی از رشد قارچ پوسیده شوند.

این گیاه به اصطلاح “ابدی” در اثر آب زیاد خواهد مرد. بنابراین در آب دادن به این گیاه حتماً دقت کافی داشته باشید و آن را بیش از اندازه آبیاری نکنید.

گیاه زامیفولیای خود را به طور دوره ای بچرخانید تا از یک طرف رشد یکنواخت داشته باشید. برگ های گیاه را به طرور مرتب غبارروبی کنید تا گیاه بتواند به طور مؤثر فتوسنتز کند.

هنگام غبارگیری از برگ های گل زامیفولیا، از فرصت استفاده کرده و قسمت های زیرین را بازرسی کرده و مراقب آفات باشید.

به یاد داشته باشید که هر گیاه، یک موجود زنده منحصر به فرد است و ممکن است نیازهای مختلفی داشته باشد. به ویژه در مکان های جداگانه. به وضعیت گیاه زامیفولیای خود و نیازهای آبیاری آن توجه کنید. در صورت رعایت این مراقبت های خاص یک رابطه طولانی و شاد با گل زامیفولیای خود خواهید داشت.

تعویض گلدان

برای تعویض خاک گلدانی که گیاه زامیفولیای خود را در آن کاشته اید، تا جایی که می توانید خاک را از گلوله ریشه تکان دهید. آن را دور بریزید و از آن استفاده مجدد نکنید و آن را به دسته کمپوست اضافه نکنید. زیرا احتمالاً به قارچ آلوده است.

گیاه را روی چندین لایه روزنامه تنظیم کنید و ریشه ها را بررسی کنید. احتمالاً ریشه های بسیار نرم و غده هایی پوسیده نیز خواهید یافت. با استفاده از قیچی هرس تمیز و ضد عفونی شده، هرگونه بافت مریضی را که می بینید، بریده و دور بریزید.

برای گیاهان کوچک تر، ما پیشنهاد می کنیم در فاصله هر 12 تا 18 ماه یک بار خاک گلدان زامیفولیای خود را تعویض کنید.

معمولاً لازم است که یک گلدان با قطر یک یا دو سانتیمتر بزرگ تر انتخاب کنید تا گیاه شما بتواند رشد کند. گلدان خیلی بزرگ تر از گلدان قبلی را انتخاب نکنید. زیرا این امر می تواند ریشه گیاه زامیفولیای شما را غرق کند.

اگر ترجیح می دهید اندازه فعلی گیاه خود را حفظ کنید، مجدداً آن را در همان گلدان قبلی قرار دهید. خاک جدید تهیه کنید و برخی از ریشه ها و شاخ و برگ ها را اصلاح کنید.

فصل های بهار یا تابستان بهترین زمان برای ساخت مجدد گیاه است. زیرا گیاه در این فصول قوی ترین مرحله رشد خود قرار دارد.

برای گیاهان بزرگ تر نیز پیشنهاد می کنیم در فاصله هر 18 تا 24 ماه یک بار تخلیه مجدد گلدان زامیفولیای خود را انجام دهید.

به طور معمول در این حالت لازم است یک گلدان با قطر 2 تا 4 سانتیمتر بزرگ تر انتخاب کنید تا گیاه زامیفولیای شما بتواند رشد کند. باز هم دقت کنید که یک گلدان خیلی بزرگ تر از گلدان قبلی انتخاب نکنید. زیرا همان طور که گفته شد این امر می تواند ریشه گیاه شما را غرق کند.

اگر ترجیح می دهید اندازه فعلی گیاه خود را حفظ کنید، مجدداً آن را در همان گلدان قبلی بکارید. خاک جدید تهیه کنید و برخی از ریشه ها و شاخ و برگ ها را اصلاح کنید.

زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری گیاه زامفولیا

مراقبت های عفونی برای گیاه زامیفولیا

هر یک از برگ های زرد را که در گیاه زامیفولیا مشاهده می کنید، اگر ساقه آن زرد است، آن را از جایی که از غده رشد می کند جدا کنید. از نظر علائم پوسیدگی غده را از نزدیک بررسی کنید. اگر بیمار به نظر می رسد آن را هرس کنید.

ریشه ها و غده ها را با یک محلول قارچ کش مانند تیوفانات- متیل خیس کنید. دستورالعمل های مندرج روی بسته بندی آن را با دقت دنبال کنید.

قبل از کاشت گیاه زامیفولیا در گلدان، گلدان را با آب گرم و صابون بشویید. آن را به مدت 30 دقیقه در محلولی که شامل 9 قسمت آب و 1 قسمت سفید کننده است، خیس کنید و آن را کاملاً شست و شو دهید.

همچنین مطالعه کنید علت نازک شدن و زرد شدن برگ های زامفولیا

نور مناسب برای پرورش و نگهداری گل زامیفولیا

گیاه زامیفولیا با همان اندازه ای که نور غیر مستقیم و روشن از پنجره های شرقی و غربی منزل یا محیط کار شما دریافت می کند، می تواند بهترین رشد را داشته باشد. گرچه حتی در نور کم تر نیز عملکرد خوبی خواهد داشت، اما بهتر است که در نزدیکی پنجره های غربی و شرقی قرار گرفته و نور غیر مستقیم خورشید به آن برسد.

