0
گل سینگونیوم، سینگونیوم، گیاه سینگونیوم، انواع گیاه سینگونیوم

قواعد زندگی مدرن و کوچک شدن منازل و روی آوردن مردم به زندگی در آپارتمان ها و کاهش تعداد خانه های ویلایی و در نتیجه نداشتن باغچه و باغ جهت کاشت گیاهان مختلف، موجب شده است امروزه مردم در اقسا نقاط جهان، علاقه زیادی به پرورش و نگهداری گیاهان و گل های آپارتمانی نشان دهند. یکی از گیاهان و گل های پر طرفدار که امکان رشد و پرورش در منازل مسکونی و آپارتمان ها را دارد، گیاه سینگونیوم است. در این مطلب قصد داریم شما را با گیاه سینگونیوم و انواع آن و شرایط نگهداری و پرورش آن آشنا سازیم.

معرفی گیاه سینگونیوم

سینگونیوم یک از انواع پرطرفدار گیاهان برای پرورش و نگهداری در منازل مسکونی و آپارتمان ها و نیز محیط های کار محسوب می شود که در دسته گیاهان هوازی قرار می گیرد. هوازی بودن گیاه سینگونیوم بدین معنی است که رشد این گیاه روی بدنه سایر گیاهان و در اغلب موارد بر روی بدنه درختان اتفاق می افتد.

در حقیقت گیاه سینگونیوم، بدنه درختان یا سایر گیاهان را به منظور داشتن تکیه گاه و محیط رشد و زیست مناسب خود به عنوان میزبان انتخاب می کند. باید به این نکته توجه داشت که رشد سینگونیوم ها بر روی بدنه سایر گیاهان و درخت ها، هیچ گونه تأثیر منفی بر روی رشد گیاه میزبان خود ندارد.

بلکه گیاه سینگونیوم از میزبان خود تنها به عنوان تکیه گاه استفاده می کند. بنابراین نباید گیاه سینگونیوم را به عنوان یک انگل برای رشد گیاه میزبان به شمار آورد.

گیاه سینگونیوم بومی جنگل های استوایی و نیز جنگل های بارانی مناطق آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی محسوب می شود.

با توجه به منطقه رشد گیاه سینگونیوم، یکی از مهم ترین نکات برای پرورش و نگهداری سینگونیوم در آپارتمان ها و محیط های کار، نور مناسب برای آن ها است.

گیاه سینگونیوم را باید در محلی نگهداری کنید که نور آن متوسط یا کم باشد. بنابراین از قرار دادن گیاه سینگونیوم در معرض نور شدید و مستقیم باید خودداری شود.

نام علمی این گیاه، Syngonium spp است. گیاه سینگونیوم، گیاهی از خانواده آراسه (Araceae) محسوب می شود. سرزمین مادری این گیاه را کشور مکزیک می دانند.

گیاه سینگونیوم در ظاهر، برگ های نیزه ای شکل دارد. در ناحیه دمبرگ آن ها، در برگ ها بریدگی ایجاد شده و به گوشواره شباهت پیدا می کنند. در برخیی از گونه های گیاه سینگونیوم، رگبرگ ها نمایان هستند.

سینگونیوم گیاهی است بالا رونده. ساقه های گیاه سینگونیوم رشد زیادی می کنند و از در و دیوار بالا می روند. با حذف قسمت های بالایی ساقه ها می توان گیاه را به گونه ای تربیت کرد که رشد جانبی بیشتری داشته باشد.

لازم است برای سینگونیوم هایی که به صورت بالارونده تربیت می شوند، قّیم یا تکیه گاه یا همان میزبان تهیه کنید. زیرا ساقه های گیاه سینگونیوم نرم هستند.

در نتیجه باید به قیم یا میزبان بسته شوند تا دچار شکستگی نگردند و امکان رشد آن ها فراهم شود.

اگر ساقه سینگونیوم با محل مرطوب تماس پیدا کند، ایجاد ریشه های نابجا خواهد کرد. شما می توانید یک چوب بلند را تهیه کرده و اطراف آن را با خزه پوشش دهید.

بدین شکل می توانید از این چوب به عنوان قیم، تکیه گاه یا میزبان گیاه سینگونیوم استفاده کنید.

در صورتی که خزه های روی قیم را خیس کنید، ریشه های نابجا ظاهر گشته و به داخل خزه ها نفوذ می کنند.

با ظاهر شدن ریشه های نابجا می توانیم مواد غذایی را نیز در آب حل کرده و به این ترتیب آب و کود را در اختیار گیاه سینگونیوم خود قرار دهیم.

در فصول گرم (بهار و تابستان)، گیاه سینگونیوم، هر بیست روز یک بار به کود تقویتی احتیاج خواهد داشت.

انعطاف پذیری ساقه های سینگونیوم به ما اجازه می دهد تا به هر شکلی که بخواهیم آن را تربیت نموده و به آن شکل بدهیم. ضمناً افزایش ریشه های نابجا موجب استحکام بیشتر گیاه می شود.

همچنین مطالعه کنید صفر تا صد نگهداری گیاه سینگونیوم

گیاه سینگونیوم، گل سینگونیوم، سینگونیوم صورتی، گیاه سینگونیوم صورتی

شرایط مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه سینگونیوم

یکی از نکات مهم که برای پرورش گیاه سینگونیوم در منازل، آپارتمان ها و حیط های کار باید به آن آگاهی داشته باشید، شرایط مناسب رشد و پرورش این گیاه است.

شرایط مناسب برای نگهداری گیاه سینگونیوم شامل نور مناسب، میزان ابیاری مناسب و درجه حرارت مناسب برای رشد آن است. در ادامه به تشریح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

🌞 نور مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه سینگونیوم

برای نگهداری و پرورش گیاه سینگونیوم در محیط منزل یا محیط کار، به نور سایه روشن نیاز است.

به طور کلی می توان گفت  برای گیاه سینگونیوم، نور کم به مراتب بهتر و مناسب تر از نور زیاد است.

نور مستقیم و شدید و آفتاب تند، به ویژه در فصل های گرم مانند تابستان و گاهی نیز فصل بهار، می تواند موجب سوختگی نوک برگ ها و یا رنگ پریدگی آن ها گردد.

بنابراین لازم است در فصل تابستان و در ماه هایی ار فصل بهار که افتاب به صورت مستقیم و شدید می تابد، گیاه سینگونیوم را از کنار پنجره های آفتاب گیر منزل یا محیط کار خود مانند پنجره های جنوبی و شرغی و غربی دور نگاه دارید.

🚰 میزان آبیاری مناسب برای نگهداری و پرورش گیاه سینگونیوم

میزان مناسب آبیاری گیاه سینگونیوم، به میزان گرمای هوا و درجه دمایی که گیاه در آن نگهداری می شود، بستگی دارد.

بنابراین میزان مناسب آبیاری گیاه سینگونیوم در فصول مختلف و گرم و سرد سال متفاوت خواهد بود.

در فصل تابستان و فصولی از بهار که درجه حرارت دما بالا بوده و هوا گرم است، لازم است گیاه سینگونیوم خود را در هر هفته سه بار آبیاری کنید.

در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان که درجه حرارت دما پایین تر است، نیاز به آبیاری کاهش پیدا می کند. لذا در فصول سرد سال کافی است گیاه سینگونیوم خود را تنها یک بار در هفته آب دهید.

در فصل تابستان و در محل هایی که هوا گرم تر است، علاوه بر میزان ابیاری مناسب، حفظ رطوبت مورد نیاز گیاه نیز می تواند بر رشد آن مؤثر واقع شود.

بنابراین در چنین محیط هایی تلاش کنید سطح برگ های گیاه سینگونیوم خود را از طریق اسپری نمودن آب بر روی برگ های آن، دائماً مرطوب نگاه دارید. این کار به رشد بهتر گیاه سینگونیوم شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

درجه حرارت و دمای مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه سینگونیوم

درجه حرارت و دمای مناسب برای پرورش و نگهداری گیاه سینگونیم در فصول گرم و سرد سال کمی متفاوت است.

در فصول گرم سال باید توجه داشت که دمای محیطی که گیاه سینگونیوم در آن رشد می یابد، خیلی گرم نشود. در فصول سرد سال نیز باید مراقبت نمود که دمای محیط نگهداری گیاه سینگونیوم از میزان مشخصی پایین تر نیاید.

در زمستان و فصول سرد، درجه حرارت مناسب برای محیطی که گیاه سینگونیوم در آن نگهداری می شود، در حدود 15 درجه سانتی گراد است.