گیاه یا گل زامیفولیا را در فصل تابستان می توانید در یک مکان سایه دار در فضای باز نگهداری کنید. این گیاه از نور طبیعی روشن و هوای تازه قدردانی خواهد کرد و رشد دلپذیری در این شرایط خواهد داشت.

همچنن مطالعه کنید علت پوسیدگی پیاز زامفولیا

دمای مناسب برای نگهداری و رشد گیاه زامیفولیا

برای نگهداری و پرورش گل زامیفولیا، دمای محیط را بین 24 تا 32 درجه سانتی گراد نگاه دارید. دامنه دمای محیط، بین 26 تا 30 درجه سانتی گراد بهینه خواهد بود. دمای زیر 24 درجه سانتی گراد می تواند مانع رشد گیاه زامیفولیای شما شود.

همچنین مطالعه کنید علت پژمرده شدن زامفولیا

مراقبت های آبیاری برای نگهداری گیاه زامیفولیا

گیاه زامیفولیای خود را کاملاً آبیاری کنید تا سطح خاک در طول فصل رشد به طور مساوی مرطوب شود. اجازه دهید گیاه در بین دو آبیاری کمی خشک شود.

هنگامی که به عمق یک سانتی متر از بالای سطح خاک خشک شد، آن را دوباره آبیاری کنید. در طول زمستان که هوا سرد و سرعت تبخیر آب اندک است، گل زامیفولیا را بیش از یک بار در هفته آبیاری نکنید. اجازه ندهید گیاه شما در آب بایستد.

چرا که گیاه زامیفولیا به شدت به آبیاری زیاد حساس بوده و ریشه آن در آب زیاد به سرعت خواهد پوسید و گیاه زامیفولیای شما خواهد مرد.

همیشه هنگام دریافت گیاه خود نیاز آبیاری را ارزیابی کنید. قبل از نوشیدن گیاه، بهتر است ابتدا سطح رطوبت خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید در زیر سطح آن مرطوب نیست.

همچنین قبل از آبیاری اولیه، هوای خاک گیاه خود را نیز در نظر بگیرید. ما خاک را فشرده می کنیم تا در هنگام انتقال از تغییر مکان جلوگیری کند، بنابراین هوادهی می تواند به نفس کشیدن خاک کمک کند و اجازه دهد رطوبت آزاد شود.

کوددهی گیاه زامیفولیا

 گیاه زامیفولیا را باید هر دو ماه یک بار در حالی که به طور فعال در حال رشد است، با یک کود معادل محلول در آب، با نصف قدرت تغذیه کنید.

به طور کلی، گیاهان خانگی هنگامی رشد می کنند که در فصول بهار تا پاییز بارور شوند. با رعایت دستورالعمل های بسته بندی، گیاه زامیفولیای خود را به صورت ماهانه یک بار کود دهید.

می توانید از یک مخلوط ارگانیک با کود مناسب در خاک استفاده کنید. بنابراین گیاه شما در 6 ماه اول پس از دریافت آن نیازی به کود نخواهد داشت.

زامفولیا، گیاه زامفولیا، گل زامفولیا، خرید اینترنتی گیاه زامفولیا، قیمت زامفولیا

مرجع بیماری های گیاه زامفولیا و راه های درمان آن

فروش اینترنتی گل زامیفولیا درگلخانه ملک

گلخانه ملک یکی از فروشندگان حضوری و اینترنتی انواع گل و گیاهان آپارتمانی است. معروف ترین گونه های گل زامیفولیا نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند.

کیفیت بالای تمامی محصولات در کنار قیمت رقابتی، تنوع، پاسخ دهی سریع، ارسال فوری و ضمانت کالا گلخانه ملک را به رتبه یک در صنعت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است.

علاوه بر انواع گل و گیاهان زینتی، طیف وسیعی از گلدان ها در جنس و رنگ های گوناگون، بذر گیاهان و انواع خاک ها نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند. تیم تحقیقاتی ما تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای گوناگون مشتریان می کند. رضایت مشتری قبل از هر چیز برای ما در الویت است.

 علاوه بر این گلخانه ملک برای راحتی مشتریان امکان خرید اینترنتی را فراهم آورده است. تنها به کمک تلفن همراه هوشمند خود می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن گلخانه ملک، اجناس مورد نیاز خود را انتخاب و درب منزل در هر کجای ایران که هستید دریافت کنید.

پرسش و پاسخ متداول درباره گیاه زامفولیا

زادگاه گیاه زامفولیا کجاست؟

زادگاه این گیاه همیشه سبز و کم توقع، شرق آفریقا است و به zz plant  معروف است. از نام های دیگر این گیاه می توان به نگین زنگبار، نخل زمرد، نخل آروید و گیاه ابدیت اشاره کرد.

تاثیر گیاه زامفولیا بر تصفیه هوا چیست؟

به طور علمی مشخص شده است که این گیاه، چندین ترکیب آلی مضر برای سلامتی انسان را از هوای محیط جذب و خارج می کند. بنابراین با نگهداری گل زامیفولیا در منزل یا محیط کار خود می توانید نفس راحت بکشید!

علت رشد نکردن گیاه زامفولیا چیست؟

دقت کنید که گیاه زامفولیا به ذات خود یک گیاه کند رشد محسوب می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X