بنابراین باید مراقبت داشته باشید که دمای محیط از 15 درجه سانتی گراد در فصول سرد کاهش پیدا نکند. در فصول گرم نیز باید دمای هوای محیط در حدود 21 درجه سانتی گراد باشد.

افزایش دما در فصول گرم سال به درجه حرارتی بیش از 21 درجه سانتی گراد می تواند برای گیاه سینگونیوم آزاردهند باشد.

بنابراین می توان گفت دما و درجه حرارت مناسب برای نگهداری و پرورش گیاه سینگونیوم بین 15 تا 21 درجه سانتی گراد است.

گرمای زیاد و درجه حرارت بیش از 21 درجه سانتی گراد، موجب خواهد شد که برگ های گیاه سینگونیوم شما در اثر گرما تغییر رنگ داده و به رنگ قهوه ای درآیند.

در این صورت باید برگ های قهوه ای گیاه سینگونیوم را قیچی کرده و از گیاه خود جدا کنید. همچنین در صورت مشاهده چنین علائمی در گیاه سینگونیوم خود، باید بلافاصله گیاه را به محلی خنک تر با درجه حرارت پایین تر و مناسب انتقال دهید.

همچنین در چنین شرایطی، معمولاً به دلیل زیاد بودن دمای هوا، خاک گیاه بیش از اندازه خشک شده است. بنابراین باید علاوه بر انتقال گیاه به محیط خنک تر با دمای مناسب، آبیاری آن را نیز افزایش دهید.

گیاه سینگونیوم، گل سینگونیوم، سینگونیوم صورتی، گیاه سینگونیوم صورتی

مراقبت های لازم جهت نگهداری و پرورش گیاه سینگونیوم

گاهی ساقه های گیاه سینگونیوم بیش از اندازه بلند شده و تعداد برگ های آن کم می شوند. در این حالت فاصله میان برگ ها زیاد می گردد.

این موضوع که موجب زشت شدن گیاه می شود، به دلیل تاریکی محیط است. با قرار دادن گلدان گیاه سینگونیوم در محل سایه روشن با نور مناسب، می توانید این مشکل را مرتفع نموده و این حالت را در گیاه خود از بین ببرید.

گاهی اتفاق می افتد که در سینوگونوم هایی که بزرگ تر هستند، برگ های پایینی آن زرد شده و دچار ریزش می شوند. زیرا آن ها در دوره رشد خود، به مواد غذایی بیش تری نیاز خواهند داشت.

در صورتی که چنین حالتی برای گیاه سینگونیوم شما رخ داد، می توانید با استفاده از مواد غذایی بیشتر و کمکی، برگ ها را تقویت نموده و از زرد شدن و ریزش آن ها جلوگیری کنید.

اگر ملاحظه کردید که گیاه سینگونیوم شما به طور بی رویه رشد می کند و برگ های آن کم می شوند، دچار نگرانی نشوید.

در این حالت کافی است ساقه های بلند گیاه سینگونیوم را قیچی کرده و ا ز این ساقه ها برای تکثیر یا ازدیاد گیاه سینگونیوم خود به روش قلمه ساقه استفاده کنید. تابستان زمان مناسبی برای تکثیر گیاه سینگونیوم است.

نه تنها با استفاده از ساقه های سینگونیوم و قرار دادن این ساقه ها در آ ب یا ماسه، می توانید آن را تکثیر کنید، بلکه از ریشه های نابجایی که روی ساقه های آن ظاهر می گردند، نیز می توانید برای تکثیر این گیاه استفاده کنید.

برای تکثیر با استفاده از ریشه های نابجا، باید ساقه هایی که تولید ریشه های نابجا کرده اند را بریده و به گلدانی که با مخلوطی ا ز ما سه، خاک و خاکبرگ پر شده، منتقل کنید.

آفات گیاه سینگونیوم

یکی از مهم ترین مسائل برای نگهداری و پرورش موفق یک گیاه، شناختن افات آن است تا از طریق شناسایی این آفات، به شکل مناسب و به موقع آن ها را از گیاه خود دفع کنید.

برای نگهداری و پرورش گیاه سینگونیوم نیز لازم است با آفات آن آشنا شوید تا بتوانید واکنش لازم را در صورت بروز آن ها برای گیاه خود در زمان مناسب نشان دهید.

کنه های قرمز مهم ترین آفت گیاه سینگونیوم محسوب می شوند. کنه ها در قسمت پشت برگ ها، تارهایی بسته، و موجب زرد شدن برگ ها می شوند.

در صورت مشاهده چنین علائمی در گیاه سینگونیوم خود، کافی است سریعاً برگ های آفت زده گیاه خود را با آب بشویید و این آفات را از گیاه خود دفع نمایید.

گیاه سینگونیوم، گل سینگونیوم، سینگونیوم صورتی، گیاه سینگونیوم صورتی

تکثیر گیاه سینگونیوم

افرادی که گیاه سینگونیوم ر در منازل و محیط کار خود نگهداری می کنند، به دلیل رشد زیبای این گیاه، غالباً علاقه زیادی به تکثیر آن دارند.

لذا آشنایی با روش تکثیر و ازدیاد گیاه سینگونیوم برای این افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین در ادامه به چگونگی تکثیر گیاه سینگونیوم برای آگاهی شما از آن خواهیم پرداخت.

گیاه سینگونیوم را می توانید با روش کاشت مستقیم قلمه در خاک تکثیر کنید. این روش بسیار مفید است. زیرا گیاه ریشه های شکننده ای تولید می کند که اگر در مراحل اولیه رشد آن ها را جا به جا کنید، شادابی خود را از دست خواهند داد.

برای تکثیر گیاه سینگونیوم به روش قلمه زدن، کافی است از اواسط بهار تا اوایل تابستان، قلمه های انتهایی ساقه به طول 7.5 تا 10 سانتی متر را با یک چاقوی تیز، به طور صحیح از پایه مادری جدا کنید.

سپس برگ های پایین قلمه را جدا کنید. زیرا امکان دارد زمانی که قلمه را در خاک قرار می دهید، برگ های پایینی آن به زیر خاک فرو رفته و باعث فرسودگی و پوسیدگی قلمه گیاه شما شوند.

برای جدا کردن برگ های پایینی از قلمه گیاه سینگونیوم خود، از یک چاقوی تیز استفاده کنید. انتهای قلمه را در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببریدو سپس هر سه قلمه از گیاه سینگونیوم خود را در یک گلدان مناسب بکارید.

گلدان مناسب برای کاشت هر سه قلمه از گیاه سینگونیوم، باید دارای قطر دهانه 9 سانتیمتر و کمپوست مخصوص بذر و قلمه باشد.

سپس قلمه ها را با یک کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید. زیرا این کار به رشد سریع ریشه ها و همچنین تولید ریشه های هوایی کمک خواهد کرد.

خرید اینترنتی گیاه سینگونیوم و تحویل 3 ساعته

گیاه سینگونیوم کاشته شده به این روش را در دمای هوای 68 تا 70 درجه فارنهایت یا 20 تا 21 درجه سانتی گراد نگاه دارید. همچنین باید دقت و توجه کافی داشته باشید که گلدان گیاه سینگونیوم قلمه های شما، در محیطی با نور مناسب و کافی اما دور از تابش مستقیم خورشید قرار داشته باشد.

این شرایط برای نگهداری قلمه های شما باید تا زمان ریشه دهی قلمه ها حفظ شود. مدت زمان لازم برای ریشه دهی قلمه های کاشته شده به این رشو، معمولاً حدود دو ماه خواهد بود.

خاک گلدانی که قلمه ها را در آن کاشته اید، اندکی مرطوب کنید. پس از ریشه دهی قلمه های خود، کیسه پلاستیکی که بر قلمه ها کشیده اید را بردارید.

سپس گیاه را آبیاری کرده و خاک آن را با کود مایع رقیق تغذیه کنید. برای رشد گیاه سینگونیوم خود که به این روش قلمه زده و تکثیر نموده اید، از یک نی یا دیرک پوشیده از خزه به عنوان تکیه گاه، قیم یا میزبانی مناسب برای آن استفاده کنید.

باید مراقبت نمایید که هر برگی را که زرد شده و یا لبه های آن قهوه ای رنگ است، قبل از این که پوسیدگی آن به سایر برگ های گیاه سینگونیوم شما سرایت کند، از گیاه خود جدا کنید.

توجه داشته باشید که این نکته بسیار حائز اهمیت است. به ویژه زمانی که قلمه های گیاه سینگونیوم شما داخل کیسه پلاستیکی قرار دارند.

گیاه سینگونیوم، گل سینگونیوم، سینگونیوم صورتی، گیاه سینگونیوم صورتی

انواع گیاه سینگونیوم

گیاه سینگونیوم، گونه ها و انواع مختلفی دارد. در ادامه، شما را با برخی از انواع سینگونیوم آشنا خواهیم کرد.

سینگونیوم پودو فیلوم

در میان انواع گیاه سینگونیوم، سینگونیوم پدوفیلوم، شناخته شده ترین و مشهورترین آن ها به شمار می رود. این گونه از گیاه سینگونیوم را اولین بار در کشورهای مکزیک، کاستاریکا و پانامه مشاهده و کشف کرده اند.

به دلیل ظاهر خاصی که برگ های گیاه سینگونیوم پودوفیلوم دارد، گاهی به آن گیاه پنجه غازی نیز گفته می شود.

نام های دیگری که گاهی سینگونیوم پدوفیلوم را با آن ها می شناسند، برگ درخت انگور یا نفتیتیس تریفیلا یا همان نفتیتیس پدوفیلوم هستند. این نام ها، اسامی کمتر شناخته شده این گیاه محسوب می شوند.

یکی از گونه های گیاه سینگونیوم پودوفیلوم، گونه سفید سلطنتی آن است.

سینگونیوم پودو فیلوم، گیاه سینگونیوم پودو فیلوم، خرید اینترنتی سینگونیوم
سینگونیوم پودو فیلوم

این گونه، دارای برگ های سفید است. از این جهت گونه ای خاص و متفاوت در میان انواع گیاه سینگونیوم محسوب می شود.

ظاهر برگ های سینگونیوم پودوفیلوم سفید سلطنتی، دارای رگه هایی با رنگ سبز کم رنگ هستند.

این ترکیب رنگ، ظاهری زیبا و متفاوت به این گونه از گیاه سینگونیوم بخشیده اند و موجب شده است که از پرطرفدارترین گونه های این گیاه جهت نگهداری در منازل و اپارتمان ها و محیط های کار به شمار آید.

یکی دیگر از گونه سینگونیوم پودوفیلوم، گونه زمردی است. این گونه با ساقه ای کوتاه و برگ های بسیار بزرگ شناخته می شود. برگ های بزرگ این گیاه دارای رگه هایی با رنگ های سفید و سبز کم رنگ هستند.

آن چه این گونه از سینگونیوم را از سایر انواع این گیاه، متمایز و قابل شناخت می کند، شکل برگ های آن است که دارای نوک تیز هستند.

نوک برگ های سینگونیوم پودوفیلوم زمردی بسیار تیز است. به همین جهت به راحتی می توان از ظاهر آن، این گیاه را شناسایی کرد.

گونه دیگری از انواع سینگونیوم پودوفیلوم گونه ای است که با نام سینگونیوم پودوفیلوم سبز طلایی شناخته می شود.

همان طور که از نام این گونه آشکار می شود، برگ های این گیاه، دارای رنگ زرد طلایی هستند که نواری سبز رنگ سطح آن ها را پوشانده است.

رنگ سبز این نوارها سبز تیره می باشد. افرادی که به پرورش گیاهان بالارونده علاقه زیادی دارند، می توانند از پرورش این گونه از گیاه سینگونیوم لذت زیادی ببرند.

چرا که در میان گیاهان بالارونده، گیاه سینگونیوم پودوفیلوم سبز طلایی، ظاهری کاملاً متفاوت و بسیار زیبا دارد و به همین جهت در میان افرادی که به پرورش گیاهان بالارونده علاقه مند هستند، طرفداران بسیار زیادی دارد.

اگر گیاه سینگونیوم پودوفیلوم شما، دارای برگ هایی با رنگی تقریباً سفید یا رنگ زرد بسیار کم رنگ دارند، از گونه سینگونیوم پودوفیلوم پروانه سفید محسوب می شوند.

گونه سینگونیوم پودوفیلوم زمرد سبز نیز از دیگر انواع سینگونیوم پودوفیلوم است که رنگ آن از نام آن کاملاً مشهود است. این گونه دارای برگ های کاملاً سبز رنگ است.

شبیه ترین گونه از انواع سینگونیوم پودوفیلوم به گیاه سینگونیوم مشهور و شناخته شده در طبیعت، گونه زمرد سبز به شمار می رود.

گونه سینگونیوم پودوفیلوم پیکسی برگ هایی سبز رنگ دارد که روی آن رگه هایی سفید مشاهده می شود.

همان طور که از ترکیب رنگ گونه پیکسی مشهود است، ترکیب رنگ این گونه، دقیقاً برعکس گونه سفید سلطنتی است. رگه های سفید برگ های سینگونیوم پیکسی از میانه برگ ها آغاز می شود و به سمت لبه های برگ ها حرکت می کند.

سینگونیوم پودوفیلوم پیکسی، از انواع گیاه سینگونیوم است که بالارونده محسوب نمی شود. اندازه این گیاه تقریباً کوچک است و رشد آن از اندازه معینی بیشتر نخواهد شد.

لذا کوچک بودن این گونه، باعث شده است که در میان انواع گیاه سینگونیوم برای نگهداری در منازل، آپارتمان ها و محیط های کار بسیار پرطرفدارتر باشد.

یکی دیگر از گونه های سینگونیوم پودوفیلوم، گونه واریگاتوم است.

این گونه از گیاه سینگونیوم، به دلیل ظاهر آن یکی ازخاص ترین گونه های این گیاه به شمار می رود. گاهی برخی افراد ترشحات کم رنگی که زیر برگ های این گیاه ظاهر می شود را با نشانه های خراب شدن گیاه اشتباه می گیرند.

باید دقت داشته باشید که ترشحات زیر برگ های این گونه از سینگونیوم پودوفیلوم که برگ های شفافی دارد، از ویژگی های ظاهری آن هستند و به تدریج این امکان وجود دارد که ظاهری غیر معمول به گیاه شما دهند.

بنابراین با مشاهده چنین ویژگی هایی نباید نگران شوید و ان را از نشانه های فساد گیاه خود محسوب کنید.

برخی از انواع سینگونیوم پودوفیلوم، دارای رگه هایی با رنگ کرمی یا نقره ای هستند. این گونه که گاهی برگ های آن بسیار کم رنگ و دارای لبه های سبز رنگ می باشد، با نام گیاه سینگونیوم پودوفیلوم Albovirens شناخته می شود.

سینگونیوم آریتوم

در بالا با مشهورترین نوع گیاه سینگونیوم، یعنی سینگونیوم پودوفیلوم و گونه های مختلف آن آشنایی یافتید. گیاه سینگونیوم دارای انواع کمتر شناخته شده ای نیز می باشد که برای آشنایی شما با آن ها، در ادامه به معرفی این انواع از گیاه سینگونیوم نیز خواهیم پرداخت.

یکی دیگر از انواع گیاه سینگونیوم، سینگونیوم اریتوم است. این نوع از سینگونیوم را به دلیل شکل خاص آن، گاهی با نام گیاه سینگونیوم 5 انگشتی نیز می شناسند.

سینگونیوم آریتوم، گیاه سینگونیوم آریتوم، خرید اینترنتی سینگونیوم
سینگونیوم آریتوم

ظاهر این گیاه که موجب چنین نام گذاری بر روی آن شده است، به گونه ای است که در مرکز این گیاه، یک ساقه مرکزی اصلی وجود دارد. در قسمت بالایی این ساقه مرکزی و اصلی، دو ساقه با اندازه تقریباً متوسط از آن جدا می شود.

در قسمت پایینی ساقه مرکزی نیز دو ساقه با اندازه ای کوچک تر از آن خارج می شود. لذا این نوع از گیاه سینگونیوم دارای پنج شاخه با اندازه های متفاوت است. به همین دلیل با عنوان گیاه سینگونیوم پنج انگشتی مشهور شده است.

گیاه سینگونیوم آریتوم رنگ های مختلف و متنوعی دارد. این گونه، گاهی با رنگ سفید و گاهی نیز با رنگ کرمی قابل مشاهده است. متداول ترین نوع آن نیز همان گیاه سینگونیوم آریتوم یا پنج انگشتی سبز رنگ است که رنگ سبز یکدست و پر رنگی دارد.

گیاه سینگونیوم ولوزیانوم

نوع دیگری از گیاه سینگونیوم نیز وجود دارد که بیشتر در کشور برزیل یافت می شود. این گونه با نام سینگونیوم ولوزیانوم شناخته می شود.

این گیاه، در مراحل ابتدایی رشد خود، شباهت زیادی به گیاه سینگونیوم پودوفیلوم دارد. اما به تدریج و با تکامل یافتن این گونه، ظاهر آن با سینگونیوم پودوفیلوم متفاوت و نسبت به آن باریک تر و بلندتر می شود.

برگ های این نوع از گیاه سینگونیوم، سه گوش هستند. در آغاز و هنگام جوانی اندازه برگ های آن حدود 8 سانتیمتر است اما با رشد بیشتر، برگ های آن در مرحله بلوغ این گیاه، به حدود 20 سانتی متر نیز می رسند.

رنگ برگ های این گونه از سینگونیوم، سبز است. وجود رگه های سفید رنگ در برگ های سبز رنگ این نوع از گیاه سینگونیوم، نشانه ان است که گیاه در سلامت کامل قرار دارد. گیاه سینگونیوم ولوزیانوم با رنگ صورتی کم رنگ نیز در مواردی مشاهده می شود.

سینگونیوم پیکانی

یکی از انواع شناخته شده و متداول در میان انواع گیاه سینگونیوم، سینگونیوم پیکانی است. دلیل نام گذاری این گونه، این است که برگ های سبز رنگ آن ظاهری شبیه به نوک پیکان دارند.

سینگونیوم پیکانی، گیاه سینگونیوم، خرید اینترنتی گیاه سینگونیوم
سینگونیوم پیکانی

رگه های کرم رنگ روی رنگ سبز برگ ها از دیگر ویژگی های ظاهری این گونه به شمار می رود.

از نظر اندازه، با سینگونیوم پودوفیلوم پیکسی شباهت زیادی دارد و سایز آن کوچک و برای نگهداری در منازل و محیط های کار بسیار مناسب است. اما کمتر از سینگونیوم پودوفیلوم پیکسی در طبیعت مشاهده می شود.

گیاه سینگونیوم Hoffmannii

 یکی از انواع گیاه سینگونیوم که در دسته گیاهان همیشه سبز قرار می گیرد، گونه Hoffmannii است. منشأ و مبدأ این گیاه، کشور کاستاریکا بوده است. ساقه این گونه از گیاه سینگونیوم میتواند تا 30 سانتیمتر رشد کند.

سینگونیم Hoffmannii یکی از انواع قوی و محکم گیاه سینگونیوم به شمار می رود. برگ های این گونه، رنگی خاص بین رنگ های سبز و خاکستری دارند.

رگه هایی از رنگ های سفید و نقره ای نیز در برگ های این گونه از گیاه سینگونیوم قابل مشاهده است که به آن زیبایی خاصی می بخشد.

گیاه سینگونیوم، گل سینگونیوم، سینگونیوم صورتی، گیاه سینگونیوم صورتی

فروش اینترنتی گل سینگونیوم درگلخانه ملک

گلخانه ملک یکی از فروشندگان حضوری و اینترنتی انواع گل و گیاهان آپارتمانی است. معروف ترین گونه های گل سینگونیوم نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند.

کیفیت بالای تمامی محصولات در کنار قیمت رقابتی، تنوع، پاسخ دهی سریع، ارسال فوری و ضمانت کالا گلخانه ملک را به رتبه یک در صنعت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است.

علاوه بر انواع گل و گیاهان زینتی، طیف وسیعی از گلدان ها در جنس و رنگ های گوناگون، بذر گیاهان و انواع خاک ها نیز در گلخانه ملک به فروش می رسند. تیم تحقیقاتی ما تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای گوناگون مشتریان می کند. رضایت مشتری قبل از هر چیز برای ما در الویت است.

 علاوه بر این گلخانه ملک برای راحتی مشتریان امکان خرید اینترنتی را فراهم آورده است.

تنها به کمک تلفن همراه هوشمند خود می توانید از طریق وب سایت یا اپلیکیشن گلخانه ملک، اجناس مورد نیاز خود را انتخاب و درب منزل در هر کجای ایران که هستید دریافت کنید.

پرسش و پاسخ متداول درباره گیاه سینگونیوم

خواستگاه گیاه سینگونیوم کجاست؟ 🌺

گیاه سینگونیوم بومی جنگل های استوایی و نیز جنگل های بارانی مناطق آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی محسوب می شود.

انواع گیاه سینگونیوم کدام است؟ 🌹

گیاه سینگونیوم دارای انواع زیادی است که محبوب ترین آن ها پود فیلوم، پیکانی و ولوزیانوم است

آفات گیاه سینگونیوم چیست؟ 🍂

کنه های قرمز مهم ترین آفت گیاه سینگونیوم محسوب می شوند. کنه ها در قسمت پشت برگ ها، تارهایی بسته، و موجب زرد شدن برگ ها می شوند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X